Yeni çağın bağımlılığı: Messenger

Belki farketmiyorsunuz ama Messenger hayatınızı istila etmiş durumda. Şaşırtıcı istatistikler burada

Yeni çağın bağımlılığı: Messenger

Bireylere kendi gerçek potansiyellerini keşfetme olanağı veren yazılımlar sunan Microsoft, dünyanın en fazla kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı Windows Live Messenger için ülkemizde kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdi. Microsoft - Universal McCann işbirliği ile Windows Live Messenger için Şubat - Mart 2009 aylarında online ortamda gerçekleştirilen dev araştırma, kapsama alanı itibarıyla Türkiye'deki İnternet kullanıcılarının ayrıntılı bir profilini de ortaya koydu. % 72'si erkek, % 28'i kadın olmak üzere 31.764 kişinin katıldığı Windows Live Messenger araştırması, aynı zamanda büyük ve renkli bir tüketici topluluğunun beğenileri ile tüketim alışkanlıklarına da ışık tutuyor.

Türkiye sayısı 29 milyon olan Windows Live Messenger kullanıcısı ile dünyada Brezilya'dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Ayrıca yine Türkiye 27 milyonluk Windows Live Hotmail kullanıcı sayısıyla ABD ve Brezilya'dan sonra dünyada üçüncü sırada geliyor.

Microsoft Tüketici ve İnternet Servisleri Türkiye Genel Müdürü Ebru Çapa, araştırma hakkında şunları söyledi; "Windows Live Messenger kullanıcılarıyla online olarak gerçekleştirdiğimiz bu araştırmanın özellikle online medyada tanıtım yapmak isteyen kurumlara değerli bilgiler sunduğu kanısındayız. Araştırma bize Türkiye'deki Windows Live müşterilerimizi daha yakından tanıma fırsatı verirken, etkili bir medya ortamı olarak Windows Live Messenger ile ilgilenen reklamcılık ve tanıtım sektörüne de hedef kitlemizin özellikleri hakkında geniş bir ufuk açmış oldu. Windows Live Messenger kullanıcıları tüketim alışkanlıkları ve beğenileri itibarıyla çok zengin, renkli ve kendi içinde farklı segmentleri olan bir topluluk oluşturuyor. Microsoft olarak bizler bu dinamik topluluğun İnternet ortamındaki paylaşım ve etkinlik ihtiyaçlarını gelişen Windows Live hizmetlerimizle karşılama gayreti içindeyiz. Windows Live sinerjisiyle büyüyen topluluğumuza yönelik hizmetlerimizi çeşitlendirirken, onların ihtiyaçlarını anlamaya yönelik araştırmalarımıza da devam edeceğiz".

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

MSN'de dünya ikinciliği, cep telefonu değiştirmede birincilikler, sms ortalamalarında garip rekorlar...
Demek ki neymiş, milletçe gevezeymişiz...

gtalk varken msn i kim ne yapsın.

şahsen içim dışım msn yada facebook değil

hep boş şeylerde başı çekiyoruz yazık!

Skype kullanıyorum. Her alanda anti-ms.

MSN o kadar abartılacak kadar istilacı bir program değil bence. Birçok insan haberleşmek için kullansa da bağımlıları var 24 saat açık tutanlar var. Kullanıcı sayısı göz önüne alındığında gerçekten ne denli başarılı bir program olduğu ortaya çıkıyor.

Kullanıcıların %84'ünün sosyal ağlara üye olduğu çok doğru. Listemdeki hemen hemen herkesin bir facebook hesabı var.

MSN'de dünya ikinciliği, cep telefonu değiştirmede birincilikler, sms ortalamalarında garip rekorlar...
Demek ki neymiş, milletçe gevezeymişiz...
-------------------------
Doğru söylüyorsun nerede boş mevzuat varsa orada bizimkiler başa çeker, herşey yerinde zamanında gereği gibi kullanılırsa çok güzel, yoksa hiç güzel değil. Millet olarak tüketmeye geldimi varız üretmeye geldimi yokuz, üretenler var isede azınlıkta...

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir