Windows 8'ciler tek tıkla logine kavuşuyor

Windows 8 kullannıcıları, uzunca bir süredir yapamadıklarını, en sonunda yapmaya başlıyor!

Windows 8 ve Windows Phone 8 kullanıcılarına müjde

Android ve iOS kullanıcıları, yeni uygulamalara kayıt yaptırmak ve login olmak istediklerinde, çok basit şekilde "Facebook hesabım ile gir" butonuna tıklayarak uygulamanın gerekli tüm verileri Facebook'tan almasını sağlıyor ve tek tıkla uygulamalara girebiliyorlar. Ne yazık ki, Windows 8 ve Windows Phone 8 kullanıcıları için bu imkan mümkün değildi. Şimdi Microsoft, kullanıcılarına bu kolaylığı sağlamak için harekete geçti.

Microsoft henüz geliştirme aşamasına olan yeni özellik için şimdiden foursquare, Adobe ve iHeartRadio ile işbirliğinin yapıldığını açıkladı. Böylece Facebook kullanıcıları, Windows 8 ve Windows Phone 8 üzerinde, bu platformlara giriş yaparken Facebook hesaplarındaki verilerin otomatik olarak kullanılmasını sağlayarak uzun form doldurma süreçlerini atlayabilecekler. Ancak uygulamaların istediği erişim verilerini dikkatle incelemek gerektiğini de tekrar hatırlatmamız lazım.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Microsfot :D

facebook kullanmıyorum ama kullannalara iyi oldu face geçen yıllara nazaran düşüş yaşıyomuş duydugum kadarıyla ilgi azlamış bence ii oldu ingiliz istibaratı için çalışan bi firma işde kimse aksini iddia etmesin

@19 Kas 2013 15:34 Amerikan istihbaratı olmasın sakın o?

windows 8'ciler de ne, ne biçim başlık ne biçim söz ya bu

Windows 8.1... geleceğin gücü....

Hep aynı yazım hatasını yapıyosunuz kasıtlı olduğunu düşünmeye başladım.

macci ve linuxcular düşünsün şimdi :p

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir