Verilerinizi ücretsiz bir şekilde yedekleyin

CHIP Online, verilerinizi internet üzerinden nasıl ücretsiz yedekleyebileceğinizi açıklıyor.

Verilerinizi ücretsiz bir şekilde yedekleyin

Günümüzde bilgisayar kullanıcıları, önemli verilerini yedeklemek için birçok yönteme başvuruyor. Kimisi verilerini CD ya da DVD gibi medya birimlerine saklarken, kimisi ise USB hafıza ya da harici diskine güveniyor.

Ancak gelişen internet ortamı, artık tüm bu yöntemleri arkasında bırakmayı başarıyor. Verilerini yedeklemek isteyen kullanıcılar, kolayca bu dosyaları internete gönderebiliyor ve bu dosyaların güvenliğini maksimum seviyede sağlayabiliyor.

Verilerin internette saklanmasının şüphesiz birçok avantajı bulunuyor. İstenildiğinde verilerin kolayca ulaşılabilir olması, bu yedekleme işleminin kullanıcıya herhangi bir maliyetinin olmaması ve elbette dünyanın neresinde olursanız olun, yanınızda herhangi bir yedekleme birimini taşıma zorunluluğunuzun bulunmaması, bu avantajlardan sadece birkaçı.

Şimdi isterseniz internet üzerinde yedekleme işlemini nasıl yapabileceğinizi inceleyelim. Makalemizin devamına galeri sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

kusura bakmayın ama boşuna haber,bu kadar uzun ve çetrefilli işe kimse kalkışmaz.Çok daha kısa,pratik kolay yolları varken, hele ki.

ben Norton 360 kullanıyorum belki ücretli ama çok başarılı. Herşeyi otomatik yapıyor. Önemli dosyalrımı internete geri kalanları D: ye yedekliyorum bildiğiniz gibi bazı virüsler dosya uzantılarına bazı dosyaları bozuyorlar fakat N360 ın dosyalrı yedekleme sistemi parçalam şeklinde olduğu için hiçbir şekilde etkilenmiyorlar

peki verilerimizi bu şekilde yedeklersek ,geri yüklerken çok yavaş yüklenmez mi? 1 mbit baglantım varda sonra saatlerce beklemim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir