Windows 10'da alternatif uygulama listesi!

Windows 10'daki "Tüm uygulamalar" ekranı size de kullanışlı gelmiyorsa, bir de bunu deneyin!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'da alternatif uygulama listesi!

Windows 8, giriş ekranı ve masaüstünün farklı arayüzleriyle kafa karıştırıyordu. Windows 10, bu sorunu çözerken yeni Başlat menüsüne Windows 7'dekine benzer bir "Tüm uygulamalar" bölümü ekledi. Buradan PC'nizde yüklü tüm programlara ulaşabiliyoruz, ancak işlevin kullanımı bazı kullanıcıları zorlayabiliyor.

Yüklediğiniz tüm uygulamaları görmenin farklı bir yolunu arıyorsanız, bir de bunu deneyin. Dosya Gezgini'ni açın ve gezinti çubuğuna Shell:AppsFolder yazarak Enter'a basın.  Açılan özel klasörde yüklediğiniz tüm uygulamaları, Modern uygulamalar dahil olmak üzere görebileceksiniz.

Menünün hoşumuza giden bir özelliği, programlara sağ tıklamamıza izin vermesi oldu. Yani herhangi bir programın simgesine sağ tıklayarak Kaldır komutunu verebiliyor, Başlat menüsüne veya Görev Çubuğuna sabitleyebiliyorsunuz.

PC'nizdeki programları dikey bir listede görmek yerine geniş bir ekranda, ızgarada görmek isteyenlerin bu işleve bir şans vermelerini öneriyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Koyamadılar alıştığımız başlat menüsünü. Şu rezilliğe bak progtamları görmek için kod yazıcaz. Rezillik... windows alışılan başlat menüsünü koyasıya kadar kaç tane işletim sistemi çıkarırsa çıkarsın tutmayacak. Geri adım atmaya başladılar ama yetersiz.

o kadar girmemize gerek yok bence

Linux dağıtımlarını beğenmeme sebebi kod derler kodun babasını windows ile kullanırlar... komut ile kodu ayırt edemezler...

yıl 1996 windows 95 bilgisayarımla mp3 dinliyordum. film izliyordum. bilgisayar oyunu oynuyordum gavurlarla chat yapıyordum. başlat menüm vardı. harddiskimi c ve d diye bölümlüyebiliyordum. dosyalarımı bilgisayarımda saklıyabiliyordum. hoş harddisk kapasiteleri azdı ama bana yinede yetiyordu. yıl oldu 2016 bulut teknolojileri işte efendime söyliyeyim sesli asistan bilmem ne ulan masaüstü bilgisayar kullanan kim bunları kullanırki? Bulut teknolojisiymiş ulan bulut = hdd

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost