Yeni Apple'larda sorun var

Kullanıcıların Apple'ın yeni oyuncaklarında yaşadığı bu sorun, teknoloji devinin canını çok sıkacak

Retina ekranlar sorun çıkarıyor

Apple'a gelen arıza şikayetlerine göre, Retina ekranlı yeni MacBook Pro'lar önemli bir sorunla karşı karşıya. Kullanıcılar Apple'ın teknik destek birimine gönderdikleri mesajlarda, yeni laptop'larının görüntü arızası verdiğini belirtti.

Şikayetler, ekrana gelen görüntünün kaybolması gereken süreden birkaç dakika daha fazla ekranda kaldığı yönünde. AppleInsider'a göre sorun yalnızca açık renkli arka planlarda meydana geliyor ve beş dakika boyunca kaybolmuyor.

Aldığı arıza bildirimlerinden sonra Apple Store yenileme birimini devreye sokarak iadelere başlamış bile. Bazı raporlara göreyse sorun sadece bir dizi laptop'ta ortaya çıkmış.

AppleInsider her şeye rağmen görüntü gölgesi veya görüntü donması sorununun, diğer cihazlardaki düzlem içi anahtarlama (in-plane switching) panelini de etkileme ihtimaline karşı önlemini almış.

Kullanıcılar için iyi haberse, Apple'ın 14 gün içinde "sorgusuz sualsiz" iade kabul politikası. Şirket aynı zamanda 90 gün boyunca teknik destek garantisi ve arızalı parçalara karşı bir yıl süreli garanti sunuyor.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

bu Apple için incir çekirdeğini doldurmayacak kadar küçük bir problem birkaç tanesini geri gönderip düzeltirler...

apple değil de başka bir üretici olsaydı geri toplatmazdı :D apple farkı

valla ben casper kullanıcısıyım yok yok hangisini sayıyım

Apple iyi bir marka değil.Çünkü; haberlerde olumsuz olarak gördüğümüz fazla değil,çok fazla.O yüzden Apple,Dell V.b hariç hepsi... :)

Daha önce Apple gibi kullanıcı desteği veren başka bir firma görmedim. Gerçekten de Apple farkı. :)

bir bilgisayar için o kadar fiyat istenilirse tabi boyle bır desteğide olur maliyetlerini satış fiyatıyla karşılaştırısanız normal oalrak karşılayabilrisiniz:)

yahu macbook pro kullanıcısıyım ama bir kerede sorunsuz bir ürün çıkarsınlar ya !! iphone alırsın anten problemi çıkar, dünya para verip macbook pro alırsın ya çok ısınır, yada ekranında sorun vardır !! yeter Apple yeterrrrr !!!!!!!

@28 Haz 2012 23:26 iyi deneme ama sende Apple ürünü felan yok, bir daha ki sefere beynini daha yaratıcı şeylere çalıştır derim :)

@29 Haz 2012 11:40 sen ne saçmalıyorsun !!! 2011 yılı serisi i7 işlemcili macbook pro kullanıyorum ve inan bana 60 dereceden aşağı sıcaklığı düşmüyor. LION işletim sisteminin stabil çalışmadığından bahsetmeme zaten gerek yok, sonuç itibari ile yine snowLeopard işletim sistemine döndüm fakat 2012 serisi geldiğinde bunu satıp yeni seri satın alacağım. en azından 8GB RAM ve yeni nesil NVIDIA ekran kartı var.

Allahtan daha ucuz markalar kullanıp böyle ilginç sorunlarla karşılaşmıyorum..

@28 Haz 2012 23:52 Senin bilgisayarın oyun kaldırıyor mu? Allah bilir Call Of Duty 1'i bile en düşük ayarlarda 2 dakika kasarak oynatıyordur. Allahın fakiri..

Asus varken yemişim casperını applenı.

En azından geri iade kabul etmeleri iyi olmuş. Yine davalık olmak istemiyorlar. :D

Jobs gitti apple bitti...

En azından yasal yoldan alınan ürünlerin arkasında duruyorlar,

"yahu macbook pro kullanıcısıyım ama bir kerede sorunsuz bir ürün çıkarsınlar ya !! iphone alırsın anten problemi çıkar, dünya para verip macbook pro alırsın ya çok ısınır, yada ekranında sorun vardır !! yeter Apple yeterrrrr !!!!!!!"---- dostum zararın neresinden dönsen kardır. hemen düzgün bi pc ve android edinmenin zamanı gelmiş

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir