Windows 7 için bir garip güncelleme!

Microsoft'un yanlışlıkla yayınladığı garip Windows 7 güncellemesinin sırrı ortaya çıktı!

  • Onur Seven
Windows 7 için bir garip güncelleme!

Windows 7 için yayınlanan "süpheli" bir güncelleme paketi, kullanıcıların Microsoft sunucularının ele geçirilmiş olabileceğini düşünmelerine neden oldu.

Kullanıcıları endişelendiren 1 Ekim 2015 tarihli güncelleme, anlamsız karakterlerden oluşan bir isme sahip olmasının yanı sıra, "Daha fazla bilgi" ve "Yardım ve Destek" bölümünde garip ve ulaşılamaz bağlantılar içeriyordu.

Ama şimdi, sadece 4.3 MB boyutunda olan bu güncelleme paketinin ne amaçla yayınlandığı ortaya çıktı. Yazılım devi kullanıcıların panik yapmamasını ve bunun yanlışlıkla yayınlanan bir "test güncellemesi" olduğunu açıkladı.

Microsoft bu hatalı güncellemenin kaldırılma sürecinde olduğunu söylese de kullanıcılar kısa süre içerisinde Windows Update hizmetinin tehlike altında olduğunu sosyal medya hesaplarından duyurarak şirketin tepki almasına neden oldu. Çoğu kullanıcı güncellemenin yüklenmediğini söylese de bir kullanıcı bunu başardığını ve sisteminin çöktüğünü iddia ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

sanmıyorum yükleyenin bilgiler şimdi teker teker microfosa gidiyordur

@01 Ekim 2015 15:16 Gort çıkış mı yaptın. Gort dan başkası olma ihtimalin düşük.

@01 Ekim 2015 16:58 euheuehuehe

Deneme deniyor fakat böyle deneme olmaz zaten windows 10 denemeyi yapıyor kullanıcılarda bu güncelleme görünen o ki performans düşüklüğü yaratmak ve windows 10 geçmeyi sağlamak için olabilir

Bende siom kredi karti sifrem neden calindi?

bunu kullanan var mı hala?...

windows 7'yi çöketme planı

1 dk lığına makinayı kilitledi, sonra normale döndü her şey.

Daha anlamadınızmı bu güncellemeler ile windows 7 bitirmeye çalışıyor windows 10 tek windows olmasını istiyor daha güncelleme desteğinede var windows 7 ve 8.1 kullanıyosanız windows 10 zorla yükleniyor rezerve etmeseniz bile windows bir şeyi isterse yapar windows 7 yavaş demeye başlarsanız 8.1 metro arayüzünü beğenmiceniz için otomatikmen windows 10 forever...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play