Virtual CD 10: Blu-ray ve DVD emülatörü

Virtual CD yenilendi: Artık Windows 7 kullanıcıları da sanal sürücü keyfini yaşayabilecek...

  • Halil Mollaoğlu
Virtual CD 10: Blu-ray ve DVD emülatörü
Virtual CD 10: Yeni arabirim Office 2007 Ribbon arayüzünü andırıyor.

Virtual CD, 10. sürümüyle beraber artık Windows 7 altında da sanal sürücü oluşturabiliyor. Ayrıca yeni sürüm Blu-ray ve HD-DVD imajlarını da destekliyor. Böylece bu medyaları uygun sürücüsü olmayan diğer bilgisayarlarda ve netbook'lar da kullanabilirsiniz.

Birçok yeniliğin hayata geçirilmesinin yanında basit ve derli toplu bir kullanıcı arabirimine de dikkat edildi: Yeni CD merkezinde Virtual CD'nin tüm fonksiyonları düzenli bir biçimde görüntüleniyor. Yeni Ribbon arabirimi Microsoft Office 2007'yi andırıyor ve uzun uzadıya menülerden dolaşmanızın önüne geçiyor. Örneğin kopyalama, yakma ve imaj oluşturma seçeneklerini direkt buradan çağırabiliyorsunuz.

Virtual CD, PC'nin sürücülerini masaüstü ikonları olarak gösterebiliyor; böylece bunlara hızlıca erişilebiliyor. Bu fonksiyon sabit diskler veya USB bellekler gibi fiziksel sürücüler içinde etkinleştirilebiliyor.

Yeni müzik dosyası modu sayesinde ses dosyalarını MP3 ve OGG dosyalarına dönüştürebiliyorsunuz. Bunun dışında Tresor modu otomatik sürücü şifreleme özelliği de sunuluyor. Virtual CD 10'nin 30 günlük deneme sürümünü aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Sonrasında yazılımı kullanmak için 29,95 Euro ödemeniz gerekiyor.

Download: Virtual CD 10 (Deneme sürümü)

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

daemon tools varken hem paralı hem pahalı tercihlere ne gerek var bilmem

haklısında daemon tools win 7 64 bitte çalışmıyor. millet yana yana buna çare arıyor. ha ben win 7 ve 64 bit kullanmam diyorsan o başka. zaten başlıktanda anlaşılıyor...

Daemon tools lite programının son sürümü ne kadar desteklemediğini iddia etse de destekliyor. No problem :)

daemon tools bedavamı.sitesinde niye 20 günlük deneme sürümü diyor

Arkadaşlar Ben Windows 7 64 Bit kullanıyorum ve neredeyse Win7 RC1 çıktığından beri (ki yaklaşık 6 ay oldu) Daemon Tools u sorunsuz kullanıyorum. Eğer resmi sitesinden son sürümünü indirirseniz sizde de sorun olacağını zannetmiyorum. Eğer Google'a "daemon tools indir" yazıp karşınıza ilk çıkan linke tıklarsanız sorunla karşılaşmanız muhtemel.
Resmi sitesi : www.daemon-tools.cc

Ultra iso 3.5 mb bunların hepsinin açmadığınıda açıyor... sanal cd si de var. kasma yok. tavsiye ederim. yılın programı

Daemon tools lite diyorum, win7 diyorum, kullanıyorum diyorum, beleş diyorum, tavsiye ediyorum

"Virtual CD 10: Yeni arabirim Office 2007 Ribbon arayüzünü andırıyor." Demişiniz Office 2010 Ribbon arayüzü o

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play