WhatsApp'ta gizli yazı tipi keşfedildi!

WhatsApp'ın yeni çıkan beta sürümünde birkaç ilginç yeni özellik keşfedildi!

  • Levent Öztürk
WhatsApp'ta gizli yazı tipi keşfedildi!

WhatsApp'ın en son beta testi yayımlanmış durumda ve Android Police'te yer alan kişiler, bazı kullanışlı özellikler keşfetmiş durumdalar.

Ancak bu özelliklerin belki de en eğlencelisi, artık çeşitli kodları veya alıntıları konuşmanızın geri kalanından üç adet ters tırnak işareti (```) ile çevreleyerek ayırabilmeniz. Bu işaretler ile çevrelenen yazılar, FixedSys yazı biçimi ile gönderilmekteler.

Bu yeni özellik Android, iOS ve Web üzerinde çalışmakta. Eğer işaretleri doğru koyduysanız, yazı kutunuzda FixedSys yazı biçimi ile bir ön izleme (ön izleme özelliği Web'te gözükmemekte)  ile karşılaşıyorsunuz. FixedSys'in diğer yazı biçimi seçenekleri (kalın, italik ve üstü çizili gibi) ile birleşimleri ise Mart ayında eklenecek.

Bu özelliğin dışında WhatsApp, sesli mesaj bırakmayı daha da kolaylaştırmakta. Artık bu seçenek yazı ekranınızda görülmektense, aradığınız kişi telefonunu açmadığında "bir sesli mesaj kaydet" seçeneği ile karşılaşıyorsunuz.

En son olarak da WhatsApp, eğer bir yazının indirilmesi fazla zaman alıyor ise size bir uyarı gönderiyor. Bu durum, indirilen şey sadece yazı olduğunda nadiren gerçekleşse de, sinyalin iyi olmadığı konumlarda işe yarayabilir.

Özellikler, eğer WhatsApp Beta için kayıtlı iseniz Play Store'dan indirilebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Videolu görüşme işlevi ne zaman gelecek? Birde sesli ve videolu konuşmayı kaydetme ve sesli ve videolu grup görüşmesi gelmeli. Birde numara yerine isim yazan sms lerde olan whats app a da gelsin. Tabi bu ücretli olmalı. Yani numara yerine mesajda sadece isim gözükecek. Tabi reklam mesajları olmayacak. Göndereceğiniz kişi hem sizin rehberinizde hemde onun rehberinde olursa reklam mesajları olmaz.

Daha faydalı bir şey yapsalardı ya.

Ayrıca sesli aramalarda karşı tarafın İnterneti açık olmasa bile çalıyormuş gibi çevir sesi geliyor. Bunu düzeltmeliler.

Biliniyordu zaten böuke yazı tiplerinin bulunduğu hatta beta sürümünü kullanmayanlardada kalın yazma gibi şeyler çalışıyor

Hiç bisey anlamadim daha açıklayıcı anlicamiz şekilde yazsaniz

Habaer açıklamaları çok kötü. yazı tipi normal yazıya çok benziyor, kimse farkı göremez.

ne büyük bir YENİLİK sevincimden geberdim

Amanın ne önemli özellikmiş birde görende uzaya çıkıyoruz sanıcak :D

Acaba bu yazılıMı facebook almasa idi böyle her yaptığı olay olurmuydu acaba Kim bukadar güzel piyasaya hizmet ediyor oda dikkatinizi vermenizi isterim

Sen de yorum yaz