VAIO'dan Windows 10'lu sürpriz cep!

Windows 10 Mobile ile gelecek yeni cep telefonlarına, son dakikada sürpriz bir model daha eklendi!

VAIO'dan Windows 10'lu sürpriz cep!

Geçtiğimiz Ekim ayında Japonya'da Windows 10 Mobile hakkında bir medya brifingi veren Microsoft'un bu etkinliğinde en fazla akılda kalan şeylerden birisi, şık tasarımlı akıllı telefon NuAns NEO olmuştu. Orta-üst segmentte yer alan cihaz geçtiğimiz ay gerçekleşen CES etkinliğinde de görücüye çıkarılmıştı.

Etkinlikte duyurulan ve en az NuAns NEO kadar heyecan verici bir diğer ayrıntı ise Sony'nin 2014'te bir yatırım fonuna sattığı PC birimi VAIO'nun yeni bir Windows 10 Mobile cihaz hazırlığında olmasıydı. mnavi.jp sitesinde yer alan bir habere göre, VAIO'nun yeni akıllı telefon modelinin görücüye çıkmasına sayılı günler kaldı.

Söz konusu modelin aralarında Microsoft Japonya müdürü Takuya Hirano'nun da yer aldığı bir grup yetkiliyle birlikte VAIO başkanı Ota Yoshimi tarafından 4 Şubat'ta tanıtılması bekleniyor.

VAIO tarafından geçtiğimiz yıl yapılan bir açıklamaya göre yeni Windows 10 Mobile cihazı, orta segmentte yer alacak ve daha çok iş amaçlı kullanımlara yönelik olacak. Cihazın ayrıca PC üzerindeki Windows 10'da olduğu gibi bir Continuum modu desteği sunacağı belirtiliyor. Bu anlamda söz konusu modelin; yine Continuum desteği bulunan ve Qualcomm Snapdragon 617 işlemci, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanıyla gelen NuAns NEO'yla benzer özelliklere sahip olacağı tahmin ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bu adamlar kaşınıyor.. Acaba ne yapsak da zarar etsek? diye düşünüyorlar ve sonra Winçöp kullanmaya karar veriyorlar.. Tebrikler.! Batmak için harika bir seçim..!!!

Su snapdragon 610 serisinden kurtulamayacagiz bu senede anlasilan. Qualcomm batsada dunya kurtulsa...

Çok iyi karar. Vaio açısından ciddi bir girişim. Hitap edeceği insan kesimini seçmiş. Vaio oyuncak firması olmadığını ilan etmiş aslında ve işin kolayını bulmuş. Cihazı satacak ve donanımsal arıza olmadıktan sonra, güncelleme yazılım falan uğraşmayacak. Android olsaydı eğer hem hitap kesimi seviye düşecek hem de Google'ın güncelleme ve destek özürlü sisteminin kurbanı olacaktı. Ve telefonun ismi çok güzel.

@ZiyaretBitti Android'in A'sını bilmeyen, cahil, ölümüne Microsoftu tutan fanboy konuştu :)))

@ZiyaretBitti Bu Google size ne yaptı neden düşmansınız? Her seferinde bu sitede seni görüyorum hep Android'e Google'a sövüyorsun. Ne yaptılar sana bu neyin kini neyin öfkesi kardeşim ???

@04 Şubat 2016 09:10 daha geçen sene aldığım samsung s5 mini güncelleme almıyor ama 3.5 sene önce aldığım lumia 920 güncelleme alıyor allha belanı versin samsung ve google android pişmanlıktır.

Windows çöp diyenler, telinize virüs girdiğinde, çöp elinizde batlıyor ama :) Evet doğru, Windows mağazası uygulama kısıtlı, ama günlük işini görebileceğin uygulamalar mevcut, en azından droid mağazası gibi virüs çöplüğü değil, Microsoft kullanıcıları neden google ve droid den nefret ediyor sorusunun cevabı 1. Google Search 2.Youtube 3.Diğer google uygulamaları O kadar talebe yazışmaya rağmen inatla uygulama vermediler, zarardalar. :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost