Win 7'ye gösterilen talep site çökertti!

Win 7 gibi bir işletim sistemine imza atan MS, aslında ufacık bir sorunu bir türlü çözemiyor...

Win 7'ye gösterilen talep site çökertti!
Avrupalılar Windows 7 almak için siteye girdiklerinde bu mesaj ile karşılaşıyorlar.

Windows 7'nin artık eli kulağında. Konuyla ilgili kullanıcıların büyük kısmının yeni işletim sistemi ile ilgili merak ettikleri hemen hiç bir teknik detay kalmadı ve sıra satın almaya geldi. Microsoft da büyük talebi zamana yaymak için yeni bir ön sipariş kampanyası başlattı. Avrupa'ya özel olarak başlatılan bu kampanyada Windows 7 Home Premium E ve Windows 7 Professional E sürümleri düşük fiyatlar karşılığında satışa sunuldu.

Her iki ürün için de oldukça büyük bir indirim anlamına gelen bu ön sipariş faslı Avrupalı kullanıcıların Microsoft'un sitesine akın etmelerine yol açtı. Şimdi alındığında bile ancak 22 Ekim'de teslim edilecek olan Windows 7 işletim sistemlerine gösterilen bu büyük ilgiyi ise Microsoft'un sunucuları kaldıramadı ve ziyaretçilerin büyük kısmı bu sayfada gördüğünüz ekran görüntüsü ile karşılaştı. Kampanya güzel ama şimdilik teknik sebeplerden dolayı Microsoft bu kampanyayı gerçek anlamda henüz hayata geçirebildiğini söylemek zor...

Hatırlanacağı gibi, daha önce de Windows 7 Beta sürümü indirilmeye sunulduğunda benzer sorunlar yaşanmıştı... Ya Microsoft aslında bu kadar büyük bir ilgi beklemiyor; ya da geçmişte yaşananlardan ders almıyor.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

sunucuları dandik microsoft un okadar parası var

microsoft nezaman ders aldıkli bugün alsın 98se yanlıs hatırlamıyorsam standart sorunların daha tanıtım galasında verdi fakatüzerine milenyum cıktı bu sadece bir tanesii konuda musteri memnuniyeti olsa geuine advantage toolu zamanında satın almıs olan kulllanıcılarda denemezdi en basta bir sürü sey var bööle bilmedikleri sey musteri memnuniyeti

MSDOS U MİCROSFT YIKTI MSDOSU NASIL YIKTILARSA BİR GÜNDE RADIKAL BIR ISLETIM SISTEMİYLE WINDOWSUDA YIKARLAR

Belkide merak uyandırmak istiyor. Nede olsa bir şeye ulaşmamız engellenirse onu daha çok isteriz. Youtube örneğinde olduğu gibi. Microsoftta satış öncesi böyle bir strateji ile satışlarını artırmak istiyor olabilir. İnsanlarda şunu düşünür Bu kadar çok rağbet varsa gerçekten güzeldir en iyisi bunu alalım biz şeklinde.

microsoft kursun linux server çökmez

Pazarlama stratejisi olabilir.

Turkiye icin de ucuza satin alma yontemleri olmali.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir