Windows 9 ve Windows 365 ufukta göründü!

Microsoft'un yakın gelecekteki yol haritası, eğer doğruysa bizlere çok şey söylüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 9 ve Windows 365 ufukta göründü

Yeni bir sızıntı, Satya Nadella yönetimindeki Microsoft'un 2014'teki yol haritasını ortaya dökmüş olabilir.

Neowin forumunda "FaiKee" takma isimli kullanıcının paylaştığı görüntüde Microsoft'un Windows 9, Windows 365, Windows 8.1 Update 2, Office 2015 ve fazlası üzerinde çalıştığı görünüyor. Resim, Microsoft'un Windows 8.1, Windows Phone 8.1 ve Office 2013 gibi yazılımlarla ilgili planlarının da bir listesini gösteriyor.

Görüntüden Windows 9'un "Server" ve "mobile edition" sürümlerinin olacağı, Windows Phone 9'un ayrı bir biçimde yayınlanacağı anlaşılıyor. Office 365 ile yakından bağlı, bulut tabanlı bir işletim sistemi olacağını tahmin edebildiğimiz Windows 365'in ise "Windows Core tabanlı Alpha" olduğu söyleniyor.

Görüntüye göre Office 2015 ve Windows 9'un çıkış tarihi, 2015 olacak. Ancak bundan önce bizi başlat menüsünü de içeren Windows 8.1 Update 2 karşılayacak. Söylentilerin belki de en ilginci ise Windows 8.1 kullanıcılarının Windows 9'a ücretsiz yükseltebilecek olması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

birde orda update 2.1 diyor daha çok windows 8 gelecek ben win9 masaüstü olarak geleceğini pek sanmıyorum artık android gibi sürüm yükseltecekler

Sonunda Apple'ın yıllardır yaptığı şeyi yaptı. Ücretsiz yükseltme.

RAM ihtiyacı az olur umarım.....

@19 May 2014 12:06 androidden az olacağına eminim.

ne salakça bir örtme biçimi

Ücretsiz olmazsa torrent indiririz sıkıntı yok

@19 May 2014 12:26 sevgili Chip, bu şahsın IP numarasını tespit edebilir misiniz acaba?

Adamın ismi faike fake yani fake

çok süper olmuş. sanırım ms yeniden büyüyor

Cidden 8.1 tasarimi guzel ama yenilikler ve stabilizasyon sart hala directx sorunlari ve bazi stabilizasyon sorunlari var bunlari iyice duzeltip ve yeni kullanim secenekler sunarak 9 un 8.1 alan kullanicilari magdur etmemesi icin ucretsiz gelmesi gerekli

O aldıkları Aero glass özelliğini Windows 9 da bari geri verseler. Mesela metro ekranında öğeler altında renkli kutucuklar yerine şeffaflık olsa daha güzel olur. Metro ekranının kendisine cabası. Mac sistemleri tamamen görsel bir sistem. Kullanan kullanıyor. Çokta memnunlar.

@19 May 2014 16:24 8 kullanan da kullanıyor çok da memnun. Aero modası biteli çok oldu ki gerek yok bence olsa da olur olmasa da aero için sistem değiştiren var mı kaldı mı o kadar cahili artık.

@gcb1903 tabletler için yapılmış parmaklamalık işletim sistemine seve seve ya da diğer şekilde sen gibi cahillere kabullendirmişler ya başka cahile gerek var mı ? Sanki 27'' monitörü parmaklayarak bilgisayar kullanıyor da konuşuyor.Metro arayüzü yaramaz.

hackintosh olayına girdim süper

win 9 terfiler ücretsiz olması müthiş bir ayrıcalık olur çok sevindirici haber umarım üzerine yatmazlar sonradan :))

çöp bedava olsa ne yazar...

Sen de yorum yaz