Windows'unuzu birkaç ayarla hızlandırın!

Ufak birkaç ayarla Windows'unuzun bilgisayarınıza kurulduğu ilk günlerdeki hızını yakalayabilirsiniz

nLite ile daha hızlı Windows Yükleme

nLite ile daha hızlı Windows Yükleme

nLite, freeware (ücretsiz) olan bir Windows uygulaması. Yazılım, direkt olarak Windows yükleme diskinize ekleniyor ve böylelikle istemediğiniz tüm özellikleri ve yazılımları ortadan kaldırıyor. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde, artık yeni ve daha hafif bir Windows yükleme CD'sine sahip olmuş olacaksınız. nLite ile ayrıntılara inmeden nelere ihtiyacımız olduğuna bir bakalım:

*Bir Windows yükleme CD'si
*nLite
*nLite wizard'ı çalıştıran ve yeni bir yükleme CD'si yaratacak Windows yüklü bir bilgisayar

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Bu işlemi yapabilmemiz için windows un kendi komutları ver wizardları var. yine aynı şekilde oluyor. sisteme yükleme olayı gayet kolay. Tabii bu program bülün işi 1 kaç tık ile yapmanızı sağlıyor:D

Ewet geçen hafta ben denedim mükenmel hatta kendi cd keyinizide cd ye adapte edebiliyosunuz kurarken cd keyde sormuyor. Kullanıcı adınıza kadar her şeyi adapte edebilirsiniz. Kuruluş zamanı etkilenmeden ince ayarlarınızıda yapmış oluyosunuz. Size tavsiyem msn, windows turu , cd yazma özelliğini kaldırmanız. Msn zaten sürekli yenileniyo cd yazmak içinde genellikle nero gibi başka programlar kullanmanız gerçekten windows hafifliyo. Özellikle düşük donanıma sahip bi bilgisayarınız varsa kesinlikle deneyin. Denemekten bi şey kaybetmezsiniz.

Anlatımı yeterli bulmadım. Sadece yüzeysel olarak bahsedilmiş nLite programından. Biraz daha ayrıntılı anlatılsaymış daha güzel olurmuş.

Oyun için makina ayar değişikliği
Müzik için ayar değişikliği
İnternet için ayar değişikliği
Resim video için ayar değişikliği
gibi konular ile mevzuyu değiştirebilirsiniz.
hepsi bir makinada olacğına her birini başka makinalara ayrı ayrı kurarak daha mükemmel performans yapma seçeneklerindende bahsedebiliriz
kalP

Kendim için nLite'den bir cd taptım. Teknik Serviste hemen çekiyor formatı

nLite'ı bilmem ama GameXP'yi kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Ayarlar yapılmış olmasına rağmen bilgisayarımı yeniden başlattığımda bilgisayar açılmadı. Neyseki tecrübem yeterli olduğu için (Orta düzey kullanıcısıyım) sorunu çözdüm. Ama 3,5 saatimi aldı çözmek. Eğer bir sorun çıkarsa düzeltirim diyorsanız kullanabilirsiniz.

Alternatif Yazılım: GameXP yerine daha iyi bir program olan PGWare Software şirketinin GameGain adlı programını kullanın. Oldukça iyi bir performans alıyorsunuz oyunlarda. Üstelik ayar derdide yok. Kullandığınız işletim sistemi ve işlemciyi menüden seçtikten sonra GO butonuna tıklıyorsunuz. Bütün ayarlar yapılıyor. Fakat programı sadece Fast hızıyla kullanabilirsiniz. Fastest için programın serial numarasını satın almanız gerekiyor.

Bu arada Chip internet sitesi bu aralar konuları fazla yüzeysel anlatmaya başladı. Ve herkesin bildiği şeyler anlatıyor. En acemi kullanıcıların bile. Bu yüzden biraz daha konuları detaylı yaparsınız güzel olur.

Chip ekibine buradan sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

nlite ile kurulum yıllardır forumlarda mevcut daha ayrıntılı bilgi arıyan arkadaşlar biraz araştırma yaparlarsa istediğini alır :)

ama nlite ile yapılan katılımsız kurulumlarda sorun çıka ihitimali yüksek bunu unutmayın

mac sistemde butür şeyler olmuyor

pc her şey konfigurasiyon diyer hikaye yalan

GameXP'yi şiddetle öneririm

herkesin kullandığı bir program var.. kendine göre hızlı .. dışardan okuyanlar için karşılaştırmalı bir platform oluşturulursa okuyucularınız için hoş olur.. hem katılım daha da artar belki.. ve anketleri de öneririm..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir