Windows 10'un uluslararası fiyatları göründü!

Microsoft, Windows 10'a ücretsiz geçemeyenler için resmi fiyatları açıklamaya başladı!

Windows 10'un uluslararası fiyatları ortaya çıktı!

Microsoft, Windows 10'a ücretsiz olarak yükseltmeye hak kazanmayanların işletim sistemi için ödemesi gereken ücreti geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Firma şimdi ise aynı fiyatları, pek çok ülkede "Windows 10'u Alın" uygulaması üzerinde göstermeye başladı.

Yerel fiyatlandırmaları gösterecek şekilde güncellenen "Windows 10'u Alın" uygulamasında normalde Windows 10 için ödemeniz gereken ücret, üstü çizili olarak gösteriliyor. Böylece Windows 10 için hiç para ödemeden, onu ücretsiz olarak indirebileceğiniz vurgulanıyor.

Bu gelişmenin en önemli tarafı, Windows 10'un yerel fiyatlarını ortaya çıkarmış olması. Buradan Windows 10'un Avrupa'da 135 euro, İngiltere'de ise 99.99 sterline satılacağı anlaşılıyor. Dolayısıyla tam Windows 10 lisansının, Windows 8.1 lisansıyla aynı seviyede olacağını görüyoruz.

Microsoft, fiyatların değişebileceğini vurgulasa da, bu saatten sonra büyük bir değişikliğin olmasını beklemiyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Driver, sürücüler olmadan kim nasıl neden yüklesin, örneğin SONY artık satıldı driverleri olmadan güncellemenin bir anlamı yok..

@25 Haziran 2015 00:56 Microsoft' un MSDN adında developer networks diye bir yapılanması var. Buraya device driver geliştirenler üye. Siz Windows 10' u görmeden 1 sene önce Windows 10' u onlar görmüş oluyor. Buna göre gerekiyorsa yeni driver yazıyorlar. Gerekmiyorsa mevcut cihazların driverlarını Windows 10' un içine gömülmek üzere Microsoft' a veriyorlar. Sonuç olarak Windows 10 driverlarıyla gelecek. Çok bilinmedik 3. parti Çin cihazları dışında Windows 10 driver sorunsuz çalışacak.

@25 Haziran 2015 00:56 Win 7,8,8.1 kendi içinde temel driverlari zaten bulunduryor.

Ubuntu var, ücretsiz ve güvenli. Bu zarta zurta para mı ödenir :)

@25 Haziran 2015 10:11 kesinlikle haklısın :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir