WP 7.8 güncellemesi gecikecek

Geçen senenin bu ceplerinden birine sahipseniz, bu resmi açıklama sizi yakından ilgilendiriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
WP 7.8 gecikmesi resmiyete kavuştu

Eski bir Lumia cebe sahipseniz ve Windows Phone 7.8 güncellemesini bekliyorsanız, biraz daha beklemeniz gerekecek. Bir Microsoft yetkilisi, WP 7.8'deki "küçük" bir sorunun güncellemenin dağıtımını "duraklatmalarına" neden olduğunu onayladı.

Bu açıklamayla beraber Microsoft'un Windows Phone 7.8 güncellemesini askıya aldığı yönündeki haberler ve söylentiler doğrulanmış oldu. Bahsedilen "küçük" sorunun WP 7.8 arayüzünü oluşturan canlı kutucuklarla ilgisi olduğu düşünülüyor.

Windows Phone 7.8 güncellemesinin getirdiği yenilikler arasında Windows Phone 8 stili Oyun, Office ve Windows Store da var. Eski Nokia Lumia kullanıcıları dışındaki WP 7.5 kullanıcıları ise henüz WP 7.8'e geçip geçemeyecekleri konusunda resmi bir bilgi bekliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

geç olsun da problemli olmasın tek iyice düzeltip öyle yayınlasınlar...

@13 Mar 2013 23:01 Merak etmeyin Microsoft Google değil yavaş ama sağlam güncelleme yapar , öyle her gün sürüm yükseltmez :)

@GreeNs senin gibi fanbotlar olmasa MS çoktan batmıştı...

Bundan 10 sene önce microsoft kraldı, ne yenilik çıkaracak diye bakardık, ardından google çıktı her şey değişti, değşik uygulamalar, yeni programlar, microsoft bir anda unutuldu gitti. Yakında androidli notebooklarda çıkar, o zaman windows son kullanıcı pazarından silinir gider. işletme bazında hayatını devam ettirir, taki google sunucu kısmına adım atana kadar. Heil to the LINUX....

@GreeNs, Microsft mobil pazarda var olmak istiyorsa hem hızlı hem sağlam güncelleme yapmak zorunda. Zaten çok arkada kaldı, eğer hantal hareket etmeye dewam ederse tamamen silinir kimse kurtaramaz.

HTC HD7 kullanıyorum. Bana da güncelleme gelmedi. Biraz araştırdıktan sonra seveneighter adlı bir programla telefonumu 7.8'e sorunsuz güncelledim. Şu anda gayet düzgün çalışıyor.

Sen de yorum yaz