Wikileaks öyle bir dosya yayınladı ki!

Dünyanın en çok tartışılan sitesinden, koskaca bir hükümeti paniğe sürükleyen şifreli bir dosya...

  • Gökay Özbudak
Hükümeti telaşlandıran sigorta!
Hükümetin bir sonraki hamlesi merakla bekleniyor...

Amerikan Hükümeti'nin başına dert olan Wikileaks sitesi, adına "sigorta" dediği yeni bir dosyayı Afgan Şavaş Günlüğü sayfasına koydu. 1.4 GB boyutundaki dosya, AES-256 şifreleme yöntemiyle şifrelenmiş ve içeriğinin tam olarak ne olduğu bilinmiyor.

İnternette dolaşan dedikodulara göre; bu dosya, Amerikan Hükümeti, Wikileaks kurucusu Julian Assange'a karşı harekete geçerse diye sigorta olarak kullanılıyor. Assange'ın tutuklanması gibi bir durum gerçekleşirse, dosyayı açıcak kod internette yayınlanacak.

Hükümet ,bir Wikileaks gönüllüsü olan Jacob Appelbaum'u gümrükten girerken durdurmasıyla, bu olayın üstüne gitmeye başladı. FBI ajanları olduğu söylenen kişiler tarafından Assange ve Wikileaks hakkında sorular sorulan Appelbaum'un, diz üstü bilgisayarı ve 3 adet cep telefonu da incelemeye alındı. Dizüstü bilgisayar geri verilirken telefonlar Appelbaum'a iade edilmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

helal olsun devam boyle cıkarın su adamların pis sırlarını ortayada dunya gordun

okan bayülgende bu adamı işledi. adam tam bir kacak sırtında masaüstü pc tasıyor ve asla 2 gunden fazla bir yerde konaklamıyor. bütün birimler arıyor ama bulamıyor.

dijital kale gibi :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play