Xbox 360 Slim'in diğer maharetleri

Microsoft'un yeni nesil Xbox 360 Slim oyun konsolundan yeni detaylar. İşte diğer özellikleri...

Xbox 360 Slim'den diğer detaylar
Yeni ince 360 çok daha gelişmiş

Daha önceki Xbox 360 yenilendi haberimizde sizlerle bu yeni nesil ince konsolun temel özelliklerini aktarmıştık, ancak değişiklikler bu kadarla kalmıyor.

Aradan geçen uzunca bir süre sonra Microsoft nihayet yenilenmiş ve geliştirilmiş Xbox 360 Slim modelinin detaylarını aktarıyor. Her ne kadar birazcık gecikmiş olunsa da yeni Xbox büyük değişikliklerle aramıza katılıyor. Bu değişikliklerden en büyüğü; eskiden CPU ve GPU + eDRAM olarak tasarlanan sistemin tamamen birleştirilmiş olması. Yapılan bu değişim sayesinde de Xbox 360'ımız eskisine göre çok daha az ısınan bir cihaz halini almış.

Pek tabii ısınma sorununun önüne geçildiğini fark eden Microsoft, eskiden iki fan ile çalışan cihazı tek fana indirmiş ve böylece çıkan yüksek sese de bir son verebilmiş. Yeni sistemini bir de 45nm olarak tasarlayan Microsoft, özellikle üretim kısmında büyük bir kara geçmiş durumda. Cihazın ebatlarıysa, abisine göre ciddi anlamda küçültülmüş.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Ben bu cihazı satın almak için sabırsızlanıyorum :)

yan tarafındaki çizgili demode tasarım dışında ve blu ray dvd oynatamamasının ve de 3-d oyun desteğinin olmamasının dışında harika

asıl önemli olan 3k denilen illetin konsoldan kalkıp kalkmadıgı.Ama bu 3k olayı microyu adam etmiştir.Birdaha ki konsolu adam gibi tasarlayıp adam gibi optimize ederler.

O paraya PS3 alirsin hemde Blue Ray oynaticin olur. Hemde bedava PSNetworka baglanirsin.

Bleuray harici eksigi kalmamis onuda Microsoft akil edememis yazik.

3-D desteği var ama microsoft açıklamadı crysis 2 xbox'ada çıkacak ve 3D desteği olacak

internet browser varmı?

bence yeni makina PS3 ü epeyce zorlayacak olan bu makina daha tanıtımdayken birçok ülkede heyecan yarattı ve form sitelerinde Xbox 360 satışını hızla artırdığı yazıyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play