Web tasarımcılığını bu kitap ile öğrenin!

Web Yazılım Uzmanlığı kitabı, yazılımcılık için yola çıkan herkes için oldukça faydalı bir kaynak.

Web tasarımcılığını bu kitap ile öğrenin!

Bilişim Eğitim Merkezi'nin uzman eğitmen kadrosu tarafından hazırlanan Web Yazılım Uzmanlığı kitabı, yazılımcılık için yola çıkmış veya çıkacak herkes için önemli bir kaynak. Kitabın amacı, ihtiyaçları örneklerle ve neden sonuç ilişkisi kapsamında aktararak bir web projesi geliştirmek isteyen kişilere yol göstermek. Dolayısıyla Web Yazılım Uzmanlığı, web dünyasına ilgi duyan, yazılım alanında kendini geliştirmek isteyen herkese hitap eden bir başucu kitabı.

Web tasarımı için gerekli olan HTML ve CSS ile başlayan kitap daha sonra görsel olarak etkili bir site tasarlamaya yardım eden Javascript ile tasarım konusunda aydınlatıcı bilgiler veriyor. Visual Studio'nun kurulum kılavuzu okuyucunun Visual Studio geliştirme ortamını kendi bilgisayarına zorluk çekmeden kurmasını sağlıyor. C# ile Programlamanın detayları, Nesne Yönelimli Programlama, C# ve LINQ bölümleri yazılımcılara programlama konusunda gerekli bilgileri sunarken, SQL Server konusuyla mevcut programcılık bilgisi Database ile birleştirilerek tam bir proje için okuyucuyu hazır hale getiriyor.

Web Yazılım Uzmanlığı, Pusula Yayıncılık ile Bilişim Eğitim Merkezi'nin işbirliği sonucu üretilecek kitap dizisinin en yeni ürünü. 1999 yılından bu yana bilişim alanında eğitim hizmeti veren, iş dünyasının ihtiyaçlarına maksimum katma değer sağlayacak çözümler üretirken, onbinlerce mezununun sektörde yer almasını sağlayan Bilişim Eğitim Merkezi ile 1995 yılından bu yana yüzbinlerce bilişim kitabı basmış olan Pusula Yayıncılık, oluşturdukları sinerji ile her ay yeni kitaplara imza atıyorlar.

Kitabın içeriği ve satın alma bilgileri

* HTML ve CSS
* SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
* CSS'i HTML içerisinde kullanmak
* Javascript
* Hazır Javascript işlemleri
* Javascript ile Browser programlama
* Javascript ile CSS kullanımı
* Javascript olay modeli
* Visual Studio Kurulumu
* C# ile Temel Programlama
* C# ile Nesne Yönelimli Programlama
* T-SQL ile Ekleme, Güncelleme, Silme işlemleri
* Arayüzler
* C# LINQ ile programlama
* IEnumerable ve LINQ to Objects
* Sorgu İfadeleri
* SQL Server ile Veritabanı Programlama
* Veritabanı Tasarımı
* Normalizasyon
* Kalıtım
* T-SQL ile Veri Sorgulama İşlemleri

Sipariş ve bilgi için: Derya Karakoyun, Gülendam Mallı satis@pusula.com

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Chip bunlarla hiçbişey öğrenilmiyor.Tek Tek Asp.Net, HTML 5, ActionScript 3.0 ve Photoshop CS5 öğrenim kitapları alıp en az 2 sene içinde sindire sindire okumak lazım.Mesela ben başlangıçtan orta düzeye elektronik kitabı almıştım(yaklaşık 4 sene önce). geçen sene okuyum dedim bildiğim bilileri de saçmalamaya başladım.DEvre asidi nasıl oluşturulur unuttum.Tuzruhu+Sirke miydi :)

3/1 tuzruhu perhidrol. aklımda kalmış benim. ama sonrası yok :)

tek bu kitapla öğrenilmesi çok zor yani??

Chip bunlarla hiçbişey öğrenilmiyor.Tek Tek Asp.Net, HTML 5, ActionScript 3.0 ve Photoshop CS5 öğrenim kitapları alıp en az 2 sene içinde sindire sindire okumak lazım.Mesela ben başlangıçtan orta düzeye elektronik kitabı almıştım(yaklaşık 4 sene önce). geçen sene okuyum dedim bildiğim bilileri de saçmalamaya başladım.DEvre asidi nasıl oluşturulur unuttum.Tuzruhu+Sirke miydi :)
--------------------------------------------------------------------------
adam gibi bir eğitimle 2 senede uzman programcı, 4 senede mühendis çıkar insan. Web programlama için 3 ay fazlasıyla yeterlidir.

Bilişim eğitim merkezinin eğitiminin kaliteli olduğunu duymuşutum,bu da çok faydalı duruyor ancak ben kursa giderek öğrenilmesi taraftarıyım, kirat veya set destekleyici nitelikte olmalı.

@ofisisi sana katılıyorum . bu tür setlerle ögrenmeyi cok denedim fakat hiç br ilerleme saglayamadım . bilişim eğitim merkezini ben de duymuştum . önerebilirim arkadaslara

setle öğrenilmesi zor görünüyor . profesyonellikten yanayım tamamen . bilişim eğitim merkezini ben de duymuştum önerebilirm

arkadaslar pusula yayıncılık bir hafta boyunca okulumuzda "Namık kemal üniversitesi-çorlu mühendıslık fakültesi" stand kurdu.pek çok kitap arasından inceleyip %50 indirimle almış oldugum bu kitap hakkında sızlerı biraz aydınlatmak ıstedım..web tasarımı hakkında çok olmasada bişeyler bilipte kendini yeni yeni geliştirmeye başlayanlar icin oldukca ıyı bı kıtap...öneririm.ardından web tasarım kılavuzu (erkan balaban) nu kullanmayı dusunuyorum cunku daha detaya ınmiş kalın bı kıtap..ama ıkısınıde tavsiye ederim.aldıgınıza memnun kalıcagınızı düşünüyorum.zaten hiçbiseyi asla 1 kitapla ögrenemezsınız.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir