Windows Phone 8.1'den iyi haber!

Windows Phone 8.1 Geliştirici sürümünde en çok şikayet edilen uygulamadan iyi haberler var!

  • Ercan Uğurlu
Windows Phone 8.1'den iyi haber!

Windows Phone kullananlar bilirler; işletim sisteminde yer alan Müzik uygulaması pek işlevsel değil. Ancak Microsoft buna da el atmış gibi görünüyor. Kısa bir süre önce Windows Phone 8.1 geliştirici sürümünü yayınlayan Microsoft, yeni sürümle birlikte ortaya çıkarttığı Cortana adındaki sanal asistan ile Müzik uygulamasına da katkıda bulunuyor.

Yeni sürüm ile Müzik uygulamasını yenileyen Microsoft, yeni sanal asistan Cortana'yı da işin içine dahil ederek Müzik listelerinizi sesli komutlar ile düzenlemenize olanak veriyor. Elbette yalnızca müzik listeleri oluştururken değil, uygulama içindeki tüm komutları sesinizi kullanarak verebileceksiniz. Diğer yandan yeni sürümde yalnızca Müzik uygulamasını değil, daha pek çok eksikliği ele alan Microsoft, yer yer karşılaşılan "siyah ekranlara" da çözüm buluyor.

Microsoft'un bu gibi problemleri tamamen ortadan kaldırılacağı Windows Phone 8.1 final sürümü ile çok daha iyi bir işletim sistemi deneyimi sunacağından eminiz. Ama şimdilik, henüz tamamlanmış olmasa da, geliştirici sürümü ile idare etmek zorundayız...

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Ne Cortanamış bea. Ne olcaksa onun üstüne kuruyorlar ya hayırlısı.

Oylede guzel boylede guzel :)

Windows Phone iyi yolda ilerliyor bir de uygulama mağazası daha kapsamlı olursa kaymak kaymakk ;)

bu haliyle bile oldukça iyi

Google duy bunlari siyah ekrandan nefret ettigim kadar hicbiseyden nefret etmiyom not : Androidciyim

Wp baştan olmadı bundan sonra da olacağını zannetmiyorum.

@29 Nis 2014 02:11 Windows Phone 8.1'i yükleyince oluyor. Bir anda birçok eksiği kapattı beta olmasına rağmen.

İstenebilecek en güzel özellik.. Araba kullanırken Cortana ya bu müziği açar mısın demek gerçekten akıllı telefon kullanıyorum dedirtecek..

çok güzel....:)

beyler birşey ileteceğim , (fanboylaa gelsin eksi verecekler önemli değil ;) ) , windows phone 2010'da çıktı , wp7 , o zamanlar android ve ios'un mağazası gayet rahattı ama wp7 çıktığı yıl kendini düzeltemedi ve wp7 çöp kaldı ama microsoft da güncelleme vermiyor , wp7'li cihazların wp8'i almadığı günleri unutmadık , mağazası 2010'da açılmış hala daha yeni gelişecek diyorlar , arada mağaza açılmasının sadece arada 2 yıl var o iki yılda android ve ios almış başını görütürüyordu microsoft taraflarları siz neyin kafasını yaşıyorsunuz , wp 2012'de değil 2010'da çıktı , ondan öncesini saymıyorum direk wp adıyla olanı sayıyorum şimdi eski sürüm diye sayılmayacak mı? android'in ve ios'un eski versiyonlarını saymayı biliyorsunuz da wp8'in eski sürümünü niye saymıyorsunuz wp her zaman çöp kalacak aynen windows mobile gibi , ve android açıldığında o kadar fazla uygulama yoktu ki piyasada bir kaç tane uygulamalar vardı azıcık onlarda direk ios ve android'e geldi zaten wp çıktığında 2010 o zamanlar uygulamalar fazlaydı ve hepsi android ve ios ta vardı ama wp gelişecek daha :D , bildirim çubuğu 2010'dan beri daha yeni geliyor :D , wp de o kadar yeni sayılmaz , arada sadece 2 yıl fark var ve wp'nin mağazasında doğru düzgün hiçbir şey yok :D android ve ios candır gerisi heyecandır. (chip online bu yorumumu yayınlarsan sevinirim :) )

@29 Nis 2014 12:24 WP7'nin yazılımsal altyapısı malesef WP8 ve sonrasını kaldırmıyor. Microsoft orda bir hata yaptığını anladı ve WP8'i ona göre komple baştan yazdı. WP8 yüklü cihazlar WP9, WP10 ne varsa yükseltilebilecek şekilde en baştan tasarlandı.ve yazıldı. Kısacası WP8 sahipleri endişe etmesinler donanımınız kaldırdığı sürece tüm yeni Windows Phone sürümlerini alabileceksiniz.

@29 Nis 2014 14:03 wp7'de öle çıktı ve wp 7.5'i aldıktan sonra yalla , wp9'uda aynı şekilde çıkarmıyacağı ne malum ıhh

@29 Nis 2014 12:24 Mal wp 7 ile wp 8 in kerneli aynı mı baştan yaptılar birbirinden tamamen farklı sistemler

@30 Nis 2014 11:04 sonuç olarak güncellemeyi vermedi. sonuç önemli nedeni değil.

çare windows phone .d

WP = Güvenlik, Gizlilik ve Stabilite izin vermediğiniz hiç bir uygulama bilgilerinizi gönderemiyor. Kısmen kullanıcı dostu daha gelişebilir. Android= Karmaşa, karmaşa, bütün bilgilerin her tarafta ve unstable çökmeden çalışması S3 te bile (üst donanım ya) donma yaşaması vs, tam bir google sömürüsü. Hiç kullanıcı dostu değil. Microsoft bilgilerinizi topluyorum ve kimseyle paylaşmıyorum diyor, Google kesinlikle bilgilerinizi toplamıyorum diyor ama ..... ama bilgilerinizi reklam verenlerle paylaşırım diyor bu ne pehriz bu ne lahana turşusu.. İOS= kullanıcı dostu ve dediğini yapıyor, Apple bilgi konusunda Microsoft gibi davranıyor. Hala Android'i savunuyorsanız diyecek lafım yok, Google pazarlamayı çok çok iyi biliyor o yüzden android bu kadar popüler.

@29 Nis 2014 14:10 kardeşim nexus 4 kullan galaxy s3 gibi plastik telefonu değil , androidi kötü yapan samsung'dur bi nexus kullan sonra bu yazdfıklarını yazdığına pişman olursun o wp'den bin kat daha stabil ve hızlı

@29 Nis 2014 16:58 iyi de abi yalın androidde de dosya yöneticisi bile yok hiç bir sensör yok falan filan :D tamam hız var anladıkda ben kullanamadıktan sonra bi anlamı yok e sonradan yazılım yükler hallederim bir sürü uygulama var dersen bu seferde sistem şişiyor

@01 May 2014 01:49 dosya yöneticisi marketten indirilebiliyor , sensör'de var nereye yok birde nexus'lar uygulama yükledikçe şişmez.

bu cortana bizi ''öpmesin'' sonra :)

Cortana gerçekten çok iyi.telefonda bir çok şeyi sesli komutla yapabiliyorsunuz 8.1 de aktif etmek için dili ve bolgeyi abd seçmeniz gerekli. Türkçe desteğide gelse çok iyi olur.

Sabırla bkliyoruz

Sen de yorum yaz