Windows 8'in 'Dolaşım hesabı' ekranı sızdı!

Windows 8'in sır gibi saklanan özellikleri bir bir ortaya çıkıyor: "Dolaşım hesabı" ile tanışın!

  • Zeynel A. Öztürk

Windows 8'de Microsoft tarafından gizlenen özellikler birtakım yetenekli kullanıcılar tarafından ortaya çıkarılmaya devam ediyor. Bu kez ise işletim sistemindeki 'Roaming account' özelliği ortaya çıktı.

Türkçeye 'dolaşım hesabı' olarak çevirebileceğimiz bu özellik, Windows 8 ve WP7 cihazları gibi farklı Windows platformlarında kişisel ayarlarınızı taşımanızı sağlıyor. Ancak bu özellik sadece 'bağlı hesaplarda' kullanılabilecek. Yani ayarlarınızı şu an ismi belirtilmeyen bir Windows hizmetiyle (muhtemelen Windows Live) bağlamadıkça bu özelliği kullanamayacaksınız.

Bu yeni özellik sayesinde farklı bilgisayarlar arasında ayarlarınızı eşit tutmak çok daha kolay bir hal alacak. Windows 8'in herkese açık beta sürümünün bu sene yapılacak PDC etkinliğinde duyurulacağı dedikodular arasında. İşletim sistemi 2012'in sonlarında duyurulacak ve 2013'ün başlarında perakende satışa geçecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

windows 7 çıkmadan öncede böle şeyler yayınlandı inanmayan baksın ALAKASI YOK :)

Ziyaretçiye Katılıyorum ;)

windows vista kullanıyorum windows 8 haberlerini duyduktan sonra win7 çevirmekten vazgeçtim. win8 gelmeden format atmayacağım !

Gayet Güzel Olmuş Cogu Bilinçsiz Kullanıcı Bilgisayarının Kendine Göre Optimize Etmiyor.Bu Sayede Her Yerde Alıştıgınız Temalar Falan Olucak.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play