Windows 10 uygulamalarına harici depolama!

Windows 10'a Kasım güncelleştirmesiyle birlikte gelen faydalı işlevi nasıl kullanabilirsiniz?

  • Onur Seven
Windows 10 uygulamalarına harici depolama!

Önceden Windows 8'de kayıt defteri (registry) düzenlemesiyle mümkün olan Windows Store uygulamalarının harici depolama birimine kaydedilme fonksiyonu, Windows 10 Kasım güncelleştirmesi ile birlikte nihayet yerleşik bir özellik olarak sunuldu. Windows mağazasında yer alan uygulamaların dahili depolama alanlarında yer kaplamasını istemeyen herkes artık bunları USB bellek veya daha geniş harici sürücüler üzerinde tutabilecek.

Bunun için öncelikle harici depolama birimini PC'nize bağlayın. Daha sonra Başlat > Ayarlar > Sistem > Depolama bölümünü ekrana getirin. Konumları kaydet kısmındaki "Yeni uygulamalar şuraya kaydedilecek" açılır menüsüne tıklayarak kullanmak istediğiniz harici depolama sürücüsünü seçin. Son olarak "Uygula"ya tıklayarak işlemi tamamlayın.

Seçtiğiniz harici depolama birimi bilgisayarınıza bağlı değilse, Windows 10 otomatik olarak varsayılan ayarlara geri dönecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bunu yapmak yerine ihtiyacınızı görenler dışındakileri ccleaner vasıtasıyla kaldırmanız yeterli :)

allahim haftalardir aradigim ozellik cok sagol chip hayatimi kurtardin.

Sevgili Chip Bazı Yabancı Sitelerde Kasım Güncellemesi Geri Çekildi Diyor Ben 10240 Sürümünü Yeniden Yükleip Denedim Fakat Microsoft Sitesinde Yüklemden 31 Gün Sonra Güncelleme Gelcek Diyor Media Tooll İlede 10586 ISO Artık İndirilmiyor. Kendi ISO Dosyamızıda Güncellemelerin Hepsini Ekleyemiyoruz. Bu İşin Asılı Astarı Nedir Bir Haber Yaparmısınız Bekliyoruz Teşekkürler..

@22 Kasım 2015 18:08 selam kardeş AMD READON ekran kartı ve Nvidia ekran kartı sorunu olan kullanıcılara yenı yama cıkana kadar guncelleme kaldırılmıstır... Bazı amd ve Nvidia suruculerınde olmus bı olaydır... ekran kartını zora soktugu ıcın oyunlarda kasılmalar ekran dalgalanmaları oldugu ıcın kart bilgisi alınmıs bılgısayarlara guncelleme gelmıyor. bıkac gun ıcınde düzelicekmiş. daha birçokta sorun varmış. İyi günler

@23 Kasım 2015 01:32 evet oyunlarda çok kötü olduğu için ben win 7 ye dönüş yaptım en gzeli win7

Tşk Microsoft ihtiyacım yoktu ama

merhaba benim bilgisayarımda yeni uygulamalar şuraya kaydedilecek altında bu bilgisayar (C:) seçili ve hafıza kartını seçemiyorum. yeni belgeleryeni müzikler falan hafıza kartını seçebildim. ama uygulamalarda buton aktif değil seçtirmiyor. ne yapmam gerekir ya da sebep nedir?

Sen de yorum yaz