Xbox 360 satışları tıkırında

Xbox One'ın tanıtılması, emektar konsolun satışlarını bakın nasıl etkilemiş!

  • Ertuğrul Süngü
Xbox 360 satışları tıkırında
Görünüşe göre 3DS çok daha fazla sattı

Microsoft'un emektar konsolu Xbox 360, yıllara karşı gelmeye devam ediyor. Ortalamadan daha düşük bir satış rakamı olmasına rağmen, 2013 Haziran ayı itibari ile sadece Amerika'da 140.000 adet satan Xbox 360 geçen sekiz yılın ardından halen zirvede.

Microsoft'a göreyse 360, günümüzdeki konsollar arasında 30 aydır tükenen tek cihaz. Xbox Wire tarafından yapılan bir açıklamadaysa, Haziran ayı itibari ile Xbox 360 başta olmak üzere, donanım, yazılım ve aksesuarlarına tam amına 197 milyon dolar harcandığı beyan edildi. Wire'a göre bu rakam Haziran ayı için herhangi diğer bir konsolun bir hayli üstünde. Yine de bazı resmi veriler, Nintendo 3DS portatif konsolunun, 360 satışlarını geçtiğini göstermekte. Gamesindustry International'ın yayınladığı rapordaysa, NPD Group'ın verilerine göre 3DS sadece Amerika'da 225.000 adet sattı ki, Microsoft'un 360 satışları bu rakamın önünden bile geçecek miktarda değil.

Diğer taraftan Amerika'daki perakende oyun satışları yüzde 15'lik bir düşüş yaşayarak Haziran ayı itibari ile 593.3 milyon dolarlık seviyeye geriledi. Ay içerisinde en çok satan yapım The Last of Us olurken, onu 3DS için üretilen Animal Crossing: New Leaf takip etti. Xbox 360 için özel olarak üretilen Minecraft ise üçüncü olarak sıralamada kendisine yer buldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

"tam amına 197 milyon dolar " ... sı bu kadar ediyorsa diyer bölgeleri ne eder siz hesap edin :)

@censez41 diyer değil diğer

XP Sendromu Vol 2

Haziran ayı itibari ile Xbox 360 başta olmak üzere, donanım, yazılım ve aksesuarlarına tam " amına " 197 milyon dolar harcandığı beyan edildi. küfür etmeyelim arkadaş, seni yasaklamak zorunda kalırız.

Sen de yorum yaz