Web'de dolaşan Android'ler, iOS'u geçti!

Şimdiye kadar iPhone'un hüküm sürdüğü bu alan, artık Android'in elinde!

Web'de dolaşan Android'ler, iOS'u geçti!

Google'ın mobil platformu Android, "çevrimiçi kullanım" alanında ilk kez rakibi iOS'u geçerek birinci sıraya yerleşti.

Netmarketshare'den gelen verilere göre Android'li cihazlar, Temmuz 2014 itibariyle iOS ile çalışan Apple iPhone, iPad ve iTouch cihazlarının sayısını geçtiler. Android'in cihazlar konusundaki üstünlüğü de gözden kaçmayacak nitelikte. Verilere göre satılan cihazların yüzde 85'i Google'ın platformunu kullanırken, iOS'ta bu oran sadece yüzde 11.9.

Bu arada Android'in kullanım oranı, Temmuz'da yüzde 43.75'ten 44.62'ye yükselmiş bulunuyor. iOS'un kullanım oranı ise yüzde 45.61'den yüzde 44.19'a gerilemiş durumda.

Android ve iOS'un ardından ise yüzde 4.19 ile Java ME geliyor. Nokia'nın Symbian platformu, yüzde 2.57 pazar payına sahipken, Windows Phone şimdilik sadece yüzde 1.87'ye ulaşabilmiş durumda.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Android L çıkınca bir de görün bakalım

Android L çıkınca görün bakalım

yau he hee.....

İtouch derken? İpod olmasın o?

Aslında büyük resme bakmak lazım: Windows Phone cihazları yüzde 2 olmuş.Bu da yüzde yüz hatta yüzde iki yüz oranında artış demektir.Windows Phone Engellenemez!Ailecek Windows Phone Kullanıyoruz.94 model şahine bile wp yüklettim ferrari oldu.!!!!

Zibilyon tane Android'li cihaz var normaldir :)

Wp daha symbianı geçememiş kullanıcıları kendilerini avutadursun. %0.01den %0.05e çıkınca 5 katına çıktı diye sevinen insanlar sağolsun.

WP gibi tırt os için kimse iddialı yorum yazmasın o asla tutamaz!...

bir sürü çopdroid ile zafer çöp kralınnn

Wp ye laf atmışlar yine ya adamlar pazara daha yeni giriyor lan.. Wp bulunduran model sayısı herhangi Android üreten bir markanın mıdel sayısından az daha bi bekleyin 2 sene sonra görüşelim

Windows phone neden uretiyorlarsa tutmSi tutmazda 1520 modeline 2 milyar kusur para verdim tirt cikti hayatinda gordugum en dandik isletim sistemi windows phone java whatsapp a geccek artik.Windows phone hal kara tahtali whatsapp kullansin:))

Wp ile ios arasında fark göremiyorum, ikiside kapalı kaynak kodlu, wp da neredeyse hiç donmuyor, wp donanımını güçlendirirse bence hiçbir farkları kalmaz, not: android kullanıyorum.

ya arkadaş wp babamızın şirketi değil ama seviyoruz kullanıyoruz. sevdiğim bir sistem ve her geçen gün güzelleşiyor. mağaza da yeterli artık

iOS: Hepiniz bir, ben bir; alayınıza gider ulan :-)))

Android sistemini telefonlarında kullanan firmalad samsung, sony, lg, vs vs.. iOS kullanan tek firma (ki kapalı kaynak kodlu ve diğer firmalar doğal olarak bu sistemi kullanamıyor) apple. Buna rağmen bunca zaman birinci apple ise, bu yine de büyük başarı sayılır. Onca üretici android kullandığı halde buralara yeni geldiğine göre, sorgulaması gereken şeyler var demektir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir