Xbox One'ın çoklu görev işlevi sızdı!

Xbox One'ı TV'nize bağladığınızda, sizi nasıl bir ekran karşılayacak? Hepsi videomuzda...

  • Zeynel A. Öztürk
Xbox One dashboard'undan video sızdı!

Xbox One'ın arayüzü, Microsoft'un yeni nesil konsolunun gizemini koruyan detayları arasında. Yeni ortaya çıkan bir video ise yeni dashboard ve çoğumuzun merak ettiği çoklu görev işlevlerini gözler önüne serdi

YouTube üyesi Jackson Carter'ın siteye yüklediği 2 dakikalık videoda Xbox One'ın henüz beta aşamasındaki dashboard'u görünüyor. Videonun gerçek olduğunu kanıtlamak isteyen Carter, sahip olduğu Xbox One'ı ve oyun kolunu da gösteriyor.

Yeni dashboard, Microsoft'un çoğu ürünündeki kutucuklu tasarımdan farksız görünüyor. Xbox 360'daki "Pins" menüsünün de yeni dashboard'da yer aldığı gözden kaçmıyor. En dikkat çeken işlev ise şüphesiz Xbox One'ın yeni çoklu görev yeteneği. Görünüşe bakılırsa bir oyunu çalıştırdıktan sonra ana ekrana döndüğümüzde oyun, canlı kutucuklara benzer bir alanda çalışmaya devam ediyor. Bu sayede Xbox One'ınızda farklı bir şeye bakmak istediğinizde ana ekrana hızla dönüp işinizi halledebiliyorsunuz.

Carter, sadece Ryse'nin beta sürümünün elinde olduğunu söylüyor, Xbox One'ı nasıl edindiğinden ise bahsetmiyor. Videonun gerçek olduğunu kanıtlayacak bir delilimiz olmasa da çoklu görev işlevinin Xbox One'ın final sürümünde ortaya çıkması, ilginç olacak. İşlevin konsolun performansını nasıl etkilediğini de merak etmiyor değiliz.

Xbox One'ın beta aşamasındaki dashboard'unu ve çoklu görev işlevini videoda izleyin!

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ayyy imrendim keşke türkiyeye gelse :/

PS4 akar şu anda gerisi hikaye...

Ayyy iğrendim arayüz facia

ps4 bugün güçlü ama geleceğin yazılım ve sistemi Xbox one, kinect ve ip tv.

Arayüz harika tabi ps cılar beğenmez

Sen de yorum yaz