Windows uygulaması sayısında son durum!

Windows Phone ve Windows mağazalarındaki uygulamaların sayısı giderek artıyor. İşte son durum...

Windows'ta uygulama sayısı artıyor...

Microsoft, Windows ve Windows Phone Store'un şu anda toplamda 500.000'den fazla kullanılabilir uygulamaya sahip olduğunu söyledi. Bu istatistik, Microsoft'un internet sitesinde, farklı ürünler için düzenli olarak güncellenmekte.

VentureBeat'in söylediğine göre, 525.000 uygulama, yaklaşık olarak 187.000 Windows Store uygulaması ve 340.000'den fazla Windows Phone Store uygulaması olarak ayrılmış durumdalar. Bu toplam sayı, en son 30 Eylül 2014 tarihinde güncellenmişti ve son iki ay içerisinde mutlaka daha da artmıştır.

Bu miktar, Apple'ın 1.3 milyon uygulama sayısına ve Android'in benzer sayısına göre çok az gibi gözükebilir. Ancak Microsoft'un, geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde, "uygulama farkını" kapatmak için büyük bir çaba göstermiş durumda olduğu da bir gerçek.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Windows Phone'nun şu anki durumu gayet iyi. Windows Phone 10'la birlikte altın dönemini yaşayacak gibi. Ayrıca tüm Windows Phone 8+ kullanıcıları geçiş yapabilecek.

Bir ara çok fazla çöp uygulama ekleniyordu ama son iki aydır gelen uygulamalar harbinde çok kaliteli. Bence sistemde oturdu. Artık Windows Phone alınabilir.

işi zor.. çoğu kişi sevmiyor microsoftu

Arayuzde iyleşrirmeler yapılmalı wp kullanıcısı !!!

windows 10 lu cepler gelsin bakarız. Şuan pc de windows 8.1 magazasında var zaten çoğu

Android ve IOS varken tamamen gereksiz bir işletim sistemi.

@18 Kas 2014 03:04 Bu kadar da bağnazım diyorsun..

Windows 10 da mağazaların birleştirilmesi ile beraber artık Windows un da android ve ios arasına gireceğini düşünüyorum. Ucuz fiyata sahip Android telefonların hantallığından sıkılanlar lumia 535 gibi ucuz ve hızlı bir telefona sahip olabilecekler.

Uygulama konusunda hiç bir sorun yok hepsi var artık.sadece güncellemeler biraz daha hızlı gelse daha iyi olur

Windows 10 ile beraber wp platformuna gecececegim gibi hadi bakalim

Windows 10 ile beraber wp platformuna gecececegim gibi hadi bakalim

5 para etmez windows

Kral geliyor kralllll

Birde uygulama fiyatları android mağazasındaki ne göre yüksek olmasa tamamdır

Windows phone bir kenara, windows uygulamalarının elimizin altında satın alınabilir olması muhteşem birşey. Modern olmayan uygulamalar da mağazaya eklenirse ve de fiyatlar apple gibi makul seviyeye çekilirse windows alır başını gider. tüm cihazlarda tek windows projesi de gerçekleşirse windows phone lar çok popüler olur. Aslında bu mağaza fitili ateşliyor. Windows gerekli momentumu kazandı. Söylediğim hamleler er ya da geç yapılacak ve windows durdurulması imkansız hale gelecek. Tabi burda diğer çok önemli hamle de windows 10'da modern ve modern olmayan uygulamaların masa üstünde aynı anda çalışıyor olması. Bu devrimsel hamleyle windows İster dokunmatik, ister masaüstü, ister tablet her cihazda çok verimli çalışır hale geldi. Bundan sonrası sadece zaman meselesi.

Mağaza eskisine göre daha iyi nadella uğraşıyor

Microsoft gibi çakal bi firmanın telefonu kullanılmaz. Microsoft uygulama yapar ilk ios ve androidde tanıtır sora wp de dandik bişekilde tanıtır. Bi hata ettim lumia aldım aldığım güne lanet olsun. Uygulamaları da telefonu da beş para etmez. Kullanacaksan android veya ios kullanacaksın. Microsoft sadece çıkarlarını düşünen sadece kazandığı paraya bakaç şerefsiz bi firma. İsteseydi wp yi şu an bi android gibi yapardı ama microsift androidde ve iosta uygulama yapmaktan wp ye bakmadı bile..

resim tam ironik olmuş :) 525,000 çöp apps....

Kaliteli iş yapacak uygulama sayısı çok az. Tamam ios ve android tarafında da çok fazla boş uygulama var ama iş yapan uygulama sayısı da çok fazla. Windows uygulamaları henüz çok etkisiz ve yalnız.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir