Twitter'ın 140 karakter limiti kalkabilir!

İddiaya göre Twitter, 140 karakter kısıtlamasıyla ilgili tarihi bir değişiklik yapmak üzere!

  • Zeynel A. Öztürk
Twitter'ın 140 karakter limiti 10.000'e çıkabilir!

Twitter'ın 140 karakterlik kısıtlamayı kaldıracağına dair yeni bir rapor ortaya çıktı. Bu seferki iddiaya göre sosyal ağ, kısıtlamayı 10.000 karaktere yükseltmeyi planlıyor. Yani iddia doğru çıkarsa bir iki cümle yerine birkaç sayfa yazı yazmanız mümkün olacak.

Re/code'un ortaya çıkardığı bilgiye göre Twitter, karakter kısıtlamasını 10.000'e yükseltme planlarını şirket içerisinde "140 ötesi" diye adlandırıyor. Bu senenin ilk çeyreğinde yapılabilecek olan değişikliğin sosyal ağın sadık kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacağı ise soru işareti. Uzun gönderiler, Twitter'ın haber kaynağındaki akıcılığı ortadan kaldırabilir ve bu durum, bazı kullanıcıların canını sıkabilir. Bununla birlikte rapor, Twitter'ın bunun için bir çözüm düşündüğünü, başta gönderilerin özet sürümünün gösterilebileceğini ve tweet'lerin tıklarak genişletilebileceğini söylüyor.

Twitter'ın karakter kısıtlamasını artıracağına dair iddialar daha önce de ortaya çıkmıştı. Son olarak Eylül'de Twitter CEO'su Jack Dorsey'in "140 Plus" adlı bir projeyi desteklediği, bu proje kapsamında karakter kısıtlamasının genişletileceği veya tamamen kaldırılacağı düşünülmüştü. Bu yeni 10.000 karakter projesi, Dorsey'in konuşulan projesinin bir sonucu olma ihtimali de var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

10.000 de fazla degil mi?

140+ için küçük bir miktarda ödeme isterse (örn. 50kr) bi de o zaman görün :D normal kullanıcılar uzun yazıları için yine parçalara bölerek yazmayı tercih edecekken, popüler kullanıcılar hem prestijlerini kaybetmemeleri hem de havalı olmaları adına bu küçük miktarı ödemekten doğal olarak çekinmeyeceklerdir. böyle bişi olursa twitter zengin olur demedi demeyin :D

@06 Ocak 2016 12:45 Nihayet neden 140+ dendiğini anlayan bir insan gördüm.

140 karakter olayı kalkması twitterın facebooktan farklı olmasını sağlayan şeydi umarım kaldırmazlar.

10000 ney ya. Artık millet yedi göbek sülalasi ile ilgili tweet atar durur ve twitter da iyice çöplüğe döner. Bence güzel bir gelişme...

Ben Twitter'ı yönetseydim eğer karakter sınırını 360 yapardım. Ne çok kısa ne çok uzun. Hem ayrıca havalı bir duruşu ve söylenişi var. Mesela 200 250 desen çok sıradan olur. Ama 360 ÜÇYÜZ ALTMIŞ bakın daha bi janjanlı değil mi?

5 yıllık bir Twitter kullanıcısıyım. Ve 140 karakter sınırının kalkmasını destekliyorum. Neden mi? Çünkü Facebook tekelinin kırılması gerekiyor. 1,5 milyar insan Facebook kullanıyor ve Facebook artık tekel olmuş durumda. Twitter radikal değişiklikler yaparak Facebook'u devirebilir diye düşünüyorum. Tanıdığım pek çok insan Twitter hesabı açtı. Ama karakter sınırı yetersiz olduğundan dolayı ya hesabını sildiler ya da kullanmıyorlar. Bu nedenle karakter sınırı kalkmalı ki, kullanıcı sayısı artsın.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost