Yayınlanan yamaların Microsoft'a zararı var!

Her yeni yamanın yayınlanması ile birlikte, bakın Microsoft'un başına neler geliyor?

  • Selim Öztürk
Yamalar Microsoft'a değer kaybettiriyor!

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bir araştırmaya göre, Microsoft'un hisse değerinde son zamanlarda bir düşüş gözlemleniyor.

McAfee'de araştırma görevlisi olan Anthony Bettini'ye göre Microsoft'un son günlerde meydana gelen hisse değerindeki dalgalanmalar ile yazılımları için yayınladığı yamalar arasında bir bağlantı bulunuyor.

Sözlerini devam ettiren Bettini, Microsoft'un hisse değerinde, geçtiğimiz Salı günü yayınlanan yamalar neticesinde bir düşüş meydana gelmesinin nedenini de buna bağladı.

Aslında bu olay yeni değil; zira örneğin 2006 yılında yamaların yayınlandığı günlerde, Microsoft'un hisse değerinde, %0.11 oranında bir düşüş yaşandı. Bu oran 2007 yılında %0.29 olurken, bu yıl ise bu oran %0.45 olarak gerçekleşti. Ancak günlük olarak bakıldığında, Microsoft'un hisseleri 2006 yılı boyunca ortalama %0.08 artış gösterdi. Bu oran 2007 yılında %0.06 olurken, 2008 yılında ise %0.17 olarak gerçekleşti.

Microsoft'un yayınladığı son güncelleştirmelere ulaşmak için tıklayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

şuan elimde vistalı bir laptop var ne yapıp edip bir turlü xp yapamadim hadi xp çevirmekden geçtik bu seferde bir turlü ağ bağlantisi atamiyom dğr pcye ve de sxe yi açıncada mavi ekran cikıyo biktim valla bundan ya bilseydim almazdim vista pişman olduk işte

Kaybettirmez mi, adamlar yamaya bile yama yaparken hele :D

acaba bi benmi sorun yaşamadım şu vistayla

bence yayınlanan yamalarla hisse değeri artması lazım
açıkları kapatınca neden değer düşüyoki??
bırakın açıklar kalsın o zmn hisse değeri düşmesin : )

şimdi bu bilgi bize pek yaramaz da microsoft değeri düşmesin diye yaptığı windowsların söküklerini yamammayı bırakırsa işte biz o zaman yanık.

yahu şu vistayı böylesine komik eleştirenleri anlamıyorum. Sorunu neden kendinizde veya pc sağlayınızda aramıyorsunuz.

22 Ekim 2008 Çarşamba, 00:44 tarihli arkadaş mesela, vistanın suçu mu bu? hertürlü ortamda değerlendirdim hiç böyle birşeyle karşılaşmadım. ağdaki diğer pc lerde sorun olamaz mı ? hemen vistaya at çamuru.

tamam eksikleri var, kötü yanları var ama xp den kat kat iyi bir sistem.

Microsoftun hisseleri düşer, düşmelide. Doğru adımlar atmıyor, hata üstüne hata yapıyor. Piyasa elden giderken müdahale etmiyor v.s v.s

00:44 de yazan arkadaşım WinXP ilk çıktığında ağ bağlantısını tek seferde kurabilmiş miydin? Ya ben çok iyi biliyorum windows u yada ballıyım hiç bir sorunla karşılaşmadım vista da popüler eleştri kültürüne kapılmış gidiyorsunuz boş versenize Xp daha iyi ayaklarını vista nın çekirdeği yabancı yenilikler görsellik farklı değişimden korkuyorsunuz hatayı işletim sistemi yapmaz insan yaptırır.

Bi'tek sen yaşamadın,bende yaşamıyorum merak etme ;)

11 Ekim güncellemesinde arkadaşımın bilgisayarı zarar görmüştü, doğal olarak herkes windows ürünlerinden uzaklaşıyor. Sorunsuz bir çalışma bilgisayarı için daha güçlü sistemler oluşturmaları gerekiyor. Ben bu tarz bir sistemi google'dan başka firmadan beklemiyorum. izleyelim görelim:)

şuan elimde vistalı bir laptop var ne yapıp edip bir turlü xp yapamadim hadi xp çevirmekden geçtik bu seferde bir turlü ağ bağlantisi atamiyom dğr pcye ve de sxe yi açıncada mavi ekran cikıyo biktim valla bundan ya bilseydim almazdim vista pişman olduk işte22 Ekim 2008 Çarşamba, 00:44

---
sxe bende çok güzel açlışıyor.ayrıca ağ bağlantısı ile ilgili hiç bir problem yok.Xp ye çevirmeye çalışmakla zaten başlı başına bir hata yapmışsın.Sonun hayırola....

Bende hiç o tip sorunlar olmadı.Sorunsuz olarak kullandım hep

sxe bende hata veriyo mavi ekran paylaşımlı ekran karti ondanmi hata veriyo

Sen de yorum yaz