WinPhone 8.1'de yapabileceğiniz 5 şey!

Windows Phone 8.1'li cebinizde kullanabileceğiniz bu 5 özellikten haberiniz var mı?

  • Zeynel A. Öztürk
WinPhone 8.1'de yapabileceğiniz 5 eğlenceli şey!

Microsoft, Nokia'yı satın almasıyla beraber Windows Phone çalışmalarına hız katıyor. 41 megapiksellik müthiş bir kameraya sahip Lumia 1020 ile tanışalı sadece aylar oldu, yeni yazılım güncellemeleri ise önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak. Henüz tanıtılan Windows Phone 8.1 ise mobil platformu adeta kendine getirdi. İşte Windows Phone 8.1 ile yapabileceğiniz eğlenceli şeyler.

1. Sosyal medya entegrasyonu: LinkedIn, Facebook ve Twitter'a aynı anda, tek dokunuşla güncelleme gönderebilirsiniz.

2. People Hub: Kişiler bölümü sadece adres defteri olarak çalışmakla kalmaz, aynı zamanda kişilerinizin Facebook, Twitter, LinkedIn ve Windows Live güncellemeleri tek bir sayfada gösterir.

3. Ofis entegrasyonu: Office Hub sayesinde Word belgelerini, PowerPoint sunumlarını, Excel çalışma sayfalarını ve OneNote notlarını görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

4. Canlı kutucuklar: Belki yeni bir özellik değil ama Windows Phone'u diğerlerinden ayıran bir özelliği, canlı kutucukları. Sizi en çok ilgilendiren canlı kutucukları giriş sayfanıza "sabitleyebilir", içerikleri direkt olarak kutucuk üzerinde görebilirsiniz.

5. Word flow: Dahili klavye, Windows Phone 8.1'le beraber parmağınızı klavye üzerinden kaldırmadan yazı yazmanıza izin veriyor. Klavyenin tahminleri, Microsoft'tan Lucas Westcoat'a göre yazdıklarınızın içeriğine göre belirleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Chip olmasa Windows Phone haberleri okuyamacağiz. Teşekkürler chip

@30 Nis 2014 12:27 windows phone haber var kardeş sen yenisin galiba ;)

Bu ne kalitesiz bir reklam lan. 5 hariç hepsi wp8de vardı zaten

@30 Nis 2014 13:08 aynen katılıyorum

hepsi çok iyi

Hepsini biliyordum :)

Daha yeni özellikler var gerçek wp tutkunlarını Windows Phone Haber sitesine bekliyorum

Maxicepten kralini taninam

Sen de yorum yaz