UFO hacker'ı için yolu sonu kötü bitti!

Artık bir kahraman olan UFO hacker'ı McKinnon için yolun sonu kötü bitti: İşte son karar...

UFO hacker'ı için yolu sonu kötü bitti!
ABD 7 yıldır istiyor, İngiltere direniyor

CHIP Online McKinnon davasını başından beri takip ediyor: Bilmeniz gereken her şey için rakamlara tıklayın: 1, 2, 3, 4...

UFO hacker'ı McKinnon, Amerika'ya teslim edilecek. İngiliz Gary Mckinnon bundan yedi yıl önce Amerikan Adalet Bakanlığı tarafından suçlanmıştı. Federal bilgisayar sistemini, Amerikan Ordusuna, Donanma ve Hava Kuvvetleri ile Savunma Bakanlığı ve NASA'ya ait 97 bilgisayarı hackleyen McKinnon, amacının zarar vermek olmadığını, UFO'lara dair belgeleri aradığını söylemişti.

Dünya dışı yaşam arayan adam bu başarısıyla bütün dünyayı büyülese de Amerika peşini bırakmadı. İngiltere'de yargılanıp cezalandırılmasına izin vermeyen Amerika o gün bugündür McKinnon'un Amerika'ya teslim edilmesi için uğraşıyordu.

Bu olay Amerika'yla İngiltere arasındaki bir antlaşmaya da dikkat çekti. Amerika, İngiltere'den suçluları isteme hakkına sahipken, İngiltere, Amerika'dan suçluların gönderilmesini isteme hakkına sahip değildi.

McKinnon'un savunmasında Asperger Sendromu'na sahip olduğu be bu yüzden Amerika'ya yollanmasının yanlış olacağı savunuldu. McKinnon'un Amerika'ya iade edilmemek için bir üst makama başvurması bekleniyor. McKinnon'u savunanlar kararı merhametsiz bulduklarını belirttiler ve Amerikan Başkanı Obama'ya bu işin çözümü için 40 İngiliz milletvekilinin imzaladığı bir mektup gönderecekler.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Eğer adam dediğinde haklıysa yazık olur ama yine de yaptığı suç o yüzden ABD haklı. ABD bu adamı alıp sistemlerin güvenliği için çalıştırmasın? Hiç şaşırmam. :D Bu kadar çok istediğine göre var bir planlar.

verilmemeli amerika her istediğini alabileceğinimi zannediyo

Kendi vatandaşlarına çok iyi sahip çıkıyorlar. Kendi ülkesinde yargılanması onun için daha iyi olurdu.

bu kabiliyet ve beyin gücü boş harcanır mı? millet yetişmiş beyin için hindistanda orda burdasilikon vadileri eğitim kurmları kuruyor ve sizde böyle bir altın madenini heder edeceksiniz - alın işte kardeşi yetişmiş ve kabiliyetli beyin, bu adama kamyon şöförlüğü yaptıracağınıza alın büyük bir güvenlik şirketinde iyi bir departmana ...

nerdeeeee...

Obama halleder.

Amerika adamı cezalandırmak için mi? istiyor sanıyorsunuz büyük ihtimal sıkı bir sorgulamadan sonra kendi için çalıştıracak Amerika artık gelecekte hackerlerin ne kadar önemli olduğunu biliyor ve geleceğe yatırım yapıyor bir düşünün bundan yıllar sonra bir çok şey online olacak su gaz elektrik vs. bilindik savaş yerine adamlar oturduğu yerden hayatınızı felç edebilir. Uçuk biraz ama filmlere bile konu örnek Zor Ölüm 4.

Süper bir yetenek, gelmiş geçmiş en iyilerden..Bu kapasitede ki bir insanı Amerika boşu boşuna istemez..Aynı Kevin Mitnick misali, belli bir süre sonra kendi hesabına aktarır adamı..

lan offff yakanlanmış ufo hacker lan dah biz oyla amerikanın tüm sistemelrin çökercekdik.Yakalandıgı kötü oldu bizde cw doktorayla çökeritiriz:d

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir