USB'nin vazgeçilmez 10 aracı!

Bu 10 ücretsiz araç ile tanıştığınızda onlardan vazgeçemeyecek, her yere USB ile götüreceksiniz...

  • Ali Güngör
10 Ücretsiz uygulama
Kurulum gerekiyor

Portableapps.com adresinde yer alan bir uygulama sayesinde taşınabilir USB belleğinizi bir program deposuna dönüştürebilir, kolayca taktığınız her PC'de çalıştırabilirsiniz.

İşte kullanabileceğiniz, kurulum gerektirmeyen ücretsiz uygulamalar arasında en iyi 10 tanesi...

1. Kompozer Portable

HTML web sayfaları oluşturmak ya da elden geçirmek için kullanabileceğiniz Kompozer bir FrontPage ya da Dreamweaver hadar geniş özelliklere sahip değil ama çok kullanışlı.

Download: Kompozer

Metin editörü

2. Notepad++ Portable

Metin dosyalarıyla çalışanlar için gelişmiş bir metin editörüdür. Dahası programlama ve web işleriyle uğraşanlar için kolay kolay vazgeçilmeyecek türden kolaylıklar sunuyor.

Download: Notepad ++ Portable

3. Celestia Portable

Celestia, Google Earth için gökyüzünü, yani yıldızları gösteren bir uygulamadır. Galaksileri 10x ya da 1000x hızda hareket ederken izleyebilirsiniz.

Download: Celestia Portable

GIMP Portable ve Incscape

4. GIMP Portable

GIMP çok katman destekli ve karmaşık grafik işlemleri başarabilen, çok güçlü bir PhotoShop alternatifidir.

Download: GIMP Portable

5. Inkscape Portable

PhotoShop tarzı uygulamalar piksel bazlı çalışırken vektör bazlı uygulamalarda çizilen şekiller herhangi bir boyutta piksellenme olmadak görüntülenebilir. Inkscape de bir vektör çizim programı olarak çok kullanışlı.

Download: Inkscape Portable

Filezilla ve Chrome

6. Filezilla Portable

Filezilla Portable internet sitenize dosya yüklemek için kullanabileceğiniz bir FTP uygulamasıdır. Sürükle ve bırak şeklinde çalışan, öğrenmesi son derece kolay bir uygulamadır.

Download: Filezilla Portable

7. Google Chrome Portable

Google Chrome'un basit arayüzünü sevenler için taşınabilir, kurulum gerektirmeyen bir sürüm. Üstelik eklentileri de destekliyor.

Download: Chrome portable

Putty ve Skype

Telefon görüşmeleri için

8. Putty Portable

Telnet ve SSH istemcisi olan Putty sayesinde bir ağın öte yanındaki bilgisayara bağlanıp geride veri bırakmadan işinizi görebilirsiniz.

Download: Putty Portable

9. Skype Portable

Anında mesajlaşma ve IP üzerinden telefon görüşmeleri yapmak için herhangi bir bilgisayar üzerinde Skype Portable kullanabilirsiniz.

Download: Skype Portable

VLC Media Player Portable

Her türlü medya için

10. VLC Media Player Portable

İnternet üzerinden ücretsiz ve yasal olarak ulaşabileceğiniz en kullanışlı medya oynatıcılarıdan birisi VLC Media Player'dır.

VLC çok farklı formatları rahatlıkla açar. Ne yazık ki arayüz ve görünüm olarak rakipleri ondan daha avantajlıdır. Buna karşın açamadığınız format kalmaması için USB belleğinizde bulundurabilirsiniz.

Download: VLC Media Player Portable

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

vlc bir numara.ayrıca sıtesınden onlarca dıs gorunum ındırebılırısınız.

bende ilk başta VLC kulandım, codec yüzünden.
ama en iyisi BS PLAYER. MAKİNANIZI OTOMATİK TARIYOR VE OLMAYAN CODEC' leri OTOMATİK OLARAK YÜKLÜYOR. yüklemeden önce de soruyor. istemediğiniz codec' leri yüklemiyor.

ve bütün formatları açıyor...!!! vlc player' ın açamadıklarını, hatta K-LITTLE CODEC Pack ile gelen mediaplayer clasic' in bile açamadığı tüm formatları ALNININ AKIYLA AÇIYOR...!!!

hem ücretsiz, hem performanslı, hemde kaliteli...!!!

kesinlikle BS PLAYER...!!!

saygılarımla

firefox,thunderbird,microsoft office,nero,photoshop hepsinin portable versiyonları var.

VLC uzak ara birinci hemen hemen tüm formatları açar .
DEZ AVANTAJLARI :arayüz berbat ,renk ve keskinlik ayarları iyi değil .alt yazı metinleri net değil ..... yinede kesinlikle pc de olmalı . ben gom player ile birlikte kullanıyorum .... müzik için ise zaten winamp tek

vlc player ı çok övmüşsünüz ama hiç kullanma gereksinimi duymadım çok film izleyen biriyim ve gom player kullanıyorum, daha açamadığım bir tane film ya da altyazı bile olmadı. Başka programları denemeden sadece 2-3 programı kullanarak en iyi hangisi sonucuna varamazsınız. Aynı şekilde winamp da öyle, media playerdan bıkıp winamp kullananlar çok akıllı bir iş yaptıklarını düşünüyor ama winamp çok aşırı dandik bir player ki doğru dürüst hiç bir özelliği yok. Video bile doğru düzgün izleyemiyorum. Aimp kullanırsanız aradaki bariz farkı anlarsınız. Ne hata veriyor ne de ağır çalışıyor, çok hızlı açılıp size ek bir sürü özellik tanıyor ayrıca winamp pro dan daha fazla özelliği bedava sunuyor.

gene CHIP konu basliginin konuyla alakasi yok insanlar USB nin vazgecilmez 10 araci denilince flash bellegi guclendirmek hizlandirmak wesaire anlar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play