Yeni bir Windows 9 özelliği daha belirdi

Bu yeni Windows 9 özelliği, sabit diskiyle sorun yaşayanların kurtuluşu olabilir!

Windows 9 mobil kullanıcılara çalışıyor
Ufak gibi gözüken, büyük bir yenilik

Windows 9 şüphesiz büyük bir kullanıcı kitesi tarafından bekleniyor. Özellikle Windows 7'nin ardından 8'e burun kıvıranların merak ettiği yeni işletim sistemi, düzenli olarak yayınladığı kısa videolarla son kullanıcıların merakını zirvede tutmayı başarıyordu.

Bahsi geçen yeniliklerden birisi olan Storage Sense ise sonunda kendisini gösterdi. Yayınlanan görseller sayesinde artık bu yeni özelliği daha yakından inceleyebiliyoruz. Esasen bu yeniliğin getirileri tahmin ediliyordu ve tıpkı hesaplandığı gibi, birçok sabit diski tek bir noktadan yönetmemize ön ayak olacağı resmen gözler önüne serildi.

Storage Sense'in en dikkat çeken özelliği, varsayılan bir sürücü aracılığı ile çıkarılabilir bir diske kayıt yapabilmeye olanak sunması. Bu yeniliğin en büyük avantajıysa, düşük sabit disk alanına sahip olan Windows 8 cihazlarda, direkt olarak SD karda kayıt yapmamıza imkan sunması. Bir noktada çok basit bir yenilik gibi görülebilecek Storage Sense, 200 dolar altı tabletlerin kullanacağı şüphesiz en önemli özelliklerden birisi olacak. Ayrıca depolama konusunda USB, SD kart, OneDrive ve niceleri ile esnek bir kullanım sunan Microsoft ürünleri için, Storage Sense'in yaratacağı platformlar arası yönetim özelliği de büyük rahatlık sağlayacağa benziyor.   

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Readyboost gibi güzel bir şey olmuş.

Windows Phone da ki gibi olursa güzel

Anlamadım nasıl bir yenilik oluyor bu? Zaten sabit disklerimi bilgisayarımdan rahatlıkla yönetiyorum. Artısı nedir biri açıklasın lütfen.

Microsoft Windows 9 ile daha fazla yeni özellik çıkarmalı 1-2 tane yeni özellikle yeni bir Windows sürümü pek çekici olmaz zaten Microsoft genelde bir Windows sürümünden para kazanamayınca hemen ardından yenisini çıkarır Microsoft Windows XP için neden Service Pack 4 çıkarmadı SP3' ü çıkarttıklarına bile pişman olmuşlardır çünkü dünyada istatisliklere göre hala %20 oranında Windows Xp kullanımı var 1-2 yıl önce daha fazlaydı istatislikler doğru mu söylüyor bilmem ama Windows XP nin çatır çatır kullanıldığı doğrudur...

@17 Eyl 2014 17:54 Aynen çok haklısıñız, birkaç küçük hatalar var gördüğüm kadarıyla Windows 9'da, bir de masaüstüyü geliştirmişler geliştirmésine de başlangıcın da birkaç yéñilik alması lazım. Microsoft Research'üñ Windows Next adlı vidéosunda olduğu gibi bir başlangıç da ékléseler daha iyi olur.

Aynı tas aynı hamam.

Windows 7 şu anda en stabil işletim sistemi. Üstüne 1-2 yenilik getirilerek işletim sistemi yapılmaz.

#geceninyıldızı# win8 ve 8.1 i kullanmayan stabilim demesin

Chip, Windows 9'uñ 9834 yapısürümüñden alt bir yapısürümüñ fotoğrafları internéte sızdı, yapısürümü: 9821

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir