...Ve Samsung'un Tizen'i nihayet geliyor!

Samsung'un Tizen'li cepleri hakkında halen çok şey bilmiyoruz ama ne zaman gelecekleri artık kesin!

...Ve Samsung'un Tizen'i nihayet geliyor!

Samsung'un ilk Tizen'li akıllı telefonu gelecek yıl şubat ayında Barselona'da gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresi'nde görücüye çıkacak. Ancak telefonla ilgili hala birçok konuya hakim değiliz.

Samsung'un Intel ile birlikte ürettiği Tizen telefonlar için tanıtım etkinliği davetiyeleri ise dün ortaya çıktı. Bu davetiyeler sayesinde, en azından 23 Şubat tarihinde Tizen'lerle tanışmış olacağımız kesinleşmiş durumda.

Firefox OS ve Jolla gibi yeni işletim sistemlerini kullanan telefonların ortaya çıkmasıyla birlikte Samsung, bir süredir Tizen'li telefonlarını tanıtmanın peşindeydi. Bakalım kongrede başka ne gibi sürprizlerle karşılaşacağız?

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

İos gibi stabil ve güvenli olsun, bir dakka durmam ios'ta... Biraz değişiklik yapmak istiyorum artık

Windows Phone?

samsunga yazılım konusunda güven olmaz bada lı cepleri çevirdiğini çöpe unutmadık

ben dusunuyorum tizen androidin hatlarının giderilmiş. ve stabilleştirilmiş daha guzel bi sistem olacak...

Samsung, Android'de bir gelecek görmüyor olacak ki, böyle bir atılım yaptı.

Badayla tecrübe sabit. ..

Android os yaslandigini dusunuyor olmali samsung. Gerci daha once de bada da yasadigi aci tecrubeyi unutmamasi lazim.

Forever Samsung. Samsung kalitesi de zamanla Tizen lere yansıyacaktır. , Android 4.4 olmuş, ios olmuş 7.0, tizen de zaman içinde popülerliği yakalayacaktır. Ama bu arada Apple ve Google, tizenli samsunga saldırmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Apple rakibi Samsung a zarar vermek için, Google da samsungun kendi işletim sistemi ile andoridin popülerliğini yitirmesine yok olacağı için düşmanlık edeceklerdir. Çünkü Tizenler yayılırsa android sadece çinli tabletlere kalır. Tizen çıksın, çıkar çıkmaz, Tizen yok şöyle kötü, tizen yok böyle kötü diye para ile haberler yaptıracaklardır. Geleceği görmek çok zor değil...

@21 Ara 2013 07:00 ne demezsin. daha telefonlarına güncelleme vermeye aciz bir firma işletim sistemi yapıyor. sonu bada gibi olue büyük ihtimal.

@21 Ara 2013 07:00 Tizen'in o kadar iyi olacağı ne malum? Adam gibi arayüz yapamayan bir firmadan (Samsung) bahsediyoruz değil mi?

@21 Ara 2013 07:00 peki ya samsung kendi işletim sistemini satmak içi apple ve google a saldırırsa?

Samsung, Android'den kazandigi prestijini kendi isletim sistemini satmak icin kullanacak

Abi artık şansından sağlam kasa bekliyoruz

Samsung kendi işletim sistemini ilk defa yapmıyor. Daha önce Bada'yı çıkarttı ve telefon sattığı milyonlarca insanı yüzüstü bırakarak Bada'yı kapattı. Kimseye tavsiye etmem.

kilit ekranı windows phone çakması olmuş. diğer yerler de ios android karışımı bişey zaten.

Bu aslında linux'un başarısı android,tizen, ubuntu touch,firefox os, salfish hepsi linux kernel kullanır geriyr ios ve wp kaliyor.

pek tutmayacak bir işletim sistemi android gibi her oem i destekleyen bir işletim sistemi olacağını sanmıyorum. samsung iphone olma çabasında. peki eski telefonları ne olucak samsungun? bu zamana kadar kullanılan telefonlarını tizenle tamamen öksüz bırakıcak.tutmayacaktır

Samsung güvenilmez bir marka bada os neler oldugunu herkes biliyor

Samsung güvenilmez bir marka bada os neler oldugunu herkes biliyor

Tizen Linux kernelli ve Bada gibi sahipsiz değil... android gibi dalvik ilede çalışmıyor... muhtemelen orta segment için kullanır üst segmentte Android...

Ben şunu anlamıyorum. Linux kernelini makyajlayıp Bilmem ne OS diye yeni bir işletim sistemi diye tanıtmalarını. Birisi de cıkıp bu kendi özgün kernelini içeren bir şey yapmaz mı?

Grezi sahipsiz olmadığını nerden çıkardın? Samsung sahip çıkma konusunda baya zayıfta

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir