...Ve Anonymous saldırdı!

Anonymous dediğini yaptı, Türk sitelere saldırdı. İşte yaşananlar ve yayınlanan yeni bildiriler!

...Ve Anonymous saldırdı!

Anonymous adlı hacker grubu, söz verdiği gibi saat 18:00 itibariyle saldırılarına başladı. Devlet kurumlarına yönelik olarak saldırı düzenleyen grup, TİB başta olmak üzere DMİ'nin ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun internet sayfalarını hedef aldı. DMİ'ye henüz girilemezken, TİB'e erişim yarım saat sonra sağlanabildi.

Saldırının hedefindeki web siteleri şunlar oldu:

TİB'in (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) web sayfası: www.tib.gov.tr
Sosyal Güvenlik Kurumu'nun web sayfası: www.sgk.gov.tr
Devlet Meteorolji İşleri'nin web sayfası: www.dmi.gov.tr
İhbarweb: www.ihbarweb.org.tr
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı resmi web sayfası: http://www.dzkk.tsk.tr/

Anonymous, YSK'ya saldıracakları iddiasını ise, yayınladıkları yeni bildiri ile yalanladı. Bu bildiride, saldırının Türk halkına yönelik olmadığına, aksine destek için yapıldığına dikkat çekiliyor ve Anonymous'un bir ülkeye bağlı olmadığının altı çiziliyor.

İlgili bildiriye haberimizin ikinci sayfasından, Anonymous saldırılarına karşı çıkan Türk hacker grubu Ayyıldız'ın bu saldırılara cevap verdiği kendi açıklamasına üçüncü sayfadan ulaşabilirsiniz...

İşte Anonymous tarafından yayınlanan son bildiri!

"Hepinizin bildiği üzere Perşembe günü saat 18.00 itibariyle, Türkiye'de uygulanan sansüre karşı tepki koymak için bu sansürden sorumlu olan ve dolaylı da olsa destekleyen sitelere karşı operasyon düzenleyeceğiz. Saatin mesai bitimine denk gelmesi, devlet kurumlarıyla ilgili işleri olan vatandaşlarımın mağdur duruma düşmemesini istememizdendir. Bu operasyon Türk halkına değil, Türk halkının bilgi alma ve verme özgürlüğünü elinden almak isteyen sansür kurumlarınadır.
"Ancak halk arasında oluşan dedikodular ve medyada yer alan asılsız iddiaları endişe ile izlemekteyiz. Anonymous'un #operationturkey kod isimli operasyonu, Türkiye'nin internetini hedef almamaktadır.

Bu yüzden interneti çökertmek gibi bir durum söz konusu değildir.

Ancak bu durum, sitelerini koruyamayan kuruluşların uydurduğu bir bahane olup, operasyon anında kendilerini koruyamayacaklarının farkında oldukları için, interneti temelli sekteye uğratmaya hazırlıktır. Bu bahaneyle 22 Ağustos'taki genel filtreyi de topyekün denemiş olacaklar. Bu yalan iddia, Anonymous'a karşı "bakın, Anonymous size yardım etmiyor zarar veriyor, internetinizi elinizden alıyor" şeklinde kullanılacaktır. Öte yandan Anonymous Türkiye'nin demokratik seçimlerini bozmak gibi bir hedefe sahip olmadığından, pazar günü YSK sunucularına da saldırmayacaktır. Bu gibi oyunlara ve asılsız komplo teorilerine kanmayınız.

#operationturkey'in tek bir amacı vardır, o da internetin temel ilkesi olan bilgi alma ve bilgi verme özgürlüğüne sahip çıkmaktır.

Bu operasyon partilerle ilgili değildir, bu operasyon medyaya karşı değildir, bu operasyon Türk halkına karşı değildir, aksine Türk halkının yanındadır. Bu operasyon, Türkiye'de uygulanmakta olan internet sansürüne artık bir dur demek için yapılmaktadır. Bu operasyon, Türkiye'yi sansür ayıbından kurtarmak ve Türk halkının haber alma özgürlüklerini savunmak için yapılmaktadır. Ve bu sansür zihniyeti devam ettiği sürece, bu sansüre sebep verenler, uygulayanlar ve yardım edenlere karşı operasyonlar sürecektir. İlk operasyon sadece bir uyarıdır.

Türk medyasında yer aldığı üzre, Anonymous yabancı bir hacker örgütü değildir. Anonymous'un kimliği yoktur, ulusu yoktur.

Anonymous, dünyanın her yerinde bilgi ve ifade özgürlüğüne destek veren bir oluşumdur. Anonymous'un hiç bir devletle veya örgütle ilgisi yoktur. Anonymous, yaklaşık 2003 yılında kendi kendine oluşmuş ve evrimleşmiştir.

Herkes Anonymous olabilir. Patronunuz, işyerindeki temizlikçiniz, ilkokul öğretmeniniz, nişanlınız, sevgiliniz, hatta kendi çocuğunuz. Anonymous'un liderleri yoktur. Anonymous'un resmi mesajları yoktur. Anonymous'un resmi videoları yoktur. Anonymous'un resmi temsilcileri yoktur. Anonymous'un resmi buluşmaları yoktur.

Anonymous'un resmi bir amacı yoktur. Anonymous kişisel ordunuz değildir. Herkesin katkısı eşittir. Anonymous bütüne güvenir, Anonymous bütünün bir parçasıdır. Anonymous, anonimdir.

Kamuoyunun dikkatine arz ederiz.

"

Ve Türk hacker'lardan yanıt!

Konuyla ilgili www.ayyildiz.org isimli internet sitesinden yazılı bir açıklama yapan Türk hacker'lar, "Son 3 gündür Türkiye'yi siber savaşla tehdit eden Anonymous adlı hacker grubu, Türkiye'ye saldırı kararı aldığı gün tarafımızdan büyük bir siber saldırıya uğradı ve serverları çöktü. Ne yapacaklarını şaşıran grup "free" yani ücretsiz sayfadan yayın yapmaya başladı. Bunu ise hacklenme korkuları ile yaptılar. Bu grup daha sonra basını kandırmak için kendilerinin sayfalarına yoğun girişten dolayı sayfalarının kapandığı yalanını ortaya attı. Buna sadece bu işleri bilmeyenler inandı, bizler ise güldük ve saldırılarımıza devam ederek Google'den bu grubun girişini yasaklattık. Dünkü yaptığımız saldırılar sonucu ve endüstriyel casuslukla mirc gruplarını kapatıp Türkiye'ye saldırı yapacak kişilerin IP'lerine ve bilgilerine ulaştık. Ayyıldız Tim olarak Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılacak en ufak bir siber saldırıyı karşılıksız bırakmayacağız. Şimdi bu IP'lerden bazılarını yayınlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yaptıkları araştırmalar sonucu konunun internet sansürü ile alakasının olmadığını tespit ettiklerini belirten Türk hackerlar,"Siyasi bir saldırı için Anonymous grubunun da kandırıldığını öğrendik. İnci sözlük ve bazı siyasi grupların desteği ile Türkiye'ye siber saldırı yapılmasının rica edildiğini öğrendik. Amaç sansürü öne sürerek halkı isyana teşvik etmek. Ayyıldız olarak bu saldırıyı yapanlar ve destekleyenlerden siber ortamda intikamımız çok acı olacaktır. 9'uncu yılımızda bugüne kadar hiçbir siyasi grubu desteklemedik. Kuruluş amacımız Türk Milletini uluslararası arenada siber ortamda korumak ve savunmaktır. Kendi ülkesine ihanet eden bu alçakların en ağır cezaya çarptırılmasını talep ediyoruz. Yüce Türk milletine zarar vermek isteyen herkes bunun bedelini ödemeli. Bundan sonra bu tip saldırıların daha da artacağını düşünerek gerekli önlemlerin alınmasını umut ediyoruz"dedi...

Bu arada Türk hacker grubu Ayyıldız da, Anonymous'a savaş açmış durumda. Anonymous'un sitesine bir süredir ulaşılamıyor.

chip.com.tr - Hurriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 96 Yorum

http://www.ayyildiz.org/ayyildiztim/

Yok daha neler o.O
Türkiyeye saldırıyorlar resmen..
Kınıyorum..
Halka yönelik değilmiş.Bu devlet kurumları kime ait? kime hizmet ediyor?
Halkın kullandığı siteler bunlar.
Halka hizmet eden kurumlar.
Buna destek veren vatan hainidir :(

:))) kimsenin internetine karışmasınlar

umarım devamı gelir

HELAL OLSUN ADAMLARA BİRİNİN DUR DEMESİ LZM DI

www.anonnews.org buraya gire bilen varmı ? :):):)

devamı gelsin anonymous

sansüre kendi halkımız sindirildiği için cevap veremiyor herkesin kafası yıkanmış durumda en güzel haber burada okuduğum en tarafsızı bu gerçekten chip teşekkürler
anonymous buna bir dur demezse başkası diyemez

ilk kez ay yıldız gurubuna karsıyım lutfen bırakın Anonymous ' u bize destek versın ay yıldız da bu halkın yanında olması gereklı onlarıda bu halkın yanında olmaya davet edelım

Burada ne kadar çok vatan haini varmış.
Devamını bekliyorlar birde, gelir gelir senin gibiler oldukça, bombaları da yağdırırlar , yakar yıkarlar ,sen üzerine alınmazsın demi..dersin birilerinin dur demesi lazımdı..
Neye dur diyeceklermiş ? Türkiyenin özgürleşmesine mi ? Demokratikleşmesine mi?

anonymous un hiç bir devletle hiç bir örgütle ilişkisi yokmuş. yedik biz de. hadi ilişkin yoksa israilde olanları kamuoyuna çıkar. israilin dezenformasyonuna karşı bi saldırı yap.

ben destek veriyorum yeterki şu ihtidar başımızdan gitsin artık gerekirse vatan hainide olurum

Ben nasıl girebiliyorum DMİ'ye... Düzeltebildiler mi?

dmi çöktü düzeltilemedi hala tib de index atmışlar ancak duyurular vs çalışmıyor isp cache den gösteriliyor sadece hacklenmedik izlenimi veriyor anonymous başardı

Yazık yav yabancılar bizim ülkemize saldırsın diye ne yalvardınız ayıptır! http://www.ayyildiz.org/ayyildiztim/ Bu sitede saldırı yapanların ip'leri var onlara başardı diyen arkadaşlar sevinen arkadaşlar bizimkilerde başardı şimdi gereken işlemi yapar inşallah yetkililer ip sahipleri cezalandırılır umarım !

Allah C.C Devletimizden razı olsun sapık beyinli insanlardan kurtulucaz inş. filtre sayasesinde Temiz bir gelecek çoçuklarımızı bekliyor.

aptal aptal konuşmayın millet. adamlar sizin ülkenize saldırıyor, siz neler söylüyorsunuz. UTANÇ VERİCİSİNİZ. kurtuluş savaşındaki ruh bu mu ? yabancı-yerli odaklar ülkenize topuyla tüfeğiyle tankıyla girmiş ya da böyle bir saldırıya maruz kalmışız. ne farkeder ki. ASLA KABUL EDİLEMEZ...

millet bide şu açıdan düşünün adamlar ya gerçekten Türkiye'ye saldırıyorlarsa sizde bunu destekleyerek onlara yardımcı oluyorsanız? bana kalırsa bu mesaj insanların gözünü boyamaya yönelik bir şey kanmayalım

arkadsın birisi gerekirse vatan hainide olurum demiş bende ona ithafen diyorum ki; "ALLAH BELANI VERSIN!"...

ibretlik bildiri
ama bilmedikleri bişe var
eşeğin anlamadığı tek şey hoşaf değil

TİB'e erişim yarım saat sonra sağlanabildi.
----------
insaf be şunların propagandasını yapmayın
olayı başından beri takip ediyorum
tibin index.html sayfası beklemeye alındı saldırı olduğu için
index2.html sayfasına erişimde hiç sorun olmadı.
daha sonra index html ye yönlendirme ekleyerek index2 htmlye yönlendirme yaptılar.

yani yönlendirmeyi ekleyene kadar direk giriş yapmaya çalışanlar 18:00-dan en fazla 18:15 civarına kadar giremediler.
tibin sitesi hiç çökmedi yani :) sadece yönlendirmeyi yapamadılar ilkden..

ALLAH belanızı versın...Yorumları okudum ne kadar çok VATAN HAİNİ VAR TÜRKİYEDE.

Oha. bizim iç işlerimize başka devlet sözde müdhale ediyor hele bu devlet abd ama bizim insanımız buna destek çıkıyor. Yuh!!!!
onlarda zaten filtre miltre bahanesiyle saldırıyorlar.
zaten filtre olayında ister geç ister geçme mantığı var. ama çok istismar edildi.
yazıklar olsun size.
bunlarmı atatürkün torunları?

Demek ki internette sansüre karşı olmayıp hala buraya mesaj atanlar bile var. Zaten ben o filtrenin en geç 1 haftada kıralacağını ve bütün bu saldırıların bir çözüm yapmayacığı inancındayım.

TIB.gov.tr'ye saldırı başladığından beri hiç erişemediğim olmadı.

TIB 1 - 0 Anonymous

Burdaki yorumları anlamıyorum adamlar bizim ülkemize saldırıyorlar bide bizim için yaptıklarını söyleyip yalan atıyorlar bizim milletimizde buna şakşakcılık yapıyor.Rezalet!

biraz kendinize gelin hükümetler değişir türk sitelerine yapılan saldırı affedilemez. "Deniz Kuvvetleri Komutanlığı" bu bizzat askere yapılan saygısızlıktır.Vatana İhanet ediyorsunuz beyler

Anonymous'u destekliyorum sansüre hayır.Kim sansür uygulamak istiyorsa kendi pc sine kendi ailesine şahsi olarak yapsın kimse benim internetime karışamaz.

arkadaşlar sizin nasıl bir vatan sevginiz var hiç içiniz cız etmiyormu?
adamlar bizim devletimize saldırıyor bir türk müslümanın gözyaşını görmektense bin kafirin ölüsünü görürüm daha iyi turk hackerlar cevabını verdi onlara bu memlekete yapılan saldırı ne olursa olsun karşı çıkmalısınız size yazıklar olsun.

anlamıyosunuz galiba 22 ağustoda hiç bir yere giremiceksiniz çünkü dns falan işe yaramıcak şu anda burda zaten yüzde 50 gibi bir kısım kesinlikle dns kullanılıyor 22 ağustostan bir kaç ay sonra facebooku falan kapatırlarsa hiç şaşmayın planlarının 1. aşaması sonra 2.aşama hafif hafif yasaklıyorlar 1.aşamada youtubeyi falan kapattılar dnsyle girdik hadi 2.aşama 22 ağustos filtersi 3.aşama en kötüsü olcak .!!!!

arkadaşlar sizin nasıl bir vatan sevginiz var hiç içiniz cız etmiyormu?
adamlar bizim devletimize saldırıyor bir türk müslümanın gözyaşını görmektense bin kafirin ölüsünü görürüm daha iyi turk hackerlar cevabını verdi onlara bu memlekete yapılan saldırı ne olursa olsun karşı çıkmalısınız size yazıklar olsun.

----------------------------

Memlekette böyle insanlar varken kim bunların önüne geçebilirki.

Kardeşim sen 2. sayfayı okumadın galiba oynadığın oyunlarda izlediğin filmlerde bile türkçe dil desteği yokken bu adamlar sana yazılabilicek en güzel türkçeyle açıklamasını yapmışlar.

Çok özür diliyorum ama kendimi böylelerine küfür etmekten zor alıkoyuyorum hala Türkiye'ye saldırı olarak gören zihniyetler var bunları kınıyoruz hep birlikte.

Grup bariz yazmış oraya bi ulusu temsil etmiyoruz bizler çoğunluğuz diye yani bu adamlar sen ben belkide bu yazıyı yazanlar...

Kendini ayyıldız tim olarak adlandıran grup ise konuşmaktan acizler girin facebook sayfalırına bakın hepsi liseli 3 5 adet çapulcu araştırmadan etmedende kimsenin hakkında öyleydi böyleydi demeyin.

anlamıyosunuz galiba 22 ağustoda hiç bir yere giremiceksiniz çünkü dns falan işe yaramıcak şu anda burda zaten yüzde 50 gibi bir kısım kesinlikle dns kullanılıyor 22 ağustostan bir kaç ay sonra facebooku falan kapatırlarsa hiç şaşmayın planlarının 1. aşaması sonra 2.aşama hafif hafif yasaklıyorlar 1.aşamada youtubeyi falan kapattılar dnsyle girdik hadi 2.aşama 22 ağustos filtersi 3.aşama en kötüsü olcak .!!!!

Ortada Büyük Bir Komplo Var herkezde Atlamış :(

http://www.ayyildiz.org/ayyildiztim //Gire Bilen Var mı

BASTIR BASTIR DİRENİİİİİİİİİİİİİN :d

anlamıyosunuz galiba 22 ağustoda hiç bir yere giremiceksiniz çünkü dns falan işe yaramıcak şu anda burda zaten yüzde 50 gibi bir kısım kesinlikle dns kullanılıyor 22 ağustostan bir kaç ay sonra facebooku falan kapatırlarsa hiç şaşmayın planlarının 1. aşaması sonra 2.aşama hafif hafif yasaklıyorlar 1.aşamada youtubeyi falan kapattılar dnsyle girdik hadi 2.aşama 22 ağustos filtersi 3.aşama en kötüsü olcak .!!!!

anlamıyosunuz galiba 22 ağustoda hiç bir yere giremiceksiniz çünkü dns falan işe yaramıcak şu anda burda zaten yüzde 50 gibi bir kısım kesinlikle dns kullanılıyor 22 ağustostan bir kaç ay sonra facebooku falan kapatırlarsa hiç şaşmayın planlarının 1. aşaması sonra 2.aşama hafif hafif yasaklıyorlar 1.aşamada youtubeyi falan kapattılar dnsyle girdik hadi 2.aşama 22 ağustos filtersi 3.aşama en kötüsü olcak .!!!!

filtrenin sapık beyinlilikle ne alakası var ey cahil kafalı arkadaşım? kafanı bir nebze çalıştır da filtrenin neleri engelleyeceğini düşün. Anonymous yaptığı saldırıyı kınıyorum... ama Türkiye'de filtre uygulaması kesinlikle saçmalıktan ibarettir.

yok ya filtre isteyen geçiyor

bi sansür söylentisine ne kadar kolay dolduruşa geliyoruz. kitleleri yönetmek ne kadar kolaymış.

Filtre ≠Sansür: Eskiden batı ülkeleri 3. dünya ülkeleri insanlarına özgürlük getirecez diye ayaklanmalar yaptırıyordu. Aynı duruma bizim insanlarımızın da düşmesi ne acı. internet özgürlüğümüz gidecek korkusuyla nelere alet oluyoruz.

22 ağustosda isteyen filtreye geçicek. geçenlerde aileler çocuklarını korumak için. zaten şuan da ttnet aile filtrelemesini ücretli dağıtıyo. devlet ise bunu ücretsiz yapıp isteyenin ücretsiz faydalanmasını sağlıcak.
lütfen kulaktan dolma yanlış bilgilerle dolanmayın. istismar etmeyin. :S

Sırf internetim kapanmasın, sansürlenmesin diye yabancıların yaptıkları saldırılara destek çıkanları anlamak mümkün değil. Devleti zarar görüyor umurunda değil. O zevkinin derdinde... Keyfin ve zevkin için umursamamak vatana ihanetle eşdeğerdir. Kaldı ki, yasağın, sansürün olmayacağını söylediler. Filtre koymak tamamen senin seçimine kalmış.
Lütfen arkadaşlar, bazılarının siyasi çıkarlarına alet olmayalım. Ya farkında olarak ya da olmayarak siyasi bir çekişmeye alet oluyorsunuz. Zaten Türk hacker grubu bunun siyasi bir tarafı olduğunu öğrendiklerini söylemişler. Hiçbirşey devletimizin, vatanımızın bekasından önemli değildir.

ve bizim türklerin aklı işte bu kadar. el alem uğraşır el ile biz uğraşırız birbirimizle yazık...

Sansürü destekleyen, özgür düşünceye darbe vuranlar Türkiye'nin geleceğiyle oynuyor. Asıl bunlar yüzünden bu ülke yokolmaya gidiyor farkında değilsiniz.

Anonymous sansüre karşı Türkler'den ve onlara destek olan dünya vatandaşlarından oluşuyor, amaçları zarar vermek değil 1-2 dk'lık kesintiyle Türkiye'nin batağa sürüklendiğine dikkat çekmek. Eczaneye gidin zaten Sağlık Bakanlığı hep çöküntü içinde ilaç alamadan dönüyor millet.

iyi olmuş bence bizim hackerlarda aynısını yapmalı mesela ttneti hackleseler çok güzel olur.daha şimdiden kullandığım yabancı ülke mail postama filtreleme yüzünden giremiyorum çoğu zaman 22 ağustosta tam devreye girince siz düşünün nasıl gircem bu adresime.

ben bu anonim gurubunu sevmeye başladım.

anlamıyosunuz galiba 22 ağustoda hiç bir yere giremiceksiniz çünkü dns falan işe yaramıcak şu anda burda zaten yüzde 50 gibi bir kısım kesinlikle dns kullanılıyor 22 ağustostan bir kaç ay sonra facebooku falan kapatırlarsa hiç şaşmayın planlarının 1. aşaması sonra 2.aşama hafif hafif yasaklıyorlar 1.aşamada youtubeyi falan kapattılar dnsyle girdik hadi 2.aşama 22 ağustos filtersi 3.aşama en kötüsü olcak .!!!!
--------------
çok haklı benim lzlediğim gezdiğim hiç bir siteye devlet karışamaz istediğimi izlerim böyle saçmalık olmaz birde hala bu saldırı kınıyanlar var anlamıyorum bu olayı bu devlete karşı bir saldırı değil adamlar bilerek mesai bitimini bekledi bu borsa açıkken olsaydı internet kopsaydı yaşanabilecek zararı düşünebiliyor musunuz ?
adamlar saldırının saatini bile ayarlıyorlar siz hala sansürcüleri destekliyorsunuz nasıl bir zihniyetiniz var anlamıyorum tib e ddos atsalar sizi niye ilgilendiriyor anlamıyorum bu bir hack değil ddos saldırısı çoğu arkadaş ddos saldırısının ne olduğu bile bilmeden konuşuyor. anonymous a karşı koymaya çalışanlar sansürcülerin işbirlikçileridir ayrıca tib çökmedi diyen arkadaşlar görüntüye aldandı sanırım tib e 1.30 saat boyunca ulaşılamadı index2 penceresinde soldaki hiç bir duyuru açılmıyordu sadece isp cacheden görüntü gözüküyordu. bu sansürcü zihniyetin gitmesi için saldırı gerekiyorsa saldırıda yapılmalıdır. elinizden tüm haklarınız alınıyor siz hala saldırı yapılmasın diyorsunuz nasıl bir düşünceniz var anlamadım ddos saldırısının mantığını bilmeden hala bu olaya karşı çıkanlar bence çok saçma bir şey yapıyorlar

-----
www.tib.gov.tr (Zaman zaman ulaşım sağlanabiliyor)
----

Sallamayın be abicim 15 dk. bir kesinti oldu okadar.
tib mühendisleri iyi bir yöntemle soruna çözüm getirmiş.
zaman zaman tabirini düzeltin toplam 15 dk. bir kesinti oldu.
index yönlendirmesi yaptığı için alert sistemleri algılayamdı sadece.

filtreyi isteyen seçecek, esasları gözünüzle okuyun, başka bi tarafınızla değil!!! türkçe yi öğrenin önce, sonra okursunuz.... anlamıyosunuz çünkü hala.....

Sanki MİT ve TÜBİTAK yok memlekette...

uhahah saldırın saldırın. onlarda boş durmaz. türk hackerler kendini baya bi abartmışlar. bu sefer dünya bize saldırcak. işte türk ün aklı bu kadar.

Ayyıldız grubunu canı gönülden kutluyorum! Demek istediğim herşeyi birbir ayrıntısıyla açıklamışlar zaten. Sonuna kadar destekliyorum Ayyıldız'ı. :D

Filtre ile ilgili olumsuz yorum yazanların çoğunluğunun 18 yaşının altında olduğuna inanıyorum.

Filtrenin (hükümetin karışamayacağı) özerk bir devlet kurumundan yapılmasını destekliyorum.

sadece isteyen filtreye geçecek diye bilmeyenlerin kulak duyumuyla bilircesine yanlış bilgi vermesine karşıyım filtre denilen şey bir tür tünel gibi herkes o filtrenin içinde olacak yok istemeyen standartta kalacak falan deniyor bu işin tuzağı...yersen.."standart pakette aynı tünelin içindemi ,filtremi sonuçta evet filtre..standart paket denilen şey yurtdışı sitelerede erişim hakkı tanıyor tek ayrıcalığı o, yani yasaklamadan muaf değilsiniz öyle bir izlenim oluşmasın.. "filtre" adı üstünde standart olsun adı ne olursa olsun filtre işte..diğer paketler ise aile ve çocuk paketleri büyük oranla porno içerikli sitelerin yurtdışı çıkışlı olduğu düşünüldüğü için yurtdışı sitelere erişimi engelleme tarzında birşey.işin tuhafı sanki yurtdışındaki bütün siteler porno yayını yapıyor...aile paketleri yada çocuk paketinde yurtdışı bazlı sitelere erişim yok turk sitelerini dolaşabiliyorsunuz...btk nın anlatımıyla.. yani tam bir facia kendi kümesinde yemlen....çocukları ailelerin koruması gerekli ama bu bilinç bizim toplumumuzda malesef yok devlet üstleniyor bunu ama devlette çocukları bahane edip herkesi çocuk gibi kendi belirlediği konuma göre sınırlıyor...ben neyi istersem oraya girebilecek diyor kısacası..yani biri tutup başbakan yada akanlar hakkında bişeymi söylerdi eleştirdimi o zaman ayvayı yedi....sürekli pohpohlayacaksınız demektir bu...

Tekrar yazıyorum .Gov uzantılı siteler Türkiye'nin internet alemindeki sınırları hudutları ve toprağdır ne yani bu iktidar gitsin diye amerikan mandasına girin çok sevinirsiniz? Sizin aramadığınız hakkı size Anonim grubu mu verecek? Anonim grubuna bir dos saldırısıda benden gelsin ayrıca Türk hacklerla uğraşmasınlar başları fena derde girer şuan Başta Ayyıldız Tim ve Sanırım Cyber-Warrior'da saldırıya geçmiş durumda

------

az bile yapıyolar yardırın. bizim gençlik bi cacık yiyemedi gevur lar yapıyor :D şaka gibi

bir sürü saf bilmeden yok filtre yok bilmem ne gelecek diyip duruyor alakası bile yok sadece ipleriniz sabitlenecek zaten bu öncedende vardı turk telekoma 1 lira ucret karsılıgında bunu yaptırıyordunuz
hackerlere gelince ayyıldızlı timde saldırdı onu neden yazmıyonuz anonymous ilgili haberleri canı gönülden yazanlar

Türk hakerlarının yapamadağını anonim yapıyor sevineceğinize kınıyorsunuz ne kadar ayıp! Adamlar bizim yapmamız gerekeni yapıyor aslında ama biz adamlara saldırıyoruz anonime yardım bile etmemiz lazım

sadece isteyen filtreye geçecek diye bilmeyenlerin kulak duyumuyla bilircesine yanlış bilgi vermesine karşıyım filtre denilen şey bir tür tünel gibi herkes o filtrenin içinde olacak yok istemeyen standartta kalacak falan deniyor bu işin tuzağı...yersen.."standart pakette aynı tünelin içindemi ,filtremi sonuçta evet filtre..standart paket denilen şey yurtdışı sitelerede erişim hakkı tanıyor tek ayrıcalığı o, yani yasaklamadan muaf değilsiniz öyle bir izlenim oluşmasın.. "filtre" adı üstünde standart olsun adı ne olursa olsun filtre işte..diğer paketler ise aile ve çocuk paketleri büyük oranla porno içerikli sitelerin yurtdışı çıkışlı olduğu düşünüldüğü için yurtdışı sitelere erişimi engelleme tarzında birşey.işin tuhafı sanki yurtdışındaki bütün siteler porno yayını yapıyor...aile paketleri yada çocuk paketinde yurtdışı bazlı sitelere erişim yok turk sitelerini dolaşabiliyorsunuz...btk nın anlatımıyla.. yani tam bir facia kendi kümesinde yemlen....çocukları ailelerin koruması gerekli ama bu bilinç bizim toplumumuzda malesef yok devlet üstleniyor bunu ama devlette çocukları bahane edip herkesi çocuk gibi kendi belirlediği konuma göre sınırlıyor...ben neyi istersem oraya girebilecek diyor kısacası..yani biri tutup başbakan yada akanlar hakkında bişeymi söylerdi eleştirdimi o zaman ayvayı yedi....sürekli pohpohlayacaksınız demektir bu...
---------------------------------------------------------------------------------
SANA ÇOK UZUN BİR CEVAP VERİCEM YADA ÇOK KISA OLUCak bunlar ufaktan youtubeyle vb.sitelerle başladılar dnslere açık şimdi o dns açığını kapatmaya uğraşıyolar kominist bi internet anlayışı için uğraşıyolar yavaş yavaş halkı köleliğe ısındırmaya çalışıyorlar uyuyoruz!!!

Sahip çıkamadığımız ülkemize yabancılar sahip çıkıyor...

1. Filtreyi ister seçin ister seçmeyin yasaklı siteler gene öyle kalacak isterseniz şimdiden bakın bi de 22 Ağustostan sonra
2. Saldırıya mağruz kalan yer bu filtre işini uygulayacak kurum. Eğer internette de özgür olamayacaksak yaşamın ne amacı kalıyor?

Bir iki adım geri atında, büyük tabloyu görün. Adam gibi hakkımızı aramayı bilmiyoruz, bizim yerimize tutmuş anonymous arıyor. Ayıp be, karşı çıkacağınıza destek çıkın. Bırak Türk milleti şöyle Türk milleti böyle, adamlar senin (kendi) özgürlüğü için protesto ediyor, sen de tutmuş terörist yerine koyuyorsun. 2 adımı değil 30 adım atsanız da göremezsiniz gerçekleri...

Arkadaşlar Filitre bir tünel biri sizi izleyerek internete giriyorsunuz. Nereye ne yaptığınız belli şifreleriniz açık. olurda porno sitelere girdiniz yada teşvil ettiniz suçlusunz çünkü kayıt altındasınız. Kladıki birde bunu virüsler yapıyorsa iki kat suçlşusunuz.

İnternette ayptığınız alış veriş şifreleri gözetim altında ama kim izleyecek demeyin şifre kayıt altında olurda biri girerse ne yapılcak..

İP sabitleme diye bir yöntem var ama bu filitrelemeyle aynı değildir. İp sabitleme sadece geçerli adresin sürekli geçerli olmasıdır.BGu filitrelemed eğildir.

Süzgeçten geçcez herhangibir nedenden ötürü engellenilşmiş kelimeye yazdığımız için bile suç işlemiş olucaz.

Bu Yasa Dışı Paylaşım gibi bişi değilki Bu yasa kılığına girmiş yasadışı bir takip. 75 milyon insanı izlicez gerektiğinde biz onların adına bişler sallayabilicez demek.

BEN BU FİLİTRELEMEYE KATILMIYORUM VE HER NE KOŞUL OLURSA OLSUN BİR DELİĞİNİ ARAYIP BİR ADIM ÖTEYE GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYORUM..

şu anonim midir ne yavşaktır, karışma lan ülkeme...!!!
sanamı kaldı hak hukuk savunmak...!!!

eğer anonim dediğimiz hekır topluluğu, başı, yöneticisi olmayan ve herkesi kabul eden bir grup ise bu saldırı kararını kim aldı ve ortaya attı...???

peki bu gruptaki herkesin güvenilir olduğunu bize nasıl kanıtlayacak...???
kötü niyetli kişilerin adi amaçlarla bu saldırıdan faydalanarak uygulayacağı farklı bir fiilin önüne geçmeyi garantiliyorlar mı...???

AY YILDIZ TAKIMI SİZİ CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM...!!!
YAYINLADIĞINIZ BİLDİRİYE DE TAMAMIYLA İNANIYORUM... ZATEN O BAHSETTİĞİNİZ ADI GEÇEN SİTELER bir işe yaramaz zortirrik ve ahlak bozucu sitelerdi...!!!

bu ülkenin inci sözlüğe ihtiyacı yok...!!!
AMA İYİ YETİŞMİŞ BİLGİSAYAR VE ELEKTRONİK / MAKİNE MÜHENDİSLERİNE, MEKATRONİK BÖLÜMÜ MEZUNLARINA, PROFESYONEL PROGRAMCILARA, SİSTEM MÜHENDİSLERİNE, İYİ OPERATÖRLERE, ANİMASYON VE GRAFİK TASARIMCILARA, MİMARLARA VS... İHTİYACI VAR...!!!

saygılar ve kaygılar...!!!

23:36 yazmış "bir sürü saf bilmeden yok filtre yok bilmem ne gelecek diyip duruyor alakası bile yok sadece ipleriniz sabitlenecek zaten bu öncedende vardı turk telekoma 1 lira ucret karsılıgında bunu yaptırıyordunuz "

Ya sizde hiçmi beyin aktivitesi yok ? Devlet nerelere giriyorsun-çıkıyorsun internette neler yapıyorsun bunu kayıt altına alıcak, amaç bu zaten.İnternette takip ediliceksin kısaca.Bunu kabullenen bir psikolojinin insan psikolojisi olduğuna inanmak zor.Olsa olsa koyun psikolojisi olur. . Herşeye "meee" diyen sürü başı nereye giderse peşinden giden bir koyun yani? Varmı daha açık özeti ? Daha neyini savunuyorsunuz filtrenin.Çocuğuna eğitim veremeyen ailelerin cezasını bütün internet kullanıcılarımı çekicek ? Zaten hayli hazırda tonlarca site yasaklı, bloglar kapatılıyor? Üstüne bide utanmadan milleti kayıt altına alıcaksın ? Bunu savunan cahildir, hemde hiç bileylenmemişinden. . Yasaklıyarak eğitim olmaz.Siz bu parazitli kafa yapınızı gelecek nesillerede aktarırsanız 10 sene sonra bu ülkede hiç bir şey kalmaz.Gerçi sizinde amacınız bu o ayrı . .

Türk milletinin beceremediğini yapanlara helal olsun! Her ne sebeple olursa olsun tüm yasaklar da kahrolsun! Yaşasın Hürriyet!

Yok Türk halkına karşı değilmiş, Deniz Kuvvetlerinle, Sosyal Güvenlik Kurumunla ne işin var senin? Türkiye'deki meslektaşları da caz yapıyor. Türkiye'deki kurumlar siber saldırıya karşı kendini savunur, hacker çapulcularına ihtiyacımız yok bizim. Hodri meydan.

Bildiriyi okurken şuna emin oldum: Bu bildiriyi yazan ya da yazanlar kesinlikle Türk. Ve saldırı Türkler tarafından azmettirilmiş. Gayet net anlaşılıyor.
Anonymous ne için saldırdı bilmiyorum ama Anonymousu davet edenlerin siyasi kaygıları olduğu ysk sitesinin hacklenmesi ihtimalinden anlaşılıyor.
Yapabilitorsanız siz yapın neden yabancı hacker guruplarını kendi ülkenize saldırtıyorsunuz? Şu da var ki, bu ülkede internete bağlı bilgisayar için vatatnını satacak milyonlar var. (sözüm meclisten dışarı)
Saldırıyı mantıklı şekilde eleştirenlerin kötü oy almasını da anlayamıyorum chip online okurlarında bayağı kanı kaynayan bilinçsiz genç var anlaşılan.
Son olarak saldırdılar oldu bitti, hiç bir şey değişmedi. Sadece Türkiyenin imajı zedelendi. Bir de meteorolojinin sitesi kime ne yapıyordu. Dişlerinin geçtiği bitün sitelere saldırıp çok şey yaptık havalarına girmeye çalılıştılar.
Ve sonuç: Hiç bir şey değişmedi. Sadece zaman kaybı.

""Hepinizin bildiği üzere Perşembe günü saat 18.00 itibariyle, Türkiye'de uygulanan sansüre karşı tepki koymak için bu sansürden sorumlu olan ve dolaylı da olsa destekleyen sitelere karşı operasyon düzenleyeceğiz. Saatin mesai bitimine denk gelmesi, devlet kurumlarıyla ilgili işleri olan vatandaşlarımın mağdur duruma düşmemesini istememizdendir. Bu operasyon Türk halkına değil, Türk halkının bilgi alma ve verme özgürlüğünü elinden almak isteyen sansür kurumlarınadır.

"Ancak halk arasında oluşan dedikodular ve medyada yer alan asılsız iddiaları endişe ile izlemekteyiz. Anonymous'un #operationturkey kod isimli operasyonu, Türkiye'nin internetini hedef almamaktadır.

"Bu yüzden interneti çökertmek gibi bir durum söz konusu değildir."

Bu yazıyı nerenizle okudunuz. Beyin yerine ne taşıyorsunuz merak ediyorum.

Bu saldırıyı destekliyorum.

Ama bence sadece TİB'e ve başbakanlığın sitesine yapılmalı. Diğer sitelere değil. Nedir bu internete filtre yasak falan.
Yakında televizyonlara da yasak gelir, radyolara da, attığımız mailler de tek tek okunur filtrelenir, sonra ......

SANSÜR isteyen ÇİN'e yada İran'a gitsin... burada internete sansür isteyen yok...

Sevdim bu Anonymous'ı...

GÜZELİM TÜRKİYEYİ NEYE ÇEVİRDİLER ALLAH İÇİN YA

Madem sansüre karşısınız Deniz Kuvvetleri ile Sgk nın sitelerine ne diye saldırıcaksınız

Eğer bir grup işi gücü bırakıp başka bir ülkenin vatandaşlarının interenet üzerinden bilişim hakkını savunuyorsa ve bizim vatandaşlarımızdan oluşan bir grup buna karşılık veriyor "bırak arkadaş ben sansür istiyorum diyorsa" burada bir sorun var demektir. İnternette bu konu hakkındaki haberleri okurken "Anonymous Türkiye'yi yıkamadı - dize getiremedi gibi haberler gözüme çarptı ve gerçekten bni güldürdü. Adamlşarın bizi yıkmak Türkiye üzerinde bir baskı kurmak vb. bir amaçları yok. Tam aksine adamlar bizim sessiz sessiz arkadaşlar arasında konuştuğumuz şeyi bağıra bağıra söylüyor "Hiç kimsenin bilgi edinme ve bilgilerini paylaşma hakkı elinden alınamaz" diyor. Biz de kalkıp teşekür edeceğimize bırak biz sansürlenmek istiyoruz, zaten bilgisiz olan toplum daha da cahil kalsın hiç bir şey öğrenmesin diyoruz. Hala bazı arkadaşlar bu tutumunda ısrarcı ilken diğer bir grup ise benim gibi düşünüyor.

Eğer biz hala gözlerimizi yumar ve gerçekleri görmek istemezsek bazı arkadaşların dediği gibi gerçekten Amerika mandası altına gireceğiz ve o zaman şimdi verdiğimizden daha büyük bür özgürlük mücadelesi vermek zorunda kalacağız.

-Tahir-

Yeni haber: "İspanyol polisi, uluslararası siber saldırı grubu ''Anonymous''un (Anonim) İspanya'daki 3 temsilcisinin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, yakalanan Anonymous üyelerinden birinin evinde kurduğu sistemle tüm dünyadaki hükümet, finans veya özel şirket sitelerine siber saldırdığı yapabildiği ifade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü haberi twitter'daki hesabından da verirken, Anonymous'un yakalanan üyelerinin saldırılarını Play Station, BBVA, Bankia, Enel şirketleri ile Mısır, Cezayir, Libya, İran, Şili, Kolombiya ve Yeni Zelanda hükümetlerinin sitelerine düzenlediklerini bildirdi.

Açıklamada, 18 Mayıs'da İspanya Seçim Genel Komitesi'nin sitesine de saldırdığı belirtilen Anonymous üyelerinin, 2010 ekim ayından bu yana takibe alındıkları kaydedildi.

Barcelona, Valencia ve Almeria'da yakalanan Anonymous üyelerinin bulunması için, son 9 ay içinde 2 milyondan fazla internet sayfasının ve konuşma sitelerinin araştırıldığı duyuruldu."

Süper haber, çok sevindim. Vatan hainleri de en kısa zamanda yakanırsa çok daha sevineceğim. Yuppi! :D

NATO'nun Anonymous hakkındaki raporu: "Kimliği belirsiz hacker ve aktivistlerden oluşan uluslararası grubun binlerce üyesi olduğu ancak belli üyelik prosedürleri bulunmadığı biliniyor. Yaptıkları saldırılar ne kadar çok tekrarlanırsa, karşı önlemlerin geliştirilmesi, uygulanması, gruba nüfuz edilerek ilgililerin mahkum edilmesi ihtimali de artıyor.”

Olaya NATO bile girmiş durumda. Anonymous illetinin işi şimdi çok daha zor. Umarım biran önce yakalanıp hapse atılırlar. Çok sevineceğim. :)

Ziyaretçi yazmış:
anlamıyosunuz galiba 22 ağustoda hiç bir yere giremiceksiniz çünkü dns falan işe yaramıcak şu anda burda zaten yüzde 50 gibi bir kısım kesinlikle dns kullanılıyor 22 ağustostan bir kaç ay sonra facebooku falan kapatırlarsa hiç şaşmayın planlarının 1. aşaması sonra 2.aşama hafif hafif yasaklıyorlar 1.aşamada youtubeyi falan kapattılar dnsyle girdik hadi 2.aşama 22 ağustos filtersi 3.aşama en kötüsü olcak .!!!!
Dün 21:08 %83 %17
Ziyaretçi yazmış:
anlamıyosunuz galiba 22 ağustoda hiç bir yere giremiceksiniz çünkü dns falan işe yaramıcak şu anda burda zaten yüzde 50 gibi bir kısım kesinlikle dns kullanılıyor 22 ağustostan bir kaç ay sonra facebooku falan kapatırlarsa hiç şaşmayın planlarının 1. aşaması sonra 2.aşama hafif hafif yasaklıyorlar 1.aşamada youtubeyi falan kapattılar dnsyle girdik hadi 2.aşama 22 ağustos filtersi 3.aşama en kötüsü olcak .!!!!
Dün 20:49 %36 %64
**************
tek tek okudum...elbette benim gibi herkes okuyor....birkaç tanesini tenzih ederim...diğerleri boş şeyler yazmış....
ÇÜNKÜ:BİZ BİLGİ TOPLUMU DEYİLİZ....o treni kaçıralı çooooook oldu.
örnek:yukarda AYNI YAZI alt alta gönderilmiş.olabilir yanlışlık olur.amma işin öbür tarafı başka,bambaşka:noktası virgülüne kadar aynı olan yazıların altındaki DERECELENDİRME ÇOK ÖNEMLİ....acaba neyi nereye göre derecelendiriyoruz yoksa toptan SALLAMASYONMU yapıyoruz...herşeyimizde olduğu gibi

açılmayan tek site war oda kendi siteleri şimdi

Eğer bir grup işi gücü bırakıp başka bir ülkenin vatandaşlarının interenet üzerinden bilişim hakkını savunuyorsa ve bizim vatandaşlarımızdan oluşan bir grup buna karşılık veriyor "bırak arkadaş ben sansür istiyorum diyorsa" burada bir sorun var demektir. İnternette bu konu hakkındaki haberleri okurken "Anonymous Türkiye'yi yıkamadı - dize getiremedi gibi haberler gözüme çarptı ve gerçekten bni güldürdü. Adamlşarın bizi yıkmak Türkiye üzerinde bir baskı kurmak vb. bir amaçları yok. Tam aksine adamlar bizim sessiz sessiz arkadaşlar arasında konuştuğumuz şeyi bağıra bağıra söylüyor "Hiç kimsenin bilgi edinme ve bilgilerini paylaşma hakkı elinden alınamaz" diyor. Biz de kalkıp teşekür edeceğimize bırak biz sansürlenmek istiyoruz, zaten bilgisiz olan toplum daha da cahil kalsın hiç bir şey öğrenmesin diyoruz. Hala bazı arkadaşlar bu tutumunda ısrarcı ilken diğer bir grup ise benim gibi düşünüyor.

Eğer biz hala gözlerimizi yumar ve gerçekleri görmek istemezsek bazı arkadaşların dediği gibi gerçekten Amerika mandası altına gireceğiz ve o zaman şimdi verdiğimizden daha büyük bür özgürlük mücadelesi vermek zorunda kalacağız.

-Tahir-

----------------------------------------------------------------------------
Sonuna kadar katılıyorum şu anda bişi yapmazsak ilerisi için çok geç olabilir

Bu filtreyle bizi izliycekler ve dikkat çekiyorum ANAYASAMIZA KARŞI GELECEKLER çünkü ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ DİYE BİŞİ KALMICAK İNTERNETTE resmen anayasayı çiğnicekler 22 ağustoda bunu göründe düşünün

ben amerikanyadan oturduğu yerden mehter marşları ile, siyasi iradeye şak şakcılık yapan ismi ile bağdaşmayan türk "heykır" grubunu kınıyorum. bu anonim denen grubun yapmış olduğu eylem saati 18:00 yan, mesai saati dışında ve şu anki siyasi irade kontrolündeki sitelere yönelik olan eylemleri sanki TC yapılıyormuş gibi insanlara lanse eden basın ve yayın organlarını kınıyorum.

TİB'den siber saldırı açıklaması:

" 'Siber saldırı' iddialarına ilişkin Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan açıklama geldi...

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 9 Haziran 2011 tarihinde gerçekleşen siber saldırıya ilişkin TİB tarafından ilk kez bir basın açıklaması yapıldığı belirtildi.

Bazı basın ve yayın organlarında yer alan ''TİB yetkilileri tarafından yapılan açıklama'' şeklindeki ifadelerin gerçeği yansıtmadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Siber saldırı süreci 9 Haziran 2011 günü saat 17.50 itibari ile başlamış, yükselerek devam etmiş, saat 19.15'de zirve yaparak yaklaşık 2 Gbps hızına kadar çıkmış ve saat 22.00 itibari ile azalarak 4 Mbps hızına kadar düşmüştür. Bazı basın-yayın organlarında TİB sistemlerine 15 ila 30 dakika süreyle erişilemediği, ayrıca bu saldırının sembolik bir saldırı olduğuna dair haberler yer almıştır. Başkanlığımız sistemleri ilk kez saldırıya uğramamıştır.

Yapılan bu saldırı sembolik değildir. Ayrıca 'TİB sistemlerinin 15 ila 30 dakika süreyle erişilemediği' şeklindeki haberler de kesinlikle doğru değildir. TİB sistemleri, 9 Haziran 2011 günü gerçekleşen siber saldırı sebebiyle hiçbir zaman devre dışı kalmamıştır. Alınan bazı güvenlik tedbirleri farklı yorumlanmış ve kesinti şeklinde algılanmıştır. Ülke dışından gelen saldırılar için gerekli önlemler alınmış, ülke içinden gelen saldıranların da tespit edilmeleri için çalışmalar başlatılmıştır. Elde edilen veriler, adli ve idari birimlerle paylaşılacaktır.''

Açıklamada, bu saldırılara katılanların kendi bilgisayarlarını, banka şifrelerini ve e-posta şifrelerini 3'ncü şahıslara açmalarının kişisel güvenliklerini ve ülke güvenliğini hiçe saydıklarının açık göstergesi olduğu bildirilirken, süreçte TİB ile uyum içerisinde çalışma sergileyen erişim sağlayıcılara, işletmeciler ile kurum ve kuruluşlara da teşekkür edildi. (AA)"

ScienceNET konuyu çöplüğe çevirme daha fazla istersen ? Haber başlığının altına 50 tane daha başlık açıyorsun ? Teşvik primi filan alıyorsun anlaşılan sen siyasilerden ?

Sony firmasına 200 milyon zarar veren ve zavallı insanların kredi kartı bilgilerini çalan bu hırsızlardan medet umanlara yalnızca acıyorum.

Bu DDOS saldırısının yapılmasını sağlayan yazılımı bilgisayarına kurup da bilgisayarından hangi bilgilerin kaçırıldığından, bunların kimlere sunulduğundan haberi olmayan, kendi bilgisayarlarını ne olduğu belli olmayan bu gruplara yönettiren "sazanları" hayretle izliyorum. Sonra da mail adresim hacklendi, banka hesabım boşaltıldı, evime gelip polis baskın yaptı diye şikayet de ederler bu sazanlar, her gördüğünüz protestoya atlayın bakalım...

Okuyabildiğim kadar yorumları okudum , bazı arkadaşlar hâlâ 22 Ağustos 2011 de sansür gelmeyecek demişler. Yorum yazdığınız sitenin dergisine bir bakın , sansür geliyor mu yoksa gelmiyor mu ; bu kadar cahil olmayın. Sansür de geliyor , devamı da gelecek. Lütfen , biraz şu olaydan haberdar olun.

Bekledigimiz etkiyi yapamadilar tum siteler aktif hala bence halk olarak eylem yapmaliyiz elin adami bizi bizimicin savunmamali sansure hayir.

hacklemeye destek verenler...bir gün bütün banka hesapları ve kişisel bilgileri de çalındığında acaba suratları ne hal alacak onu merak ediyorum...

ağdem kendileirni hacker diyorlar neden siteleri hacklemek yerine botnet yapıyorlar o yapıklarını ilk okul çocuğuda yapablir pek tabiki sadece kullandıkları yazılımı çevreye yaymak var yani bahsettiğim zombi bilgisayarlar zombi bilgisayarlıda populariteleri sayesinde gönüllülerden destek alıyorlar yani onlara diyeceğim kovanızı küreğinizi alın gidin kumda oynayın

ağdem kendileirni hacker diyorlar neden siteleri hacklemek yerine botnet yapıyorlar o yapıklarını ilk okul çocuğuda yapablir pek tabiki sadece kullandıkları yazılımı çevreye yaymak var yani bahsettiğim zombi bilgisayarlar zombi bilgisayarlıda populariteleri sayesinde gönüllülerden destek alıyorlar yani onlara diyeceğim kovanızı küreğinizi alın gidin kumda oynayın
-----------------
dostum burdan hiç bir şey bilmediğim ortaya çıktı evet o dediğin şey yapılabilir herkes tarafından ancak sunucu çökertmek için 5 10 kişiyle yapamazsın öyle çok büyük bir kalabalık ve organizasyon gerekiyor bu bir başarıdır aynı zamanda hack başka tepkilere neden olur ddos başka ddos ile olunca pek çok kişi saldırıya destek verir ama hackte çoğu kişi kendi bilgilerinin gitmesinden korktuğu için destek vermez yani ddos atarak adamlar prestijlerini koruyor düşünmeden yorum yapmayalım

hacklemeye destek verenler...bir gün bütün banka hesapları ve kişisel bilgileri de çalındığında acaba suratları ne hal alacak onu merak ediyorum...
----------
ddos ile bu bahsettikleriniz mümkün değildir araştırın gelin

Bu DDOS saldırısının yapılmasını sağlayan yazılımı bilgisayarına kurup da bilgisayarından hangi bilgilerin kaçırıldığından, bunların kimlere sunulduğundan haberi olmayan, kendi bilgisayarlarını ne olduğu belli olmayan bu gruplara yönettiren "sazanları" hayretle izliyorum. Sonra da mail adresim hacklendi, banka hesabım boşaltıldı, evime gelip polis baskın yaptı diye şikayet de ederler bu sazanlar, her gördüğünüz protestoya atlayın bakalım...
------
susupta bu baştaki berbat zihniyete destek vermekten iyidir öleceksen ayakta öleceksin

hacklemeye destek verenler...bir gün bütün banka hesapları ve kişisel bilgileri de çalındığında acaba suratları ne hal alacak onu merak ediyorum...
----------
ddos ile bu bahsettikleriniz mümkün değildir araştırın gelin
----------

Sen öyle sanmaya devam et, o saldırıyı yapmak için bilgisayarlara kurulan programın arka planda ne yaptığı, hangi bilgilerini başkalarına sunduğu konusunda fikrin var mı önce sen bir araştır bakalım...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost