WWDC 2019 Etkinliğinde Neler Olacak?

Apple'ın 3 Haziran'da gerçekleştireceği WWDC 2019 etkinliğinde neler göreceğiz?

  • Ercan Uğurlu
WWDC 2019 etkinliğinde neler olacak?

Apple'ın her sene düzenli olarak gerçekleştirdiği WWDC, yani WorldWide Developers Conference, Türkçe karşılığı olarak ise Dünya Geliştiriciler Konferansı'nın tarihi belli oldu. Bu sene 3 Haziran'da gerçekleşecek olan WWDC, McEnery Kongre Merkezi'nde düzenlenecek. Eğer bu etkinliğe katılmak istiyorsanız, acele etmeniz gerek. Etkinliğe katılmak için 20 Mart'a kadar kayıt yapılması gerekirken, giriş ücreti ise 1599 Dolar. Peki, WWDC'de bu sene neler olacak?

Etkinliğin ismine uygun olarak elbette WWDC'de yine yazılım üzerine konuşulacağı çok açık. Apple'ın mobil cihazları, dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlarına ilişkin işletim sistemi güncellemelerine özel yeni duyuruların yapılacağı etkinlikte, spesisifik olarak ise iOS 13 üzerinde durulacak. WWDC 2019'da iOS 13'ün duyurulması bekleniyor. iOS 11'in sahip olduğu pek çok sorunu iOS 12 ile çözen Apple'ın, şimdi bir sonraki iOS sürümünü de WWDC'de tanıtması bekleniyor.

WWDC 19'da ayrıca watchOS, tvOS ve macOS yeni sürümlerinin duyurulması da beklenenler arasında. Peki, WWDC 2019 gerçekten heyecan duyulacak bir etkinlik olacak mı? Bunu yekten cevaplaması pek zor. Zira son yıllarda büyük yeniliklerden uzak kalan Apple, bir umut WWDC 2019'da bunları kırabilir. Ancak bizim pek umudumuz yok açıkçası.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz