Windows 8'i ve Android 5.0'ı beklemeli mi?

Yeni bir PC ya da cep alacaksınız... Peki ama Windows 8 ve Android 5.0'ı beklemeli misiniz?

  • Zeynel A. Öztürk

Bu sene piyasaya sürülmesi beklenen Windows 8, tabletleri, laptop'ları ve melez cihazları bir araya getirmeyi amaçlıyor. Google'ın ise Windows 8 ile beraber çalışabileceği iddia edilen Android 5.0 üzerinde çalıştığı söyleniyor. Peki bu durumda 2012'de ne yapmalıyız?

Lenovo'nun CES'de ortaya çıkan "Yoga" adındaki laptop konsepti, bir klavyeye ve dokunmatik ekrana sahip. Hemen hemen 360 derece katlanabilen klav

  • null

yesiyle Yoga, böylece bir tablete dönüşebiliyor. Bir Lenovo yetkilisine göre konsepti Windows 7 ile uyumlu, ancak bizce Yoga'nın dokunmatikleri temel alan tasarımı tam Windows 8'e göre.

Bugün bir mağazaya giderek dokunmatik özelliklere sahip olmayan uç nokta bir laptop veya ultrabook satın alabilirsiniz, ancak birkaç ay sonra Yoga veya benzer bir Windows 8 sistemi ortaya çıktığında pişman olabilirsiniz. Aynı durum, Android için de geçerli. Son dedikodulara bakarsak, "Jelly Bean"i sadece iki ay daha beklememiz gerekiyor. Dolayısıyla yeni teknolojilere hemen sahip olmayı sevenler, bugün yeni bir cihaz satın almak yerine beklemeyi tercih edebilirler.

Tercih yine de size ait. Microsoft'u ve Google'ı sonsuza kadar beklemek istemiyorsanız, bugün satın alacağınız bir ürün de sizi son derece memnun edebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

android hemen işletim sistemi çıkarırsa firrfoxa olan gibi olmasın

windows 8 yoldayken şu an yeni bir bilgisayar almak bence doğru tercih olmayacaktır bende almak için beklemedeyim

teknoloji hiç durmuyor ki eğer biraz bekleyim daha iyisi çıkacak diye düşünüyorsanız ömrünüz boyunca hiç bir şey alamazsınız

android 5.0ın çıkması 2013ü bulur daha ics bile yaygınlaşmamışsın jelly bean in çıkması saçma olur

2 ay sonra alsan aldıktan 2 ay sonra yine bişey çıkacak kısır bi döngü ..

nokianın windows7 leri gelmeden w8 çıktı,android 4 gelmeden, 5 söylentisi bune hız..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play