Yeni bir Truva atı daha

Antivirus yazılımı BitDefender'ın, yeni bir tehlikeyi açığa çıkardığı bildirildi.

Yeni bir Truva atı daha
Yeni tehlikeyi Bitdefender ortaya çıkardı.

Antivirus yazılımı ve veri güvenlik çözümleri sağlayıcısı BitDefender'ın, yeni bir spam gönderim olgusunu açığa çıkardığı bildirildi.

BitDefender'dan yapılan yazılı açıklamada, yakalamanın, videolara bağlantı sağladığını belirten spam e-postaların tanımlanmasıyla gerçekleştiği, kullanıcıların bağlantıya tıklayıp videoyu izlemeye çalıştıklarında, izlemek yerine bir ortam yürütücüsü indirmeye yönlendirildikleri kaydedildi.

Söz konusu ortam oynatıcısının aslında kullanıcıların bilgisayarlarını bir dizi posta sunucusuna komutlar göndermekte aracı olarak kullanan Backdoor.Edunet.A kötücül yazılımı olduğu ve spam yaymaya en uygun posta sunucularının çoğunlukla "edu" ve "mil" domainleri içinde bulunduğu aktarıldı.

Açıklamada, sunucu listesinin, Truva atı tarafından saldırganın kendi ağı ile kendisini bu ağa kaptırmış sunucular arasından oluşturuluğu ve sunucuların listesinin sürekli değiştiği ancak ana hedefte olanların sabit kaldığı anlatıldı.

Truva atı komutlarının, gönderilen sunucu üzerinde herkesin posta göndermesine izin verecek şekilde hatalı yapılandırmaya sahip bir bağlantı noktası yakalamak amacıyla yollandığı, bunun da temel olarak, aslen Truva atı tarafından gönderilen e-postaların, bu açık bağlantıya sahip sunucu tarafından gönderildiği izlenimi yarattığı ifade edildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bitdefender'se yakalar. Gerçekten oldukça başarılı güvenle kullanılacak birkaç yazılımdan birtanesi.Kaspersky internet security olmasaydı kesinlikle bitdefender kullanırdım. Hem fiyatıda oldukça makul seviyelerde.

MAlesef bu tuzağa bende düştüm.Yaklaşık 2 hafta boyunca indirdiğim yazılımı silmek için uğraştım.Bütün anti-virüs programlarının güncel sürümlerini ve anti-spyware programlarını kullandım.Sonuçlar;
Bitdefender virüsü silmesine rağmen virüs sürekli aktif hale geliyor,yani kalıcı silme yapılamadı
kaspersky malware var dedi ve sildi.Ama firefox programını her açısımda anlamadığım nedenlerle tarayıcı beni başka sitelere sürükleyip durdu
eset nod 32 yükleyince sürekli bir yazılım bilgisyarınızda var ama silinemedi dedi.
En son çare olarak spyware doctor +panta antivirüs programını kullandım ve virüsten eser kalmadı.Gerçektende diğer programların b ulamadıkları şey firefox'un içine sızan bir virüs+spyware imiş.Şimdi rahatım.Bilgisayarda hiçbir şey yok.

"pompala formatı profesyonel bilgisayarcılık budur" sıradan bi bilgisayar servisine götürürseniz müşterinin belgesi var önemli dosyalar var onlar için önemli deil 20 lira ver bas formatı teknik servis ne hale geldi format en son çare olmalı türkiye işte herşey normal

Sanki farklı bir sey bulmus gibi on plan acıkmaya calısıyor.Zaten senin bilgisyara kurma amacımız bunları bulmazn bitdefender:)))

bilgi için teşekkürler

Arkadaşlar Güvenlik Konusunda MksVir Antivirüs Diyorum.Zira mükemmel bir koruması var.

Arkadaşlar bu işe yaramaz virüs programlarını kullanmayın,KasperSky 7.0 internet Securyt kullanın herşeye son deyin..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir