Windows'u istediğiniz gibi kişiselleştirin!

Sağ tuş menüsünden masaüstüne ve Başlat Menüsüne, Windows'u kişiselleştirmenin yollarını açıklıyoruz

Yeni işlevler ekleyin ve programları özelleştirin

Yeni işlevler ekleyin ve programları özelleştirin

Yeni işlevler ekleyin ve programları özelleştirin

Sıkça kullandığınız programları ve kısayolları sağ tuş menüsüne ekleyerek verimliliğinizi artırabilir, tekrarladığınız işlerde zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Your Menu, işlev menüsüne program kısayolları eklemek için kullanabileceğiniz en iyi araçlardan. Masaüstüne sağ tıkladığınızda açılan menüden ayarladığınız programlara hızla erişebiliyorsunuz.

Program kısayolları eklemekten fazlasını yapmak istiyorsanız, Right Click Enhancer'ın Pro sürümünü kullanmanızı öneriyoruz. Araç, sağ tuş menüsünü geliştirmenizi sağlayacak birçok özelliğe sahip.

Görev çubuğu ipuçları ve numaraları

Windows görev çubuğunda Dosya Gezgini'ne sağ tıklayıp klasörleri sabitleyebileceğinizi muhtemelen biliyordunuz. Windows'la beraber gelen diğer işlevler arasında simgelere sağ tıklayabilme, görev çubuğunun boyutunu küçültebilme ve sağ taraftaki uyarı bölgesindeki simgelerin sırasını değiştirebilme var.

Ancak hepsi bu kadar değil. Aero Peek küçük resimlerinin boyutunu değiştirmeniz, uygulamaları yönetici izinleriyle çalıştırmanız, görev çubuğunu düğmelerine farenin orta tuşuyla tıklayarak yeni bir pencere açmanız mümkün. Görev çubuğunuzu tam istediğiniz gibi kişiselleşirmek için harika bir araç olan 7+Taskbar Tweaker'ı kullanabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

bu makaleyi okuyunca bir kez daha iyi ki Mac OS ile hayatıma devam ediyorum dedim. kullanıcısı ayrıcalıklı ve elit bir sisteme sahip olmak gerçekten büyük bir lüks....

Aynen, yok cckeaner indir yok şunu gir şunu sil. Apple zaten bize kişiselleştirmemiz için launchpad ve dock veriyor. Spotlight ta dünyanın en hızlı arama istemcisi. Daha ne olsun. Bir hafta windows kullanmak zorunda kaldım. Delirecektim az daha.

@28 Nis 2014 02:57 ben Mac OS umu aldığım gün ertesi sabah değiştirdimiştim şuan lenova kulanıyorum ve muhteşem. iyiki Mac OS almamışım

@28 Nis 2014 02:57 Hadi ordan

@28 Nis 2014 11:24 FREE BSD açık kaynak tabanlı olduğunu hatırlatmak isterim....

Harika bir yazı olmuş ellerinize sağlık.

Anime sever arkadaşlarda masaüstü duvar kağıdını değiştirmek için Embawall programını kullanabilir. plugin.animetakvimi.com/Home/EmbaWall adresinden indirebilirsiniz...

windows devri geçti devir linux devri

İyi ki windows kullanıyorum istediğim her şey 8.1 ile elimin altında etnik olarak klavye kısayollarını kullanabilen biri her şeyi yapabiliyor size tavsiyem klavye kısa yollarına aşina olun zaten windows logosuna basıp aram yaptığınızda internette dahi arama yapabiliyorsunuz ...

devir linux devri.

Devir ne linux nede mac devri Kendini bilgisayar dahisi sanan ergenler yorumları baltalamış yine

@02 May 2014 14:38 Ama sen de kendini bilgisayar dehası sanıyorsun farkındaysan!

bu extra programlar windowsu öldürüyor teknolojiyi takip eden ve 10 yıldır windows kullanan bir kullanıcı olaraktan windows araçlarından şaşılmaması gerektiğine inanıyorum(antivirüs hariç)

iatkos v7 ile macos keyfi.

iatkos v7 macos keyfi :)

kişiselleştirin sonra sistem çöksün :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir