Ucuz Windows'lu tabletler ve fazlası yolda!

Windows'lu tablet ve Windows Phone'lu telefonlar, çok yakında hiç olmadıkları kadar ucuzlayabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Ucuz Windows'lu tabletler ve fazlası yolda!

Microsoft, uygun fiyatlı Windows ve Windows Phone'lu cihazları bu sene içerisinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Microsoft'un OEM Partners yardımcı başkanı Nick Parker'ın Computex Asia'da yaptığı açıklamaya göre firma, tablet ve akıllı telefonlarının fiyatını düşürmek istiyor. Parker "7-, 8-, 10- inç'lik cihazlar için çok rekabetçi fiyatlar düşünmekteyiz" şeklinde devam etti. 2013'te 300 dolar ile 500 dolar arasında fiyatlandırılan tabletlerin fiyatlarının 100 dolar ile 300 dolar arasındaki fiyat seviyelerine düşmesi bekleniyor.

Parker, sadece bununla yetinmeyeceklerini, 200 doların altındaki Windows Phone'lu telefonların da belirli piyasalarda satışa sunulacağını söyledi. Parker, fiyatların "bizi gerçekten şaşırtacağını" söylese de, rakamları söylemesi bu sürprizi biraz açığa çıkarmış oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Sistem özelliklerine değinmemiş gibi görünüyor, ki bu durumda hala şaşırabilirsiniz :)

@08 Haz 2014 14:15 yerinde bir tesbit

Zaten ucuzlar görüşüş işlevsellik olarak ;)

O boş özellik listesiyle zaten ıcuz olmalılar daha mp3 zilsesi yapılmıyor lan

@08 Haz 2014 15:31 yav he he.

Zaten Windows Phone alacaktım, ucuz modellerin gelecek olması iyi oldu.

Windows iyi bir yolda ilerliyor

15:30 mp3 zil sesi yapamaman senin cahilliğin

Ben de Android Tablet vardı, Samsung Tab 10.1. Kullanamadım, çok sıkıntılı bir cihazdı. Daha sonra Toshiba Encore8 tablet ile Windows 8'e geçtim. Şimdi tablet elimden düşmüyor. Mağaza, Play kadar dolu değil ama uygulama olarak hiçbir eksiğim yok. Kişisel bilgisayarım da Win8 ve aralarındaki senkronizasyon ise şahane. Windows 8 telefon da almayı düşünyorumi o nedenle bu haber iyi geldi.

@08 Haz 2014 22:45 eksileyen kişi android kulanıyor.

Android açık olarak dağıtılırken Microsoft'un Windows Phoneler için lisans alması zaten kendi ayağına kurşn sıkmaktı. Şimdi bazı ölçülerin altındaki cihazlar için bu lisans ücreti alınmayacak. NOKIA' nın da Microsoft bünyesine katılmasıyla birlikte akıllı cihazlar pazarında Microsoft aradığı başarıyı yakalama konusunda hızlı bir şekilde ilerleyebilir. Halihazırda dünya çapında yüzmilyonlarca windows kullanıcısı kendilerinden bu tür cihazlar bekliyorlardı. (ucuz ve kaliteli) Geriye düzeltilmesi gereken tek şey uygulama zenginliği (tabiki çöplüğe dönmüş bir mağaza olmamalı)

Windows un uygulama mağazası android ve ios kadar zengin olmasada aradığınız ihtiyacınız olan hertürlü uygulama mevcut. Diğer sistemlerde olduğu gibi aynı uygulamadan 10 tane 20 tane olmasada onların yerinde bulunan 3-5 uygulama fazlasıyla sizi tatmin edecektir. Gerçekten çok kaliteli uygulamalar .

Dandroidin sonu geliyor çok şükür

Bende 7 8 inclik bir windows tablet düşünüyordum

Sen de yorum yaz