Windows 7 oturum açma ekranını değiştirin!

Windows 7'nin mavi renkli oturum açma ekranından sıkıldıysanız bu ipuçlarıyla onu değiştirin!

  • Zeynel A. Öztürk

Windows 7'yi her başlattığınızda mavi oturum açma ekranıyla karşılaşmaktan sıkıldıysanız bu ekranı kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

Dikkat: Bu ipuçlarımız sadece Windows 7 için geçerlidir.

Logon Editor aracını bu adresten indirin (açılan sayfada sağ üst taraftan 'Download File' bağlantısına tıklayın) ve başlatın. Bir duvar kağıdına ihtiyacınız varsa galerimizi ziyaret edebilirsiniz. 'Background Image' alanı karşısındaki 'Browse' düğmesine basın ve beğendiğiniz bir duvar kağıdını PC'nizden seçin.

Uygulama sayesinde açılış ekranındaki diğer öğeleri özelleştirmek de mümkün. Örneğin Windows 7'nizin gösterilen sürüm adını, mevcut Windows imajlarında biriyle değiştirebilirsiniz. Ancak sonraki sayfada tanıtacağımız araç ile bu alana istediğiniz bir resmi yerleştirebilirsiniz.

Windows 7 damgasını değiştirme

Windows 7 damgasını değiştirme

Windows 7 damgasını (Açılış ekranında örneğin Windows 7 Home Premium' yazılı alan) kendinize ait bir resimle değiştirmek istiyorsanız bunu yapmak oldukça kolay. Tüm ihtiyacınız olan Windows 7 Branding Changer adlı araç ve yaklaşık 361x58 boyutlarında bir resim. Resmi değiştirmek için programı çalıştırıp 'Load Picture' düğmesine basmanız ve ardından damga olarak kullanacağınız resmi seçmeniz gerekiyor. 'Apply'ye basarak işlemi tamamlayabilir, yeni Windows 7 damganızın tadını çıkarabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

niye sıkılalım ya chip hele dur bi hele bozma gül gibi w7 yi

Güzel uygulama ama kullansak Windowsun bir yerlerini yamulturmu acaba?

ne gerek war zaten harika açılışıda kapanışıda :D

daha önce birçok kez verilmiti ama teşekkürler chip.com.tr +rep:)

sırf o mavi login ekranını değiştirdim diye bir ara açılırken ses takılarak açılıyodu her zaman olan birşey değil ama arada olması sinir bozucu onun için artık kendi logosuyla kullanıyorum.bence değiştirilmesi gereken windows başlat simgesi görev çubuğunu küçülttüğünüzde dışarı taşıyor.küçük beyaz windows start çubuğu kullanıyorum gayet hoş duruyor.yazılımın adı windows 7 start button changer.

Teşekkürler chipp.. :))

peki eski haline geri nasıl döndüreceğiz?

güzel bir bilgi paylaşımı tebdili mekanda ferah vardır derler bazen değişiklik iyi gelir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play