WinRAR 3.90: İlk kez CHIP Online'da

Arşivleme programı WinRAR'ın yeni sürümü hazır. CHIP Online farkıyla ilk indirenlerden olun...

  • Halil Mollaoğlu
WinRAR 3.90: İlk kez CHIP Online'da
WinRAR 3.90: Artık 64-Bit sürümü de var.

Popüler paketleme programı WinRAR'ın 3.90 final sürümü hazır. Henüz resmi WinRAR sunucularında yayına sunulmamış sürümü CHIP Online farkıyla ilk kez indirenlerden olabilirsiniz. WinRAR artık 64-Bit sürüm olarak da sunuluyor.

Üreticiye göre yeni sürümde iyileştirilmiş multi-threading sayesinde sıkıştırma hızı çok daha yüksek ve kullanım çok daha kolay. Ayrıca program artık Windows 7 ile tam uyumlu.

RAR Labs'ın açıklamasına göre paketleme aracı yüksek sıkıştırma oranları ve katı arşivleme, parçalanmış arşiv, kurtarma dizinleri, kendi kendine açılan arşivler ve güvenlik ilkeleri gibi RAR formatının avantajlarıyla ön plana çıkıyor. WinRAR, RAR formatının yanında aralarında ZIP'in de bulunduğu bir dizi formatı daha destekliyor ve böylece en yüksek uyumluluğu sağlıyor.

Tüm bunlara ek olarak 64-Bit sürüm daha hızlı sıkıştırma ve ayıklama yapabilecek. Üreticiye göre 64-Bit sürüm özellikle büyük veri yığınlarıyla çalışmada farkını ortaya koyacak.

WinRAR 3.90 resmi olarak yarın yayımlanacak. CHIP Online farkıyla programı herkesten önce indirebilirsiniz. Türkçe sürümler henüz hazır değil. Verdiğimiz bağlantılar 40 günlük İngilizce deneme sürümü barındırıyor.

Download:
WinRAR 3.90 (32-Bit)
WinRAR 3.90 (64-Bit)

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

7zip vb free winrar :S

teşekkürler chip nereden geçti eline acaba :) :)

Winrar'ın 3.80 nolu versiyonunda 64bit desteği zaten eklenmişti. Ayrıca Türkçe dil desteğide mevcut. Yaklaşık bir aydır da kullanıyorum.

Türkçe dil desteği mevcut hale gelince artık indiririz. Görünümü umarım daha iyidir.

7zip kullanıyorum. winrardaki 40 günlük uyarısıyla uğraşmak istemem. 7zip ile özgür yazılıma devam

alzip v7.4 akar

Buna bir de birilerinin el atması lazım. 40 gün sonra patlamasın die :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir