Yatırımcı desteği Garajyeri'ne ödül

Son dönemin yatırımcı desteği Garajyeri'ne ödül getirdi.

Garajyeri'ne ödül

Kişiden kişiye araç kiralama platformu olan ve kısa sürede pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen Garajyeri, ulusal ve uluslararası yatırımcılardan aldığı önemli destek ve elde ettiği başarı nedeni ile İTÜ Arı Teknokent Teknoloji ve Girişimcilik Zirvesi kapsamında düzenlenen BeeTech 2015 Awards'da "En Büyük Yatırımcı İlgisini Toplayan Start-Up Özel Ödülü"nü almaya hak kazandı.

Genç girişimciler Arda Aşkın, Güven Özyurt ve Erman Çağıral tarafından Doğa Girişim'in yatırım desteği ile 2015'te kurulan Garajyeri, kuruluşundan sonra kısa zaman içinde, e-ticaretin usta isimlerinden Yemeksepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın, Hummingbird Ventures, aynı zamanda Yemeksepeti'nin de yatırımcılarından olan Raiffeisen Investment'tan Gökçe Kabatepe, Aydın Evren Özol ve Oytun Özer'in yanı sıra, Lidyana.com'un kurucusu Hakan Baş, Tek Cevher Yatırım Holding sahibi Mert Bayram, Gram Games'in kurucularından Kaan Karamancı ve BGCParters'dan Mahmut Dermancıoğlu ile Özgür Altuğ'dan oluşan yatırım ekibinden 800.000 dolarlık bir yatırım almıştı. Paylaşım ekonomisine yaptığı katkıyla bu kültüre ışık tutan Garajyeri, kısa sürede ülkemizde kurulan en değerli sosyal girişimlerden biri haline geldi. Kullanıcılar Garajyeri üzerinden yakın çevrelerindeki ve hatta mahallelerindeki araçları kiralayarak hem komşuluk ilişkilerini kuvvetlendiriyor hem de İstanbul gibi trafik sorunu yaşayan bir kentte, araç sayısının artmasının önüne geçiyor.

Garajyeri'nden Nasıl Faydalanabilirsiniz?

10 yaşından genç olan araçlarının zorunlu trafik sigortasını yaptırmış olan araç sahipleri, araçlarını sisteme kaydedip TC kimlik numaralarını, cep telefonu numaralarını, IBAN numaralarını, e-posta adreslerini ve ruhsat bilgileri gibi temel verileri siteye giriyor. Verilen bilgilerin doğruluğunu geçerli sorgulama sistemleriyle kontrol eden Garajyeri, araç sahipleriyle iletişime geçiyor ve üyeliklerini onaylıyor. Araç kiralamak isteyenler ise ehliyet puanı yeterliliği ve Facebook ile giriş gibi bir takım ek zorunluluklar ile birlikte bilgilerini sisteme girerek platforma üye olabiliyor.

Platformdaki araçların saatlik veya günlük kira fiyatları araç sahipleri tarafından belirleniyor. Araç kiralamak isteyen kullanıcılar, lokasyon ve tarih seçerek arama yapıyor ve gelen sonuçlar içinden, fiyat, model ve mesafe açısından en uygun olan araca istekte bulunuyor. Araç sahibi bu isteği onayladığında, kiracı Garajyeri üzerinden ödeme yapıyor ve gidip anahtarı elden teslim alıyor. Araç iade edilinceye kadar Garajyeri hesabında tutulan kira bedeli, aracın teslimiyle birlikte araç sahibine aktarılıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Aracında GPS olmayan sakın ha sakın arabayı kiraya vermesin... Site zaten İstanbul dışına çalışmıyor. Arabayı kiraya verdikten sonra da GPS ten sürekli kontrol edin, baktınız istanbul dışına çıkıyor araba, anında polise haber verip, yakalatın. İstanbul'dan kiralanıp, istanbul dışına çıkan araba ya Diyarbakır'a yada Suriye'ye gider. Demedi demeyin..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost