Windows 8'in döşemelerine makyaj!

Windows 8'in başlangıç ekranındaki kutuların görünümü sizi sıkıyorsa, gelin onlarla biraz oynayalım!

Windows 8'in döşemelerine makyaj!

Pek çok kullanıcı için Windows 8'in en alışılamayan noktalarından biri, Başlangıç Ekranı ve bu ekranı dolduran kutular; yani döşemelerdir. Eğer Windows 8 kullanıyorsanız, bu ekranın yaptığınız işten tamamen uzaklaştıran tasarımı ve arka plan resmini tamamen kapatan kutuları keyfinizi kaçırabilir.

Start Screen Customizer bu konuda kullanıcılara yardımcı olan bir uygulama. Başlangıç Ekranı'nı kullanıcının dilediği şekilde düzenlemesini sağlayan uygulama aynı zamanda şeffaf görüntüye da izin vererek, döşemelerin şeffaflaşmasını sağlıyor. Hatta aynı şeyi, bütün Başlangıç Ekranı için de yapabiliyorsunuz. Böylece kullanıcının uygulamadan uygulamaya geçerken bambaşka bir atmosfere girmiş gibi hissetmesini de engelliyor.

Uygulamanın yaptığı iş çok küçük ancak yarattığı etkinin büyük olduğunu inkar edemeyiz.

Start Screen Customizer'ı buradan indirebilirsiniz.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Pek de düzgün çalışmıyor malesef :/

miktiğiminin win 8 i .win vista gibi rezil , microsoft tarafından kullanıcıları sömürme amaçlı çıkarılmış arasıcak işletim sistemi. tabi en son çıkanı alırım görsellik benim için daha önce gelir diyen asalak teknoloji kullanıcılarını sömürme için iyi yapıyorlar.

@20 Oca 2014 17:14 wista çıktığında herkesin pcsi 1 gb ram ya vardı ya yoktu 2006 yılında ben yeni pc almıştım 4 gb ramle geldi ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sistemi yetmeyenler için kötüydü vista kabul ama win 8 sistemin kötü olmasını daha iyi kullanıyor ve çok stabil. Şimdi sen alışkanlıklarından vazgeçemiyorsun belki de bir kere kurmadın bile kurduysan bile biraz kurcalayıp öğrenmek istemedin " bu kutular ne " dedin sildin ama o kutuları düzenleyebilecek zekada insanoğlu da sen yapamamışsın. Senin gibi diyen herkes benim pcyi görünce abi bu nasıl bişe bu ne biçim makine diyip duruyor.

orijinali iyi bence böyle programlarla bozmaya gerek yok.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir