Windows 8'in giriş ekranını özelleştirin!

Windows 8'in giriş ekranındaki animasyonları özelleştirmek için tek ihtiyacınız olan, bu araç!

Windows 8'in giriş ekranını özelleştirin!

Windows 8'in giriş ekranını atlamaya yönelik birçok yöntem ve araç var. Ancak yeni giriş ekranını beğenenlerdenseniz ve onu gün boyunca kullanıyorsanız, Start Screen Animations Tweaker ile onun animasyon hızlarını ayarlayabilir, bir arka plan resmi kullanabilirsiniz.

Zamanınızın önemli bir kısmı Windows 8'in giriş ekranında geçiyorsa, geçiş animasyonlarını hızlandırmak size bir miktar zaman kazandırabilir. Küçük bir kazanım gibi görünse de günler ve haftalar içinde saniyeler dakikalara dönüşebilir.

Araç taşınabilir olduğundan herhangi bir yükleme işlemine ihtiyaç duymuyor. Sadece indirirken yeşil değil gri indirme düğmesine basmaya dikkat edin.

Start Screen Animations Tweaker'ı ilk açtığınızda dört kaydırma çubuğuyla karşılaşacaksınız. Bu çubuklar, kullanıcı adı ve resim animasyonun hızını ve kutucukların animasyon hızını ayarlamanıza izin veriyor. Bu ayarlarla uğraşmadan geliştiricinin önerdiği ayarları otomatik olarak yapmak için "Recommended Settings" düğmesine basmanız yeterli. "Reset to defaults" düğmesi sayesinde dilediğiniz zaman varsayılan ayarlarınıza geri dönebilirsiniz.

Parallax effect ayarı ise arka plandaki desenin kaydırma hızını ayarlamanıza izin veriyor.

İndirin: Start Screen Animations Tweaker

Not: Gri indirme düğmesine tıklama dikkat edin.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

güzel program ama animasyonların hızı bence gayet iyi.

daha önceden windows kayıt defterleri ile tavsiye ettiğiniz değişikliği yapmıştım. windows8 başlangıç ekranı animasyonlu olarak gelmeye başlamıştı hep. güzel ama bilgisayar güncelleme yaparken çok büyük sıkıntı çıkarttı. geri alana kadar neler çektim bilemezsiniz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir