Yeni iPhone 2 neler getiriyor?

İlk jenerasyon iPhone'lardan sonra iPhone 2.0, kullanıcılara ne vaad ediyor?

iPhone 2.0

Yeni nesil iPhone test aşamasından geçiyor ve yeni özellikleriyle beraber kullanıcıların oldukça ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Yeni jenerasyon iPhone'un özellikleri ise şöyle:

- İkinci jenerasyon iPhone'un ebatları ilk jenerasyonunkiyle neredeyse aynı.
- 3G ve GPS teknolojileri ile donatılmış,
- Fiziksel olarak ilk jenerasyon iPhone'dan en büyük farkı, yeni iPhone'un artık arka yüzünün metal olmayacak olması. Yeni iPhone'un arka yüzü tepeden tırnağa siyah renkte olacak ve ses butonları da kromdan olacak.
- Yeni iPhone, ilk jenerasyon iPhone'a göre biraz daha kalın yapıda olacak.
- Ekran çözünürlüğü yeni iPhone'da da aynı olacak.
- Pil ömrü ya da depolama kapasitesiyle ilgili de herhangi bir fark yok.

Önümüzdeki Temmuz ayına kadar yeni nesil iPhone'un tanıtılması bekleniyor. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi yeni iPhone, henüz test aşamasında ve son haline ulaşmış değil. Bu nedenle yeni iPhone'un özellikleri değişiklik gösterebilir.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

gps, 3g ve handsfree nin olmamsı iphone un en büyük zayıflıklarındandı. Bunlarıda Eklerlerse satış rakamlarını yükeseltenlerden biri olacağım kesin ;)

iPhone1'den daha büyük, pil ömrü aynı, ekran çözünürlüğü aynı, kapasitesi aynı, sadece 3G ve GPS ekleyip iPhone2 denilmiş!!!

iphone da gps e gerek yok!adamlar gsm üzerinden çalışan location sistemi geliştirmişler...gpse göre çok daha avantajlı bir istem...iphone iki de gps olacağını düşünmüyorum!
3g olabilir o konuda bişey diyemem ancak resimde görünenin sadece iphone için üretilmiş ve amerikada satılan bir kılıf olduğunu bilin!iphone 2 ile uzaktan yakından alakası yok o sadece bir kılıf!

Olması gereken özellikle konulmuş. Öyle bir cep telefonu yapıp o özelliklerin konulmaması saçmalıktı. İleride çok daha iyi bir iPhone tasarlanacağını umuyorum.

iyi de daha avrupa ya gelmeyen bir cihaz için 2 sinin ne önemi varki. gelsede 1.500 ytl ye satılır amerika da 400 dolar oldugu halde. Var mı karşıt düşünen?

değil i phone 2 ... 5 serisi çıksa ne yapiym türkiyeden alamadıkça...

iPhone2 demek için çok da özellik eklenmemiş... bence bu daha iPhone1, yani eksikler giderilmiş, bunun 2 olacak yanı yok....

ne kıymetli telefonmuş nerdeyse 1 yıl oldu halen el altından satılıyor windows mobıle ile devam ederim iğrenç telefonlarına kalmadık. mac book denen o çoplukle beraber tarıhe gomulecekler haberlerı yok

yanlış yazılmış. iPhone 2 daha çıkmadı. iPhone 3G iphone un 3G versiyonuna sahip ürün. 2. generasyon değil.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir