Utanç veren rekorla Guinness'e giren oyun...

Pek çok oyun farklı özellikleri ile öne çıkıyor; ama bu oyunun özelliği pek övünülecek cinsten değil

  • Ümit Öncel
Küfürle Guinness'e giren oyun
House of the Dead: Overkill - İçinden küfür geçen oyun

Oyun sektörü sürekli geliyor. Bir yandan teknolojinin nimetlerinden faydalanan yapımcılar, eskisinden daha iyi görünen oyun yapmak için uğraşıyor. Diğer yandan senaristler en ilgi çekici oyun konusunu bulmak için kafa patlatıyor. Tüm bu çabaların tek bir amacı var; oyunun daha çok ilgi görmesini sağlamak. Ya da tüm bunları boş verip, hazırladığınız oyunun dikkat çekmesi için küfür edebilirsiniz. Bunun da bir yöntem olduğunu SEGA yeni çıkan oyunuyla kanıtladı.

House of the Dead: Overkill, SEGA'nın Wii oyun konsolu için piyasaya sürdüğü oyunu. Aslında oyun kötü bir oyun da değil ama SEGA nedense, bu zombi oyununu, oyuna dair özellikleri nedeniyle değil, küfür ile öne çıkartmayı tercih etti. Oyunda tam 189 kez küfür edilmesi ve oyunun tüm diyaloglarının %3'ünün sadece küfürden ibaret olmasını oyunculardan önce Guinness Rekolar Kitabı'nın dikkaitni çekti ve House of the Dead: Overkill içerisinde en çok küfür bulunan oyun olarak tarihe geçti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

yoldan geçen insanların üzerine işeyebildiğimiz "postal" utanç verici değil ama içinde küfür ediliyor diye bu utanç verici oldu öyle mi? güldürmeyin adamı...

ilginç bir istatistik daha constantine'in sigaraları scarface'in f*** larından sonra...

zombi oyununda küfür olcak tabi
durun zombi arkadaşlar diyeceği yok adamın...

hayatın ta kendisinde var küfür acaba oyun yada filimlerde neden sanki küfür hiç yokmuş gibi davranılıyor çok ironik bir durum.

zombi oyununda birbirlerine misafirliğemi gitsinler:d

- baba oyundan küfür öğrendim .

e olmamış ki bu çocuk ,sen potasyumunu koyma sonra oyunda küfür var de :D

diyologlarin % 3undeymis. o kadarciktan bisey olmaz.

bak zombi, haddini bil küfür ederim ha.

Küfürler oyunun zevkini artırır.Türkçe seslendirmeli birşeyde çıksın şöyle bol küfürlü :) Reklamın iyisi kötüsü olmaz aferin sega ya

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play