Windows 8.1 yapı 9600 ile tamamlandı!

Windows 8.1'in geliştirme süreci hakkında sevindiren haber sonunda geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8.1 yapı 9600 ile tamamlandı!
Kaynak: neowin.net

Son bilgilere göre Windows 8.1 güncellemesi Microsoft tarafından tamamlandı. Bunun anlamı, işletim sisteminin PC üreticilerine dağıtılmaya hazır olduğu.

The Verge'ün "Microsoft'a yakın kaynaklarına" göre Windows 8.1, 9600 yapı numarasıyla RTM aşamasına ulaştı. Bu sürümün önemli hatalardan arındırılmış olduğunu kabul edersek, PC üreticilerine dağıtılmaya başlanacağını söyleyebiliriz.

Microsoft, geçtiğimiz ay Windows 8.1'in "Ağustos sonunda" tamamlanacağını söylemişti. PC üreticilerine dağıtılacak olan RTM yapısı, 18 Ekim'de piyasaya sürülecek cihazlarda ön-yüklü olarak sunulacak. Windows 8 kullanıcıları ise güncellemeyi 17 Ekim'den itibaren Windows Store'dan ücretsiz olarak indirip kurabilecekler.

Bu tür final yapıları şimdiye kadar MSDN ve TechNet müşterilerine erkenden sunan Microsoft'un bu kez Ekim'e kadar bekleyeceği söyleniyor.

Windows 8.1 incelememiz için buraya tıklayabilirsiniz. Güncellemenin getirdiği yenilikler Microsoft Türkiye tarafından böyle sıralanmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Windows 8.1 geleceğin başlangıcı.....

Sızıntı bekliyoruzzzzz...

Sızsın artık.

Anakarta ait DVD.iso Win7 üzerinde sanal sürücüde çalışırken aynı DVD win8 sanal sürücüde açılmıyor. Nasıl geliştirme sürecinden geçmişse Win8 önceki işletim sistemini yapmaktan aciz, Win8.1 noksandı oda geldi yani ihtiyaç var. Varolan sistemi güncelleme olarak bedava iyileştirmek yerine 3-5 senede yeni işletim sistemi çıkartıp satmak lazım, Ballmer'ın yaptığı düz bakkal hesabı ver adama Çin işi tabletleri TV'de satar ama Vizyon yok ki 1 Bill Gates değil Kimseninde Ballmer emekli olduktan hatırlayacağını sanmıyorum...

Bence yapı 95xx rtm final olur demiştim ama bu benim içinde sürpriz oldu ! Max_Real Qnx

Sızsın artık diyenlere sesleniyorum. Win 8.1 sızdı. Google'a windows 8.1 download torrent yazınca çıkıyor

Sen de yorum yaz