Windows 8'in fiyatı ne olacak

Windows 8'in "Tam" sürümünün fiyatı ne kadar olacak? İşte bunun için ilk upucu!

Windows 8'in fiyatı ne olacak

İnternete sızan bir Windows 8 ekran görüntüsü, Windows 8'in Pro sürümünün fiyatını ortaya çıkarmış olabilir.

"Deskmodder" adlı kullanıcının yayınladığı görüntüde Windows 8 Pro'nun fiyatının 59.99 euro olduğu görünüyor. İşletim sistemini bir DVD olarak satın almak isterseniz, bu fiyata 14.99 euro eklemeniz gerekiyor. 59.99 euro, yaklaşık 75 dolar ediyor. Bu ise Windows 8 Pro'nun 69.99 dolara satılacağı anlamına geliyor olabilir.

Windows 8 Pro güncellemesinin Ocak 2013'e kadar 39.99 dolar karşılığında sağlanacağını daha önceden biliyorduk. Bu sürüm, Windows XP ve sonraki Windows işletim sistemlerine sahip olanların Windows 8'e yükseltmesine izin veriyor. Windows 8 Pro'nun tam sürümünün yaklaşık 75 dolarlık fiyatı ise Windows 7 Ultimate'in 319 dolar olduğunu düşündüğümüzde oldukça uygun.

Görünen bu fiyatın Microsoft'un bir süre gerçekleşireceği kampanyaya ait olması veya yanlış olması da mümkün.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Haha yusuf yusuf Microsoft, 75 dolarmış :D:D Satabilirler yine de umarım :D

para verip te windows alanların aklına şaşarım :b

@08 Ağu 2012 11:11 Ben de senin aklında bir problem olduğunu düşünüyorum.

Windows 7 ile çok mutluyum...

eğer fiyatlar gerçekten böyle olursa şahsen kesinlikle bi lisans alırım ve alırlar

windows 8. 100 liranın biraz üzerinde olursa ben bile alırım yine 200 lira gibi bir fiyatı olursa korsana devam ederiz artık

Eğer 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Pro sürümün fiyatı gayet uygun. Ben Windows 7 Home Premium 64 bit kullanıyorum. Satın alıp yükselttiğim zaman hemm işletim sistemim yükselmiş olacak hem de sürümü. Pro sürümün çoğu ev ve ofis kullanıcılarının ihtiyacını karşılar bence. DVD için de ekstra para vermeye gerek yok. İndirip DVDe yazdırılabilir.

Pro sürümün fiyatı gayet uygun. Ben Windows 7 Home Premium 64 bit kullanıyorum. Satın alıp yükselttiğim zaman hemm işletim sistemim yükselmiş olacak hem de sürümü. Pro sürümün çoğu ev ve ofis kullanıcılarının ihtiyacını karşılar bence. DVD için de ekstra para vermeye gerek yok. İndirip DVDe yazdırılabilir.

korsan ezikler için gayet iyi rakamlar bunlar. gerçi dünyada ve ülkemde o kadar çok densiz varki win ucuz olsa bile eli yine torrente gider bunların.....

Bence halen daha çok pahalı. Böyle giderse daha çok korsan kullanıcı ortaya cıkacak. Yeni bilgisayar alanlar zaten orjinal sistem almaya zorlanıyorlar ancak benim gibiler o kadar para vermezler. En son sürümün max ücreti 35 usd olmalı. Giriş seviyesi 20 usd den başlamalı. Ancak bu şekilde kar sağlayabilir. Yoksa herkes korsan kullanmaya devam eder.

3.millenium faciası Windows 8 200$ olursa ellerinde patlar

ucuz olsa iyi olur öncekileri pahalı pahalı pahalı

ekranım dokunmatik değil

Dokunmatik ekranımız yok, oda bi maliyet Microsoft bunları çıkarırken bizi de düşünmeli :P

Arkadaşımız doğru söylüyor. Fiyatları daha makul düzeye çekmezlerse korsan kullanım yaygınlaşır ve MS zarar eder...

win7 niz varsa 8 in bir getirisi yok aksine götürdüğü çokşey var birincisi zaman pc kapatmak için 7 de 2 tık 8de 3 tık diğer uygulamalar saçma sapan metro arabirimi yüzünden daha fazla oyalıyor. açılış süreleri aynı dosya kopyalama süreleri aynı tek 8 in hızlı olduğu nokta dx9 oyunlarında 5-10fps fazla veriyor . dx10 11 aynı fps. pencereler şeffaf olmuyor 8 de 98 teması gibi kısacası 7 ye sp2 le güzel olan özellikler eklenebilirdi tek amaçları para satamayacaklarını anladılar oyüzden bu fiyata 8 den bi cacık olmaz. me vista 8 üçlemesi 9 işe yarayacaktır bundan sonra ms nin hep yaptığı nane.

Microsoft bu fiyatlarla dünyayı istila eder ve korsanı biraz da olsa azaltır. Özellikle lisanslı eski sürümleri lisanslı Windows 8 yapar.

ekranım dokunmatik değil

Bence Çok Saçma Fiyat Uygun Ama Bundan Faydalana Bilecek Çok Az Olcagını Dusunuyorum Çünü Bu tekliften yararlanmak için 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Windows 7 PC satın almalısınız. Windows 8 yükseltmeniz için kaydolmanız ve sipariş vermeniz gereken son tarih 28 Şubat 2013'tür. Bu Tarihler Dışında Pc Nin Kralınıda Alsanız Windows 8 İçin 200 TL yi Gözden Çıkarmak Zorundasınız Buda Şu Durumda CRAK veya HACKER Cileri Tekrar Devreye Sokacakdır İyi Forumlar ..

vista win7 ve win8 aynı çekirdek. sürüm yükseltilmiyor. getiri fazla yok. yüz nakli yapılmış şekilde geliyor.

süper fiyat kesinlikle alırım.

En fazla 30 tl civarında olursa dünyada korsanın kalmayacağı kanısındayım..

nerde o günler 50 tl olsa hakketen korsan kullanmak ayıp sayılır hale gelecek. 400 dolar verip alanlar aptal gözüyle bakılmaz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir