Win 7 kullanıcılarına son uyarı...

Windows 7 Beta kullanıcısıysanız bu uyarıya kulak verin; önleminizi hemen alın...

Win 7 kullanıcılarına son uyarı...
Windows 7 Beta'nın son kullanma tarihi geldi.

Eğer Windows 7 Beta kullanıcısıysanız bir an önce RC sürümüne geçmeye bakın. Çünkü geçmezseniz 1 Temmuz'dan itibaren bilgisayarınız her iki saatte bir kapanacak. 1 Ağustos'tan itibaren ise Windows 7 Beta hiç açılmayacak.

Beta sürümüyle karşılaştırıldığında RC sürümünün kullanım süresi uzun: RC çıkış tarihinden 13 ay sonraya kadar kullanılabilecek. Ama bu pratikte bu kadar uzun değil. Çünkü RC sürümü de Beta gibi Mart 2010'dan sonra iki saatte bir otomatik kapanmaya başlayacak.

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Chip'e bilgi için teşekkürler

sanırım 7100 rc sürümdü

Evet 7100 sürüm ve sonraki sürümler RC olup terfi etmeniz gereken sürümlerdir.
Kafamı karıştıran ise Windows 7 piyasaya çıktıktan sonrada halen Windows 7 RC (7100+) sürümünün kullanılabilir olması. Satışları epey bir azaltacak fakat Windows 7 alışkanlığını vazgeçilmez yapıp test süresinin bitimi ile satın almaya zorlayacaktır. Çok ilginç bir ticari politika tabiki microsoftta bu işin erbabı çok vardır bir bildikleri.

Bu arada çok yorum yapıyorsam, Chip'ten çok özür diliyorum.

su uyur hacker uyumaz

kapansın tabi bu kadar beleş kullanım yeter.

infoman :) chipe CV mi bıraktın?

RC sürüm de olsa alışkanlık yapan sürümü Ultimate olan sürümü. Süre sonunda insanlar almak isteseler 400 dolar verip bu yazılımı nasıl alacaklar bu şartlarda bilemiyorum. Bence fiyatta RC lerin bitimine doğru iyileştirme yapması gerekir.

Yooo Chip'e CV bırakmadım:) Beni kapısının önünden bile geçirmezler emin ol:))))) Sadece çok yorum yapıyorum bi Chip yetkilisi kızay diye tıystım:)

"RC sürüm de olsa alışkanlık yapan sürümü Ultimate olan sürümü. Süre sonunda insanlar almak isteseler 400 dolar verip bu yazılımı nasıl alacaklar bu şartlarda bilemiyorum. Bence fiyatta RC lerin bitimine doğru iyileştirme yapması gerekir.
Bugün 14:52"

Adamlar boşuna Ultimate sürümünü dağıtmamış anlayacağın:) Emin ol çıkaracakları gündeki hava tahminini bile yapmışlardır.:)))))))
(Yağmur yağar fırtına olur kimse evden windows 7 almaya çıkamaz ilk gün rakamlarımız düşük olur reklam yapamayız falan :P)))))

fark etmez istedikleri kadar önlem alsınlar.kalkan kadar kılıç var.Elbet birileri yine pratik çözümler üretip elimizi cebimize sokturmayacaktır ki şu krizde 400 dolar veren adamı tokatlarlar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir