Windows 8'in e-posta uygulaması gelişiyor

Microsoft, kullanıcılardan gelen son isteklere göre bu Metro uygulamasını bakın nasıl değiştirmiş!

Microsoft, Windows 8'in Mail (Posta) uygulamasında Yayın Önizleme sürümünde yaptığı yenilikleri Windows 8 blog'unda açıkladı.

Posta uygulaması, Windows 8'in Tüketici Önizleme sürümünde sadece mesajları ve bir okuma bölmesini gösteriyordu. Ancak Microsoft, kullanıcılardan gelen geri bildirimler ile Yayın Önizleme sürümünde Mail uygulamasını üç bölmeli bir hale getirdi. Yeni Mail uygulaması, artık sol tarafta bir hesap bölmesi de gösteriyor. Blog'da Mail'in yeni sürümünün 1366x768 çözünürlüğünde 8.5 mesaj yerine artık 14 mesaj gösterebildiği bilgisi de yer alıyor.

Microsoft, tablet gibi dokunmatik cihazlarda yazı yazacak boşluğu genişletmek için Kime:, Bilgi: gibi alanları da sol tarafa taşımış. Bunun yanında Mail uygulamasının yeni Metro özelliklerinden de bahsediliyor. Örneğin Mail uygulamasını ekranın yan taraflarına yasladığıınzda mesaj listesini görebiliyor, e-posta hesapları ve klasörler arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Microsoft, kullanıcılardan gelen son isteklere göre bu Metro uygulamasını bakın nasıl değiştirmiş! ***************************************************************** 350 doları microsoft`mu bize veriyor yoksa biz mi microsoft`a veriyoruz!

Önceki hali çok kullanissizdi bu sefer olmuş artık sağ tıklayıp hesaplar bölümünü açmak gerekmiyor. Üstelik açınca hemen yine kapanıyordu. şimdiki hali hem kullanışlı hem görsel açıdan güzel.

win8 tam bi facia ve sinir bozucu. gerekli ve bazı yeni işlevleri win7 ye aktarıp çıkarsınlar yeter ya. saçmalamış çok kullanışsız en fazla 6 gün tahammül edebildim. kaldırdım gitti.

Hayret ettim doğrusu Microfost pek kullanıcılarının isteklerine göre davranmazdı. Büyük bir zihniyet değişimi olarak değerlendiriyorum ben bunu. Dilerim başka konularda da son kullanıcının düşüncelerine değer verirler.

win8'e facia diyenleriniz sanırım dokunmatik ekranlı bir ultrbook'a ya da çıkacak olan dokunmatik ekranlı laptoplardan alacak paralarıolmayacak. neyinderdinseniz ki bu işletim sistemi geleceğe dönük artık anlayın facia falan değil. eğer giderimizeuygun gelmiyorsa bunu facia olarak nitelemeye kimsenin hakkı olamaz. kullanmayın gitsin.

3millenium faciası olacak ya ondan çevir kazı yanmasın yapıyorlar...

Önce lisans için o fahiş fiyatını düşürsün Sonrada Türkçe sürümünde eksik olan sesle tanıma özelliğini aktif etsin. Hem eksik hemde diğer ülkelerden pahalı.

Beklenen Kullanıcılara kulak verme olayı bu değildi..Yazık! Ne başlat çubuğu nede metroyu tercihe göre kullanma hakkında bir bilgi yok bu konuda kullanıcıya kulak vermeme niyetinde belliki..windows 7 deki başarısı kullanıcılara kulak vermesinde yatıyordu...windows 8 deki inatçı tavrı başarısızlığa neden olacak sonuç itibarıyla beğenirse alıcak ihtiyaclarını karşılarsa kolay ve pratik ve hızlı olduğunu düşünürse kullanıcılar para vere verip alacak..ben yaptım oldu sizde mecbursunuz derse windows 7 hali hazırda duruyor windows 10 kadar idare eder....ama windows 8'de kendi kaybeder..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir