Yandex müzik işine girdi!

Google'ın henüz vermediği hizmeti bu arama devi gerçeğe dönüştürdü! Fazlası da var...

Yandex'den Android'e de hediye var!

Yandex'den Android'e de hediye var!

Yandex, Android üzerinde çalışan akıllı telefon ve tablet sahiplerine, Yandex.Shell adlı yeni ve ücretsiz işletim sistemi arayüzünü sundu. Söz konusu cihazlar için özel 3 boyutlu bir arayüz sağlayan Yandex.Shell, Yandex'in arama ve diğer servislerini de beraberinde getiriyor.

Yandex Türkiye Ülke Müdürü Alisher Hasanov, "SPB Software tarafından geliştirilen ve çok popüler bir ürün olan Shell ücretli olduğu dönemde bile Android Market'te kendi kategorisinde en yüksek puanı almıştı. 2011 Kasım ayında Yandex bünyesine katılan SPB ekibiyle beraber Yandex'in servislerini Shell'e dahil edip, ürünü ücretsiz olarak sunma kararı aldık. Shell, cihazınızın arayüzünü tamamen değiştiren, güzel görünümlü, kullanıcı dostu bir ürün" diyor.

Yandex.Shell sayesinde kullanıcılar, cihazlarına birbirine 3 boyutlu olarak bağlı, istedikleri sayıda masaüstü paneli (desktop) kurabilecek, üzerine widget, uygulama ve dosyaları istedikleri gibi yerleştirebilecekler. Halihazırda kurulu olarak gelen Yandex.Haberler veya Yandex.Hava Durumu gibi servisler sayesinde, Yandex.Shell üzerinden dünyadaki en son gelişmeler veya güncel hava durumu hakkında bilgiye ulaşılabilecek.

Yandex.Shell, Google Play üzerinden indirilebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Ayrıca türkiye haritasına da çok önem veriyorlar. Elin google'ı elin ülkesinin köyünün bile panoramik fotoğrafını çekiyor ama istanbul'un ve ankara'nın çekmiyor. Yandex ise şimdiden başlamış türkiye haritasında panoramik fotoğraflar çekmeye. Ayrıca yine google'ın ülkemizde hizmet vermediği anlık trafik bilgisi hizmetini de kargo şirketleriyle anlaşıp araçlara özel gps cihazı yerleştirerek hizmet vermeye başlamışlar.

yandex sıkı bastırıyor bence

Bu Yandex gittikçe ilgimi çekmeye başladı. Ara ara kullanıyorum. Arayüzü biraz daha güzel ve minimalist bir havası olsa (tabi ki kişisel görüşüm. Alışmışız Google' ye o yüzden sanırım) daha çok ziyaret edeceğim. Tebrik ederim valla.

Yandex hızla büyüyen bir arama motoru belki birgün Google tahtından indirirse hiç şaşırmam ama bu şimdilik zor :D

Yandex hızla büyüyen bir arama motoru belki birgün Google tahtından indirirse hiç şaşırmam ama bu şimdilik zor :D

yandex ülkemize vergi veriyor mu bilgisi olan yazsın lütfen malum google vermiyor heralde eğer yandex her ay vergisini veriyorsa halkta bilinçlenirse herkes google yerine yandex kullanır başarılar yandex yeni çalışmlarınızı bekiyoruz...

Vergi vermeme gibi bir şansları yok :) Ülkemize gelip yatırım yapıyorlarsa mutlaka vergilerini de vermek zorundalar.

yandexin mobil uygulamaları çok dikkat çekici.şahsen google şuanda ikinci sırada benim için

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir