Windows Live Messenger 9 dedikoduları

İkinci beta sürümü için gün sayan Windows Live Messenger 9 neler getirecek? Hepsi burada...

Windows Live Messenger 9 dedikoduları
Windows Live Messenger 9'un yeni beta sürümünün yıl sonuna kadar yayınlanması bekleniyor.

Windows Live Messenger 9'un ilk beta programı 24 Haziran'da sona ermişti. Ancak Live Messenger'ın bu yeni sürümünün kullanıcılara ne gibi özellikleri sunacağı ilk beta'da tam anlamıyla anlaşılamıyordu. Kısacası beta testçileri bile ilk aşamada Microsoft'un ne gibi yenilikler peşinde olduğunu anlamakta zorlanmıştı. Beta testçileri şu anda halen ilk beta'yı kullanabiliyor, ancak bu sürümi internetten indirmek münkün değil...

İlk beta programı sonunda 1000 kadar açık bulunduktan ve öneriler sıralandıktan sonra, test aşamasında katılan kişilere 3 farklı araştırma gönderildi ve gelen geri bildirim cevaplarından yaklaşık 5000 tanesi gözden geçirildi.

Microsoft yeni Messenger'ı ile ilgili ser verip sır vermese de, sızan bazı haberlere göre Windows Live Messenger'ı hazırlayan ekibin kullanıcılarına güzel sürprizleri olacak. Olası en büyük yenilik ise Windows Presentation Foundation (WPF).

WPF nedir?

Windows Vista'nın yüklenmesiyle sistemlere otomatik olarak kurulan, Windows XP'ye de entegre edilebilen .NET Framework'te bir grafiksel alt sistem olarak düşünülebilir. Aslında Messenger ekibinin WPF fonksiyonunu yeni sürüme eklemelerinin ardında, Yahoo'nun çoktan başlamış olduğu kendi yeni jenerasyon Messenger araçlarına cevap verme arzusu yatıyor.

Windows Live Messenger 9'un ne zaman yayınlanacağı henüz belli olmasa da, sadece önceki test aşamasına katılanların yararlanabileceği bir sonraki beta sürümünün bu senenin sonuna doğru yayınlanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yeni beta sürümünde Live Messenger 9'un neler sunacağı daha net bir biçimde ortaya çıkacak.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

8 de ne yenilik gördük ki 9 da olsun...

Olası en büyük yenilik ise Windows Presentation Foundation (WPF).
tamamda bu ne demek Windows Presentation Foundation (WPF

CHIP Online:
http://www.chip.com.tr/konu/Live-Messenger-9-ufukta-WPF-nedir_8203_2.html

ben 3 aydır msn 9 u kullanıyorum beta olmasına rağmen bir hatasıyla karşılaşmadım,avatar olarak hareketli (gif)resimler kullanabilmek çok keyifli.

7 de ne gördük ki 8 de olsun
6 da ne gördük ki 7 de olsun
5 de ne gördük ki 6 da olsun...

9 da ne görcez ki 10 da olsun..

geri kafalılık.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
8 de ne yenilik gördük ki 9 da olsun...

şişirip agırlaştırmasınlarda, artık daha performanslı ve pratik bi yazılım istiyoruz...

hızlı açılmayacaksa hiç zahmet etmesinler.

peeehhh o senin geri kafalılığın devrim yaratacak bi yenilik yok neyi savunuyorsun ?

mustafa91 yazmış:
7 de ne gördük ki 8 de olsun
6 da ne gördük ki 7 de olsun
5 de ne gördük ki 6 da olsun...

9 da ne görcez ki 10 da olsun..

geri kafalılık.

Yahoo gibi ofline sesli mesaj bırakabilecekmi bu sürümde kullanıcılar acaba , chat odalarıda eklerlerse iyi olur

evet arkadaşlar size katalıyorum çok haklısınız bence en iyisi gmail

reklemlkerındanda bıktık

messengerin yeni sürümü inşallah 8'den daha hızlı ve daha güzel olur

ben 3 aydır kullanıyorum gayet hızlı,sadece türkçe yamasını kurmama rağmen haftada bir ingilizceye dönüyor kendi kendine sonra tekrar türkçe yapıyorum tekrar bi süre geçiyor ingilizce oluyor bayadır da ingilizce olarak kullanıyorum.

ben 8.5'in neden daha uzun süre kullanılması istenmedi bunu anlamadım 9 biraz daha bekleyebilir.nitekim 8.1 daha uzun süre kullanıldı daha geniş kitlelere ulaşdı.

msn 9 beta dan bıktım ben ya kasperskyle birlikte açılmıyor çoğu zaman yanıt vermiyor uyuz ediyor ya bide her gif i avatarına koyamıyosun ayrı bi dert

ben de kaspersky kullanıyorum ama öyle bir sorunla karşılaşmadım,kullandığın gif resim 150 kb den fazla ise resmi kullanamayabilirsin.

birisi dogru soylemis,msn kadar sornlu bir instant messaging programi varmidir bilmiyorum.iste herkes msn kullandigi icin küt diye baska bir secim yapamiyorsunuz.ancak herkes anlasir gtalk yada benzeri birseye gecerse iyi olur:) yazdiklarin gitmez,gitmedigni anlmazsin,kavga cikar,msn omrumu yedin sen benim.

en guzel msn 7.5 kullanın sorunsuz kasmaz guvenlıgıde normal

yha arkadaşalar bende msn 9.0 sürümü var ama üstüne son sürüm messengeer plus yükledim yüklerken bir sorun yok ama msn açınca messenger plus ın yüklü olmadığı görünüyor yardımcı olabilirmisiniz
şimdiden Teşekkürler

"yazdiklarin gitmez,gitmedigni anlmazsin,kavga cikar,msn omrumu yedin sen benim."

aynen katılıyorum.günüm msni aç kapa yapmakla geçiyor malesef.

7.5 gerçektende en sorunsuz olanıydı.geçen haftalarda messengerin yeni bir sürümünü indirdim.avatara olan bölümü pencerenin soluna almışlar haliyle kamera felanda solda.çok beğenmedim ve aynı gün kaldırdım.

ben msn 9.0 yükledim ama yüklediğim program ekle/kaldır da görünmüyor bu yüzden silemiyorum ne yapmalıyım????????????

ya eski msn duruo ben yenisini yükledim eskisi çıktı indirmeyin kotanız boşuna gider yenisi çıkmış ama indirseniz bile çıkmıo ya

ya indirmeyin ordan konuş burdan konuş bi şey fark etmez ki nasıl olsa konuşuon

mesenger silinmiş parola silinmiş lutfen geri yukleyin

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir